Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Со среќа на Хипија.Ќе ни остане во сеќавањата.Мислев дека ќе остане тука да ја заврши кариерата но очигледно и тој сака да игра во залезот на кариерата а Бенитес заборави дека постои Хипија.Но и вака тој си е легенда на Ливерпул.Успеси понатаму...
Abe brat poigra nekoja utakmica godinava ne mozi toj da go rizikuva i da go izgubi Agger za da ostani tuka Hipia. Mozese ako sakase da napraj mala zrtva Hipia oti benitez mu nudel da ostani vo timot da bidi nesto trenjer ova ona toj sakal uste fudbal da igra. Ok ako taka saka onda mn sreka ponatamu vo zivotot.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не се согласувам со ова.Јас би бил пресреќен ако дојде Зарате.Ако се сеќавате имаше добра полу-сезона во бирмингем добро изигра неколку утакмици даде и некој гол.Би сакал да дојде во Ливерпул повеќе одколку тој Негредо затоа што тој нема ни играно во Англија не е ни некој којзнае колку докажан напаѓач.Само се надевам дека ке донесе некое засилување што ќе го погоди затоа што стварно има некои утки Бенитез што нема да му ги заборавам.Крауч и Сисе пред се
Уште малку и ќе помислам оти ти уствари не си за ливерпул.

Зарате ... себичен до немајкаде ... не е за во ливерпул.

Сисе си ја искрши (или му ја искршија) ногата на 4 дела и ќе беше џабе да се држи во тимот. А и падната му е формата у велико. А инаку го обожавав али јбг...

Крауч? Нема ни да коментирам тука. Бандера без мозок.

А за Пандев ... не знам, ризично е. Не гледам каде би заиграл. Има доста офанзивни играчи од средината, а како што знаеме Пандев е многу повеќе AMF од ST/F.
 
L

Liverpudlian

Гостин
Не се согласувам со ова.Јас би бил пресреќен ако дојде Зарате.Ако се сеќавате имаше добра полу-сезона во бирмингем добро изигра неколку утакмици даде и некој гол.Би сакал да дојде во Ливерпул повеќе одколку тој Негредо затоа што тој нема ни играно во Англија не е ни некој којзнае колку докажан напаѓач.Само се надевам дека ке донесе некое засилување што ќе го погоди затоа што стварно има некои утки Бенитез што нема да му ги заборавам.Крауч и Сисе пред се
Zarate e dobar igrac,no ne mi se dopaga toa sto e premnogu sebicen,i ne mislam oti bi bil dobar partner za Torres.A za Negredo,mislam oti Benitez nema pak da rizikuva so transferite
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Mn Ofanzivni igraci kako na primer Lukas Leiva. Vtora po vaznost pozicija posle napadot e sredniot red, mora da se zameni drvoto Leiva so nekoj poopasen.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Уште малку и ќе помислам оти ти уствари не си за ливерпул.

Зарате ... себичен до немајкаде ... не е за во ливерпул.

Сисе си ја искрши (или му ја искршија) ногата на 4 дела и ќе беше џабе да се држи во тимот. А и падната му е формата у велико. А инаку го обожавав али јбг...

Крауч? Нема ни да коментирам тука. Бандера без мозок.

А за Пандев ... не знам, ризично е. Не гледам каде би заиграл. Има доста офанзивни играчи од средината, а како што знаеме Пандев е многу повеќе AMF од ST/F.
Е не сум прочитал вакви работи еј ц ц ц не ми се верува што читам.Он убеден си збори дека напаѓач на англиска репрезентација и сосема добар во потпросечниот тим на Портсмут бил бандера без мозок????Сисе ти дали си свесен колку беше добар во марсеј и дека он ги донесе до лига на шампиони предходната година.Па и оваа година е прилично добар во Сандрленд и е меѓу водечките стрелци во премиер лигата.Па со таков среден ред како на сандрленд не ми се верува дека некој напаѓач без одлични способности би дал повеќе од 3 , 4 гола.За зарате нема да кажам дека не е себичен ама и тоа колку има талент брзина дрбилинг и одличен удар.За некое време верувам дека би станал одличен партнер на Торес.
 
L

Liverpudlian

Гостин
Mn Ofanzivni igraci kako na primer Lukas Leiva. Vtora po vaznost pozicija posle napadot e sredniot red, mora da se zameni drvoto Leiva so nekoj poopasen.
Lucas ke bide prodaden na krajot od sezonata,ima zainteresirano klubovi od Italija i Spanija.Vrednosta mu e proceneta na okolu 6M funti.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
И јас не го сакам Лукас ич ама сепак мислам дека може да биде подобра варијанта ако биде позајмен на 1 сезона(сепак е млад) и или да се види до кај му е напредокот и да остане тука или да се продаде за некоја поголема цена.Сепак мислам дека би било подобро да биде позајмен:toe:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Е не сум прочитал вакви работи еј ц ц ц не ми се верува што читам.Он убеден си збори дека напаѓач на англиска репрезентација и сосема добар во потпросечниот тим на Портсмут бил бандера без мозок????Сисе ти дали си свесен колку беше добар во марсеј и дека он ги донесе до лига на шампиони предходната година.Па и оваа година е прилично добар во Сандрленд и е меѓу водечките стрелци во премиер лигата.Па со таков среден ред како на сандрленд не ми се верува дека некој напаѓач без одлични способности би дал повеќе од 3 , 4 гола.За зарате нема да кажам дека не е себичен ама и тоа колку има талент брзина дрбилинг и одличен удар.За некое време верувам дека би станал одличен партнер на Торес.
Не оти ми е ќејф да си контрирам со со-навивач ама ајде. Крауч бе брат? Коска и кожа, 2 метра ... колку ми се крши сликата кога ќе го замислам во сегашниот тим на ливерпул. А ако најсилен аргумент ти е тоа што е репрезентативец ... кој освен Руни вреди да се спомне (освен Абонглахор донекаде годинава). Не го сакав ни кога беше во составот, сега па ич.

За Сисе, поштено ќе си признаам оти грешка бев кога реков оти му паднала формата - не го ни пратев. Ама ти да си тренер би го чувал со таква повреда? И мене ми е криво што го продаде Бенитез ама потполно го разбирам.

П.С За Лукас веќе реков во некој предходен пост. Талент е, тоа сигурно, но премлад. Слободно нека се усовршува во резервите или на тренинзи. Идејата да се даде на заем би била доста поволна исто така. Се на се, не го гледам во првиот тим следната сезона.
 
L

Liverpudlian

Гостин
И јас не го сакам Лукас ич ама сепак мислам дека може да биде подобра варијанта ако биде позајмен на 1 сезона(сепак е млад) и или да се види до кај му е напредокот и да остане тука или да се продаде за некоја поголема цена.Сепак мислам дека би било подобро да биде позајмен:toe:
Se slozuvam so ova,igrase dobro vo Gremio,bese kapiten na brazilskata reprezentacija do 21 god,ima i nastapi za prviot tim na Brasil.Ima talent,no imase losa sezona.No na Benites mu trebaat pari za novi transferi i ke mora da prodava ovaa sezona
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не оти ми е ќејф да си контрирам со со-навивач ама ајде. Крауч бе брат? Коска и кожа, 2 метра ... колку ми се крши сликата кога ќе го замислам во сегашниот тим на ливерпул. А ако најсилен аргумент ти е тоа што е репрезентативец ... кој освен Руни вреди да се спомне (освен Абонглахор донекаде годинава). Не го сакав ни кога беше во составот, сега па ич.

За Сисе, поштено ќе си признаам оти грешка бев кога реков оти му паднала формата - не го ни пратев. Ама ти да си тренер би го чувал со таква повреда? И мене ми е криво што го продаде Бенитез ама потполно го разбирам.

П.С За Лукас веќе реков во некој предходен пост. Талент е, тоа сигурно, но премлад. Слободно нека се усовршува во резервите или на тренинзи. Идејата да се даде на заем би била доста поволна исто така. Се на се, не го гледам во првиот тим следната сезона.
Нејќам да се расправам поштувам мислење:smir:Сепак мислам дека Крауч не беше до толку лош па да биде продаден без да му биде дадена шанса.Мислам самото тоа што Капело го зима во тим значи дека е меѓу подобрите англиски напаѓачи.Памтам дека им даде 3 гола на една утакмица со арсенал.Тоа не го може баш секој.И за сисе се согласувам дека не би го чувал во никој случај ама затоа ја не сум менаџер.Сепак би сакал следната сезона да биде донесен добар напаѓач( Вила,Ето,Џеко) и некое добро крило ( мислам дека силва доаѓа 100% а може и Ван Дер Варт да се земе па да го играме место Маскерано кога играме со тимови како стоук или па хул затоа што е далеку поофанзивен од него)
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Cisse bese mnogu dobar se sekavam uste na negovata igra i na negovite frizuri posebno. A i Morientes bese dobar, se sekavam kako se imam raduvano na golovite na ovie dvajca,e sega barem eden od ovie da mu bidi partner na Tores ke bidi drugo. Krauc na imevo edna g da si dodade i ke mu bidi sovrseno. Upropastuvac na topki koj ednas godisno ke napraj eden dobar poteg. Ima napraeno mn eksperimenti ovie godini Benitez na pr Belami. Godinava nema mesto za greski Torres Gerrard Alonso i uste eden jak napagac- rastur sistem. Zaedno so odbranata da ne ja spomnuvam posto mislam Benitez samo odbrana znaj da kupuva. A da ne pram muabet so ke bidi dokolku se kupi desno krilo ili sredina pr Barry.Gerrard Barry Alonso Torres i novata Dzverka.:vozbud:
 
L

Liverpudlian

Гостин
E bi bilo odlicno ako barem eden od Etto,Villa,Silva dojde.Bi bil najsreken ako Villa dojde,najdobriot partner za Torres
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И јас мислам оти Силва иде 100%. Се плашам многу Алонсо да не биде продаден во потрага по добра пара.
 
L

Liverpudlian

Гостин
Alonso mozno e da bide prodaden najverovatno vo R.Madrid,a kako negova zamena da dojde Barry,sto po moe mislenje ne e najdobro resenie
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom