Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не ни требаат попарени глупи индијанци во тим. Посебно што доаѓаат од еден сељачки клуб. Уствари анс ниошто не ни треба. Нека се врати Вороњин, и тој да биде опција во нападот, а да не извисиме пак само со Торес. Пак ако се повредеше и тој, ќе наебевме 102 проценти. Со Нгог не се брка титула. Друг трансфер не ни треба, барем јас така мислам. Освен......

подитно да се набрка џуџето Реина и да се даде шанса на некој друг голман. За Каваљери, Бенитез плати многу кеш, а играше само во куповите. Не е лош голман. Дури и да е лош, не е полош од Реина. Само на голманската позиција сме тенки ко американски памет.

Инаку немам ништо против да го лапнеме и Мајкл Овен за ич пари.....знам, знам, предавник е, ама наш е!

Не се согласувам со тебе за Реина, човекот не вадеше од гомната 101 пат е сега мора да има и киксови!
Но секој со своето мислење и поштувам друго мислење.
За Овен без разлика што тој замина во најтешките моменти тогаш но тој не замина од што тој сакаше туку и тогаш јавно кажа дека си заминува поради тортурата на Жерард Улие. Мислам дека треба да се врати би бил од огромна помош на Торес ако не на теренот тогаш со неговите совети ипак Овен е бил класа играч пред 5-6 години така да би бил засилување во секој случај но штета што тоа не го размислува и Бенитез.
За Тевез предобро би се вклопил со Торес но тоа не е поентата туку колку би му одговарало на Бенитез на тактички план затоа што Бенитез секогаш форсира формација со 1 шпиц и двајца странични и еден (Џерард) позади Торес на граница помегу средњак и полушпиц.
Јас мислам дека најдобро засилување би можело да биде Давид Силва од Валенсија детето игра на сите 3 позиции што се однесува после шпицот (Торес во сегашната формација) но и доста добро се воиграни од репрезентацијата така да мислам дека таму е највредно да се инвестира со тоа што и би добиле во Бабел кој се покажа дека не може да се снајде по страничните позиции, а за нападот не му е дозволена и некоја поголема шанса.
Сета друга промена на тимот би било грешка.

Тоа е мое мислење!!!:toe:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Вороњин оваа сезона играше одлично во Херта. Ако ја задржи формата и наредната сезона би било одлично. Со претпоставка оти ќе се врати во Ливерпул нормално.

А за левата крилна позиција очајно ни треба нов играч. Силва би бил идеален, а познавајќи го Бенитез, ако продолжи со негирањата за можен трансфер, тоа за мене би значел СИГУРЕН трансфер. Може и грешка сум ама јас Бенитез така го проценив, па сега за сега можам да кажам оти Силва е наш наредната сезона.

За Реина не се согласувам оти треба да си оди. Човекот е одличен голман, и не верувам дека постои голман на кој не му доаѓаат 5те минути за киксање. Но, да не го потценуваме и Кавалиери. И тој е голман од класа, но ако има некаква потреба од ослободување од еден голман тоа би бил Кавалиери. Не за друго, криво ми е за човекот, стварно е добар голман но да гледаме реално, никогаш нема да заигра за ливерпул на значајни натпревари.

Останатиот дел од екипата ни е повеќе од солиден. Агер конечно се опорави и се надевам дека Шкртел нема да биде ништо повеќе од резерва од сега натаму. Лукас, ко Лукас, знам оти е млад недокажан, има многу простор за усовршување ама според мене може слободно да се усовршува на тренинзите и со играње за резервниот тим, ништо повеќе!

Што се однесува за Овен и Тевез, не би сакал да видам ниту еден од нив двајцата. Тевез е тотално неконстантен играч. Нема потреба од фрлање голема пара за играч кој игра една добра утакмица и потоа се крши од промашување во наредните 10. Овен според мене е премногу исфрустриран т.е искомплексиран од целосниот развој на неговата кариера, а и плус влегува во 30ка.

Од елитните играчи само посакувам дека гласините за можниот трансфер на Ето кај нас да бидат точни.

А, и за на крај да кажам нешто и за гласиниве за можната продажба на арапи. Тоа би било повеќе од добро во однос на трансфер средствата. Но!, има огромен ризик да се расипе тимот 100%. Ако почнат да се расфрлаат со пари ќе дојдат повеќе светски играчи, а во тој случај Ливерпул би бил Реал Мадрид v2. Знаеме што се случи со Реал. Некој може ќе каже „И Манчестер Сити е сега арапски ама ништо не успеаа да донесат“. Нормално, што има Сити ... ништо, Ливерпул е далеку попримамлива дестинација.

Толку од мене :helou::smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Реина е просечен голман не е ни добар ни лош.Сега го постави рекордот за најдобар голман по заслуга на одбраната не толку по негова заслуга, ама сега за сега не ни треба нов голман. Се слагам дека Арбелоа можеби треба да се смени на пример со Глен Џонсон па макар да се потроши и поголема сума. Десното крило и тоа треба да се подобри и да си остани Бенајун како замена а Кајт да игра напаѓач макар што не ми се допаѓа баш идејава. И тоа што најмногу ни треба нов напаѓач и мислам дека конечно Бенитез ќе купи некој напаѓач до кај 24 год и да бидиме еден понормален тим. Ако не планира да игра со 2 напаѓачи тогаш под итно да се менува нешто во среден ред. Тевез е еден коњ невиден и треба пари да ни даваат за да го земиме. Ако дојдат тие од Кувајт според мене ќе се трошат пари на еден или двајца јаки играчи а нема да се менува цел тим пошто ние не сме манчестер сити.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Момце страмота е ова шо дискутираме за Рејна.Знаете од колку гомна не има извадено човелот.Не смееме така да плукаме нанего.Што бешекрив шо некња одбраната го остави на милост и немилост.Не смееме ниту еден играч по првата грешка да го тераме во ПМ.Супер е Рејна.Недостасува напаѓач.Овен радо би се враил во Ливерпул но колку е корисен коага секоја втора утакмица е повреден.Од играч со хронични повреди трати му а и одиси.ГО следев оваа година Воронин и мислам дека заслужува да игра за Ливерпул.Сепак него го сметам за резрва да се земе втор напаѓач после Торес.Или Ето или Виља...
 
T

the Carpenter

Гостин
Браќа. Вака сега. кажете ми кога не извадил Реина? кога напрајл нешто како што прави Себастијан Фреи, кога бранел ко Шеј Гивен? Рејна не е јак поради тоа што Ливерпул прима малку голови. До одбраната е, исто како што беше случајот со дебилон ван дер Сар. Реина има барем по 30 киксови во сезона. А не знам дали Гробелар или Клеменс порано праеле така. Сега не можам да објаснувам, фудбалов одам да го пратам поубо, а кога ќе се вратам ќе напишам статија за Реина.
поздрав до сите со red heart
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Хал, Хал, Хал ... многу повеќе се плашам од резултатот кога играме со „аутсајдери“.
Пак ќе се мачиме до крајот.

П.С Што е ова денес, 30та минута ниеден гол на сите натпревари во ПЛ??? :toe:
 
T

the Carpenter

Гостин
еве сум пак. Дур сме на полувреме. Значи, да дадам еден мал коментар за првото полувреме. Тимот е концентриран, и то ме воодушеви. Одбраната пак е разнишана, посебно Алваро, ама ќе се среди се. На контри не јадат многу. да беше некој друг тим, ќе ни дадеше гол. Креативност има голема во анпадот, сепак тука Алонсо, нели?:helou:

Инаку, во добро (манчстерски стил) време дадовме гол. Чаби мајсторееее
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Добар гол на Алонсо.Не смееме тука да застаниме па да примиме некој лев гол.Ајде после ќе се крстиме на Роби Кин.Осеќам човекот ќе сака да каже нешто
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
еве сум пак. Дур сме на полувреме. Значи, да дадам еден мал коментар за првото полувреме. Тимот е концентриран, и то ме воодушеви. Одбраната пак е разнишана, посебно Алваро, ама ќе се среди се. На контри не јадат многу. да беше некој друг тим, ќе ни дадеше гол. Креативност има голема во анпадот, сепак тука Алонсо, нели?:helou:

Инаку, во добро (манчстерски стил) време дадовме гол. Чаби мајсторееее
Од кога почнаа судиите да судат фаули на играчите ваши и доколку сами се сопнат?:tapp:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
еве сум пак. Дур сме на полувреме. Значи, да дадам еден мал коментар за првото полувреме. Тимот е концентриран, и то ме воодушеви. Одбраната пак е разнишана, посебно Алваро, ама ќе се среди се. На контри не јадат многу. да беше некој друг тим, ќе ни дадеше гол. Креативност има голема во анпадот, сепак тука Алонсо, нели?:helou:

Инаку, во добро (манчстерски стил) време дадовме гол. Чаби мајсторееее
What he said! :salut:

Од кога почнаа судиите да судат фаули на играчите ваши и доколку сами се сопнат?:tapp:
Оф брее ...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Браќа слабо некако без Џерард играме и тоа е тоа шо го брблам последниве 3 4 месеци, Лукас и Маскерано се многу големи дрва кога се работи за сврзување акции затоа ни треба уште еден играч во средина. И можи да ни се удри од глава тоа шо игравме за задоволството на другите навивачи кога го ризикуваше Џерард за веќе изгубениот натпревар со Челзи. Треба да се биди храбар ама не и будала оти сега најверојатно ќе останиме со празни раце. Само барем да победуваме до крај и да не бидиме запамтени во последните натпревари како оние шо не знаеа шо прават оти на натпреваров стварно не знајме шо прајме послаби сме од Хал и ми е страв да не ги опстаниме Хал како шо ги опстанавме Стоук. Да не испадни работава на тој шо му требаат бодови за опстанок нека го бара Ливерпул.
 
T

the Carpenter

Гостин
Од кога почнаа судиите да судат фаули на играчите ваши и доколку сами се сопнат?:tapp:
Кога примивте гол од 60 метри од Тотенхем, а не го признаа. Од тогаш судат за нас.
********************

Второ полувреме да дадеме уште еден брз гол, па да ги скинеме ко новина:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom