#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Не правете масовно replies (@<nekojsi>) така одма ќе ве суспендираат!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
и мене ме блокирал истиот. Очигледно не му одговара дебата... а демек новинар е. (n)
Овој па не вика у кафана мене Ацид, Мистичен и Серпико, да сме му објаснеле демек и да сме се разбереле :confused::eek: Не знам што е толку сложено од 2 твита да не разбереш али јас не планирам да отсуствувам од факс само за некои да им цртам како треба.

Бајдвеј, израелски новинар

https://twitter.com/#!/nsheizaf
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
leandra напиша:
Кога стратегијата континуирано се спроведува

„Она што можеш да го направиш денес не го оставај за утре“

Медиумски напад за чистење на теренот се покажа како успешна стратегија. На маса се изнесуваат заговори, монтирани случаи и угнетени нации. Приказна која лесно може да се продаде на Америка и на Западот. Потребни се само три слики на повредени цивили направени во воените години на Балканот и две видеа на истрауматизирани жители во воени подрачја. Тоа фино се склопува и се продава како приказна под наслов: „Борба за човекови права“.
Велат ако еднаш те повредат тогаш сам си виновен, но доколку дозволиш втор пат на ист начин да те повредат тогаш си будала.
Кампањата од прилика изгледа вака:

1. Финансираш политичка фигура да зборува за заговор и монтиран случај

Диогарди: Апсењата на Албанците се координиран заговор


Понеделник, 07 Мај 2012 10:39

Лидерот на Албанско-Американската граѓанска лига, Џо Диогарди за новинската агенција ИНА изјави дека последните апсења на Албанци во Скопје и Прешевската долина се координиран заговор на властите од двете земји.
„Владите во пјРМ и Србија создадоа некаков таен заговор и добро дефинирана цел да се компромитира духот на слободата, религијата и албанската традиција кај меѓународното мислење. Албанците не се терористи и ова е поткрепено со историскиот пат на нашите луѓе со долга традиција во Европа", изјави Диогарди.

Додава дека албанското прашање во Македонија и Прешевската долина се соочува со, како што вели, брутална тортура поради ултранационалистички заговори.“


2.Организираш протести во сите земји каде живее оваа популација
Албанија 07.05.2012


3. Добиваш радикална маса во земјата каде очекуваш добивка





4. И повторно организираш протести:

11.05.2012


http://www.albtime.com/?p=35207


За да не ја заборават лекцијата, повторно ја повторуваш за една недела. На тој начин добиваш поддршка од светски рамки, „угнетено малцинство“ и слободен терен за минирање на правната држава која ти е запишана во агендата.
Crazy in Love; стави го ова на блог и на прва страна. Hank Moody; на фб.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Интернет-срање,фејсбук-срање,твитер-срање....само ја ли иам проблем?? Се шо пишувам на твитер не се праќа,само retweet можам...

И кај мене исто е, ама не секогаш се праќа....... незнам што е проблемов,.......
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Па да беа паметни немаше да се обележуваат со јасните белези на радикализмот!!! Само слеп при очи што нема волја да го види тоа - не го гледа!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.902
Поени од реакции
14.463
Абе доста со тоа подфорум, доста е и тоа што имаме 2 теми, блог и фб група. Ок е. И не одговарајте на падобранци ко овој пред малце.
ваљда на мене се однесуваше ова.
Како да не бидам падобранец кога темава е тотален хаос. Некој прашува дали треба превод, некој си остава линк од твитер, некои дискутираат за тоа што треба да се твита, дали ја шириме вистината или не, некои ставаат линкови за следење на твитер, некои ја бараат страната на фејсбук, некои бараат слики...
Има огромен интерес и сами го гледате тоа. Многу по прегледно ќе биде ако се отворат уште една две теми, а не вака кога ништо не може да се разбере.
Нокеска сум читал и сум си легнал сабајле се будам и се изнапишале 30 страни. Како да ги прочитам сите тие ??
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Диогарди ми е одамна јасен -- лобира жестоко и ги брани своите. Око не му трепнува да истрча со ноторни лаги. Тоа се вика политичко лобирање. Бидејќи Владава на РМ е недугава и не успеа да организира политичко лоби (кое се плаќа, како и сите други пи-ар услуги) сега овие деца на Кајгана ќе кршат тастатура.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ваљда на мене се однесуваше ова.
Како да не бидам падобранец кога темава е тотален хаос. Некој прашува дали треба превод, некој си остава линк од твитер, некои дискутираат за тоа што треба да се твита, дали ја шириме вистината или не, некои ставаат линкови за следење на твитер, некои ја бараат страната на фејсбук, некои бараат слики...
Има огромен интерес и сами го гледате тоа. Многу по прегледно ќе биде ако се отворат уште една две теми, а не вака кога ништо не може да се разбере.
Нокеска сум читал и сум си легнал сабајле се будам и се изнапишале 30 страни. Како да ги прочитам сите тие ??


Ај едно прашање до воџите. Зошто криеме дека убијците се албанци и ја криеме причината за убиството ?
Не мора да читаш се што е битно е во првиот пост и не се однесуваше на тебе туку рандом го пишав без гајле.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Не знам зошто ништо не ми работи на твитеров.Ама ич.Не ми дава ни ритвит,ни да пишувам,ама не добивам известување дека сум суспендиран.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Ме блокираа,маме му ебем :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И кај мене исто е, ама не секогаш се праќа....... незнам што е проблемов,.......
Симнете CCleaner и исчистете си ги junk files и temporary files што ви се насобрале, Псајсајд ќе ви објасни нешо ако не знаете тој е мастерот за тие работи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom