Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
cestito pobeda e ubo de im pomognale sudite na liverpoll ccc ne mozam da se iznacudam a milan godinava kolku penali im sudija i toa ne postoecki i pobeduvale pozz i uste ednas cestito pobeda si pobedija fer
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Гледам ти си промотор на таа кампања.Се надеваш дека Стиви ќе оди во затвор а?Се покакавте малку од тим со срце.А не со пари и подмитени судии(се надевам грешка).Видовме денес Македа шо убаво си стапна на зглобот на играчот на Боро судијата намерно или не НЕМ топката до Гигс овој безпроблеми.Следниот напад двојно играње со рака и Бербатов и Видиќ во шеснаесетникот судијата повторно НЕМ.И така место 1:0 за Боро Јунајтед водат 1:0.И кога фаворит ќе даде еден гол против аутсајдер епилогот е познат.
Судиите пробаа да ви помогнат и во утакмицата со Ливерпул.Од пеналот немаше ни П.Но бевте згазени подоцна.
Со Астон Вила две чисти ситуации кога испаѓаа Кару и Агблонлахор пред Ван дер Сар судијата свири офсајд.Подоцна знаеме шо се случи.
Со Тотенхем.Уште кога свирна Веб реков не е пенал и пишав кај вас на форум ме направивте пристрасен.ОК.Да не поцетувам на изјавата на Веб по натпреварот.
Со Боро денеска веќе реков.Првиот напад Македа безобразното копиле газеше по зглобот и тоа е за картон а судијата ништо.Во следниот напад уште Фергусон да влезеше и да а допреше со рака.Видиќ и Бербатов одбојка си играа.
Има уште но пробав да се сетам на овие во клучните моменти.
Се обидувам да се сетам колку чисти победи има Јунајтед годинава и избројав околу 5-6.На сето тоа и милијардите вложени во Јунајтед ви даваат на право да се радувате на титулата.А по последното коло направете си коктел и поканете ги сите судии и доделете му благодарница.Уживајте во титулата колку е заслужена знаеме сите

Видовме оваа година кога се судривме.Бевте згазени во секоа смисла и на Олд Трафорд и на Енфилд.Пробаа судиите и тогаш да ви поклонат но Ливерпул е Ливерпул.Тимот чие срце пулсира со сите навивачи,фанови и играчи.Нам не ни требат милионите на јунајтед за да бидеме среќни.Не ни требаат судиите да ни дозволат да се радуваме на титула
Да јас сум промотор за да го стават да скапе во затвор :)
А за тоа како годинава судиите им помагаа на Лузерпул да не зборувам, како што кажа Дено, може да ве побиеме со милјарда факти а не со некои твои доказчиња кои може да бидат и побиени.
Годинава играчите на Јунајтед се казнувани колку што се казнувани вашите во последниве 10 години и тоа за најбезвезни работи. И немој да ми кажуваш за помош од судиите, кажи колку пати ни одмогнале или тие ситуации не се важат.

Добро толку и може да очекувам од човек кој покрај за лузерпул, навива и за леброн мајмуната:toe:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Со Бенитез толку ни се можностите. Премногу тактизира човекот, размислува, се плаши од ризик во многу ситуации, а ризикот и тоа како може да се исплати во многу наврати. Дали со Хул дома ќе изиграат 2-2 или ќе изгубат 0-1 е исто, и двете се како пораз. Е, во тие клучни моменти тој не ризикува, туку преферира претпазлива игра. Исклучок се последниве неколку натпревари, но така е веќе неколку сезони, како доцна да се буди Бенитез и да внесе промена, свежина, напаѓачка ориентација во играта. Според мене, би сакал друг тренер, но со оглед на тоа што доколку тој си оди сметам дека и пола од Шпанциве ќе си одат, а тие ни се најјаката алка во тимот, и немам некој избор.=)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Да јас сум промотор за да го стават да скапе во затвор :)
А за тоа како годинава судиите им помагаа на Лузерпул да не зборувам, како што кажа Дено, може да ве побиеме со милјарда факти а не со некои твои доказчиња кои може да бидат и побиени.
Годинава играчите на Јунајтед се казнувани колку што се казнувани вашите во последниве 10 години и тоа за најбезвезни работи. И немој да ми кажуваш за помош од судиите, кажи колку пати ни одмогнале или тие ситуации не се важат.

Добро толку и може да очекувам од човек кој покрај за лузерпул, навива и за леброн мајмуната:toe:
Ако си толку убеден дека е така покажи ги фактите,спомниги утакмиците каде што Ливерпул бил помогнат од судиите.
Имав пишано на некоја тема еве и овде.Ливерпул е крив шо Сколс сакаше да биде Ван Дер Сар,Ливерпул е крив шо Вејн Руни е разгалено прасенце,шо Видиќ го собори Џерард кој имаше празен просор до голот???Манчестер бил казнуван.Па ќе биде.Милиоон прашалници и одговори со конкретни утакмици каде Ливерпул бил помогнат?...


Да не те боли тебе курот јас за кого навивам важи?Ако тебе ти смета Ливерпул или ЛеБрон не му сметаат на цел свет.Да би имал 28 години како тебе не би висел како мало дете на форумот него би бркал некоја работа.Девојка нешто???Мене девојка не ме занима само Манчестер и интернет:pos2::pos2::pos2:После ќе ни биде владата крива шо инвалиди како тебе седат дома.Бидими поздравен бато
 
В

Вори

Гостин
Ако си толку убеден дека е така покажи ги фактите,спомниги утакмиците каде што Ливерпул бил помогнат од судиите.
Имав пишано на некоја тема еве и овде.Ливерпул е крив шо Сколс сакаше да биде Ван Дер Сар,Ливерпул е крив шо Вејн Руни е разгалено прасенце,шо Видиќ го собори Џерард кој имаше празен просор до голот???Манчестер бил казнуван.Па ќе биде.Милиоон прашалници и одговори со конкретни утакмици каде Ливерпул бил помогнат?...


Да не те боли тебе курот јас за кого навивам важи?Ако тебе ти смета Ливерпул или ЛеБрон не му сметаат на цел свет.Да би имал 28 години како тебе не би висел како мало дете на форумот него би бркал некоја работа.Девојка нешто???Мене девојка не ме занима само Манчестер и интернет:pos2::pos2::pos2:После ќе ни биде владата крива шо инвалиди како тебе седат дома.Бидими поздравен бато
А,извини ти јакиот дупач..од такви ко тебе улиците све дупки се.После ќе барате Коце да ви ги напраи:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако си толку убеден дека е така покажи ги фактите,спомниги утакмиците каде што Ливерпул бил помогнат од судиите.
Имав пишано на некоја тема еве и овде.Ливерпул е крив шо Сколс сакаше да биде Ван Дер Сар,Ливерпул е крив шо Вејн Руни е разгалено прасенце,шо Видиќ го собори Џерард кој имаше празен просор до голот???Манчестер бил казнуван.Па ќе биде.Милиоон прашалници и одговори со конкретни утакмици каде Ливерпул бил помогнат?...


Да не те боли тебе курот јас за кого навивам важи?Ако тебе ти смета Ливерпул или ЛеБрон не му сметаат на цел свет.Да би имал 28 години како тебе не би висел како мало дете на форумот него би бркал некоја работа.Девојка нешто???Мене девојка не ме занима само Манчестер и интернет:pos2::pos2::pos2:После ќе ни биде владата крива шо инвалиди како тебе седат дома.Бидими поздравен бато
Од се што наброја овде се имам, и работа, и девојка ама најголем кеф ми е да дупам по форуми вакви сезнајковци како тебе особено кога навиваат за гнасни тимови и играчи:)
Поздрав бато, со среќа во животот, ќе ти треба:)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А,извини ти јакиот дупач..од такви ко тебе улиците све дупки се.После ќе барате Коце да ви ги напраи:helou:
Даворе убав на мајка знајш ли кој одговара без да биде прашан???А?

Од се што наброја овде се имам, и работа, и девојка ама најголем кеф ми е да дупам по форуми вакви сезнајковци како тебе особено кога навиваат за гнасни тимови и играчи:)
Поздрав бато, со среќа во животот, ќе ти треба:)
Чомбе чомбе...Каде се аргументите бе чичо?Те погоди нешто коментаров.Никој не е сезнајко.Дали сум пристрасен пошто навивам за Ливерпул?Нормално би било да бидам.Реков дека пеналот со Тотенхем не е пенал и после тоа ме распнавте вклучувајчи те и тебе.Во ред некој 13 годишник таму да ми контри но возрасен си.Следиш фудбал од мал незнаеш шо е пенал шо е офсајд.Си види Веб дека згрешил и испадна сезнајкото Атанаско се знае на форумот.Многу работи незнам...се трудам да дознаам но тоа шо го знам не дозволувам никој да го гази па макар бил и 10 години повозрасен одмене.Дојди до констатација дека сум нетокму оти сум навивал за Ливерпул и за ЛеБрон.Тоа се вкусови бапчо.Треба да констатирам дека си педер оти го дрвиш на Роналдо?Па Џејмс може да го силува Роналдо и да му каже зошто.Си пишел на другата тема Џејмс се лигавел ко да Кики е мажетана...
Така така се гледа твојата (не)интелегенција шо се брлавиш со малолетници тука.Уште повеќе шо дискутираш за некоја релативна ствар како шо е вкусот.Да би бил 28 години би се засрамил.Бидими поздравен...
 
В

Вори

Гостин
Одговараат ненормалните..а ја одамна си сум така да биди ми поздравен:pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Одговараат ненормалните..а ја одамна си сум така да биди ми поздравен:pos2:
:pos2::pos2:хаха поарно е така.На ваа денешница да си нормален е ненормално.Биди и ти поздравен
 
В

Вори

Гостин
Гледаш...иначе со кого играте наредно коло?
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Абе има многу аргументи ама кои се вие си знаете...Па зборуваш постојано дека за Манчестер постојано суделе судиите...дека им биле наклонети,но што ке кажеш ти мудрецу atanase за тоа кога требаше Џерард да добие црвен картон на натпреварот против Челзи?а си го заработи неоправдано Лампард а за една игра од рака Манчестер заработува црвен картон?пенал ни има досудено Хауард Веб...па што...вас не ви имат судено непостоечки пенали?на сите ни имат судено нема што да се жалиме:toe:Кој ви е сега крив што не сте на прва позиција?не ви е крив сега Манчестер и само да се вадете судиите им вака судат судиите онака...кој ви е крив што ги прокоцкавте поените од еден Стоук?Хал?Сити?никој не му е крив на Бенитез кога не знае кога да го повлече вистинскиот џокер на теренот?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
спомна некој за жерард во врска со затворот.значи вака.жерард го ценам многу како играч и би било штета пред време да ја заврши кариерата поради проблеми со законот т.е. поради глупоста што ја направи.но од друга позиција да ги гледаме работите.да си ти (тој што спомна дека сме сакале жерард да оди во затвор) на местото на човекот кој го истепаа дали ке бидеш задоволен доколку тие што ке те тепаат бидат на слобода?инаку за судиите.се случуваат често грешки во корист и на ливерпул и на манчестер.затоа не зборувајте.екипа како ливерпул не треба да се правди со грешките на судиите :smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Abe nema da odi Gerrarde v zatvor, fino lepo ke si plati pari na toj so go nalupa i kako so velat i volkot sit i ovcite na broj.
 
В

Вори

Гостин
Ааа нема..ќе видиш коа ке го опнат на робија...ама криво ми е ќе пропаднете без него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom