#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
pocnuvare da stanuvare kako vlasta, da ja izvrtuvate vistinata
абе што извртуваме?се знае кој може да убие деца од религиски или одмазнички акции, нашите сограѓани, еве дај ми пример кога македонец од македонија убил друг македонец со различна религија поради:религија, територија (јас незнам македонци да бркаат албанци од градови или села (арачиново),) итн
дај ми пример?
ЈАС САКАМ ДА СЕ ДОЗНАЕ ВИСТИНАТА ЗА НИВНИОТ ОДНОС СПРЕМА ДРЖАВАТА И ЛУЃЕТО КОИ ЖИВЕАТ ВО НЕА!
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Да не си даваме автогол и ние. Да не излегуваме сега за сега на протест. прво да се организираме убаво, па потоа ќе излеземе ако треба!

Одкако ќе ги изнесат доказите на суд тогаш ќе излеземе со кренати глави. Не сега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
3-4 вжештени глави не носат во амбис, момци прекинете! :cenzura:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Така е, а тие се албнанци, мислам која малоумна дискусија ја водиме, како да не сме од тука... овие утепаа и ги бранат убијциве, ние како да се плашиме да кажеме. NOT ANYMORE.

терај вака, тоа е тоа.
Или се плашат да кажат или пак сакаат да дезинформираат и се дел од некоја антимакедонска шема, па утре да “испадне“ дека убијците на невините од смилковско езеро биле борци за човекови права. Никој не генерализира кога сомничи група радикални албански исламисти, зошто се сомничи само групата составена од албански исламисти, но со тоа не се обвинуваат сите албанци или исламистите, туку само радикалните исламисти. Исламизмот е легален, се додека не стане радикален и се додека не се врши психички и физички напад казнив со закон!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе доста со тоа подфорум, доста е и тоа што имаме 2 теми, блог и фб група. Ок е. И не одговарајте на падобранци ко овој пред малце.
 
M

Moon Child

Гостин
Сега за сега не објавуваме дека се албанци. Кога ќе излезат со пресуда, тогаш. Сега не, во право сте кога велите дека светот на нив гледа како сироти угнетени луѓе.
Дајте да ставиме крај на оваа дискусија, да не си направиме раздор меѓусебе.
Сега за сега нека биде овака, без спомнување на Албанци (верувајте од дново на душава сакам да кажам кои се и што се) ама понатаму. Да не излезе сам себе го убијал.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Стварно дечки, одморете малку, нека биде темата затворена на еден час, па со нови сили ќе продолжиме. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе доста со тоа подфорум, доста е и тоа што имаме 2 теми, блог и фб група. Ок е. И не одговарајте на падобранци ко овој пред малце.
Затвори ја темава.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Момци и девојки, доста на таа тема, не е битна вистината не во оваа ситуација, вистината ќе се дознае
не, не, не.
Бришете ги ваквите коментари.
Целава поента е да се рашири вистината, немаме што да криеме.
Ако не кажеме нешто, тоа значи дека и ние лажеме и прикриваме, преќутуваме.
Акцијава се вика #SpreadTheTruth
Да и го смениме името на време, ако планирате да лажеме сите...
мислев дека револтот кон лагата е причината што започнавме со ова..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Tom O'Halloran @JihadWatch_TPO
@igorsimonovski1 Radical Islamism in Macedonia.http://is.gd/haMvKZ The world must know the truth #spreadthetruth



АЈДЕ ИДЕМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!
--- надополнето: 7 мај 2012 во 16:27 ---
Tom O'Halloran @JihadWatch_TPO
Jihad creeps in Macedonia, Christians killed via Radical Muslim group involved in Macedonia murders arrested | World |

Еве го пак, ајде ретвит масовно на цело село!
--- надополнето: 7 мај 2012 во 16:44 ---
Ќе ја отворам темата, ама бидете умни, не бидете влијателни!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Јас идам на пауза, да се одморам малце, се гледаме покасно!

STAY STRONG!
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
Your account is suspended and is not permitted to perform this action. Learn more so da pravam sega a voopsto ne preterav samo sto se ukljuciv samo dva tri twita:mad:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Copy/paste и рокајте


Islamic radicals demand release of mass murderers in Macedonia


Macedonia:thousands of Muslim extremists demand release of suspected mass murderers


Macedonia: thousands of Jihadi rioters forcing release of suspected mass murderers


Islamic fanatics in Macedonia obstruct justice demanding release of suspected murderers


Macedonia under attack: thousands of Jihadi rioters shout “Death to Christians!”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom