#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
И дали некој знае нешто прочитав некој пост на форум дека вчера било пронајдено некое лице во бессознание од тепање во кола мазда на Кале ? Го нашла полицијата.....така прочитав
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
75
Да, имам идеја, кога се залагате за ширење на вистината, држете се до ширење на вистината.
Извртување на истата за привлекување поголемо внимание е манипулативно и ја упропастува целата кауза.
Толку од мене.
Види вака : веќе неколку години се труби за присуство на ќелии на ал каеда на балканот.Ако не ти се доказ толпа фанатици брадосани со арапски знамиња кои викаат "смрт на неверниците" бранејќи ги притоа убијците на недолжни и ненаоружани луѓе што треба да се случи обезглавување на МТВ во живо за да поверуваш?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Види вака : веќе неколку години се труби за присуство на ќелии на ал каеда на балканот.Ако не ти се доказ толпа фанатици брадосани со арапски знамиња кои викаат "смрт на неверниците" бранејќи ги притоа убијците на недолжни и ненаоружани луѓе што треба да се случи обезглавување на МТВ во живо за да поверуваш?
Не бе, иако ги обезглават, од каде да знае он? Може се евреите..
Нема разбирање со вакви типови, тоа е тоа, ова е педерски обид за дефокусирање, а јас мислев преска дека искрен сака да помогне.. колку сме добри и наивни, какви гадови има на светов.ц .ц .ц.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
па тоа е основниот проблем кај нив, ако може да се нарече проблем.

Постојано ги мешаат националистичките и верските мотиви. Значи не ги мешам јас, него они самите! Не сум им ја крив што самите се заебуваат...

А не дека и не се поврзани, голем дел од УЧК се водат по радикалниот ислам и читаат таква „литература“. Да видиш што се има по шарпланинските и кумановските села ќе помислиш дека си у Авганистан.

значи, ФАКТ е дека радикални исламисти шетаат кај нас, секојдневно, и ги има многу. Дел од нив дојдени од страна да „регрутираат“, другиот дел се баш тие регрутираните.

Мислам, и после ова шо се деси, илузорно е да кажеш дека кај нас не постои опасност од радикален ислам и дека е безбедно...
Па има радикален ислам во македонија, само не знам како е тоа нешто ново.
Баш нас страмците не предупредуваа за овој проблем со години, а експертиве зборуваа како ние не сме членка на НАТО, нема за што да се грижиме итн итн.
Кога вториот најголем финансиер на радикален ислам во Европа, Гадафи, го утепаа, скоро цел форум ја критикуваа Америка и ЕУ за тоа и бараа правда за Гадафи.
Светот одамна знае дека има радикален ислам на просторов, на нас ни треба освестување, не на нив.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дали некад ќе видите некој муслиман/Албанец или што и да е, да се прашува за веродостојност на некоја информација која ја добил од некој со иста вероисповед, или националоност? секако дека не, (очи ќе ти извадат! није он! он бил у подрум!) ама ете кај нас има некои кои сакаат да им се НАЦРТА или пак нејќат да го видат она што е очигледно, мора да се навлага во веродостојност,човекови права, да се повикува на лажна дискриминација, национализам, шовинизам т.е. да се бележи све што е за доброто на земјата како негативност и партиски обоена тема :rolleyes:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Па има радикален ислам во македонија, само не знам како е тоа нешто ново.
Баш нас страмците не предупредуваа за овој проблем со години, а експертиве зборуваа како ние не сме членка на НАТО, нема за што да се грижиме итн итн.
Кога вториот најголем финансиер на радикален ислам во Европа, Гадафи, го утепаа, скоро цел форум ја критикуваа Америка и ЕУ за тоа и бараа правда за Гадафи.
Светот одамна знае дека има радикален ислам на просторов, на нас ни треба освестување, не на нив.
Епа очигледно ова нема да се случи... пошто поголем повод за освестување освен протест на 4000 души кои поддржуваат радикалци, не глеам...

Значи велат дека „ние со акцијава измислуваме дека има радикален ислам во Македонија“. Незнам што треба да им се случи на таквите за да се уверат во тоа. Всушност незнам дали се до толку слепи и не веруваат или пропагандата им е толку закоравена па мораат да го маскираат и ова.

Затоа сум револтиран, оти од тука од внатре, сите, почнувајќи од органите на државата до овие влијателниве фацки пробуваат да замаглат очи.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Па има радикален ислам во македонија, само не знам како е тоа нешто ново.
Баш нас страмците не предупредуваа за овој проблем со години, а експертиве зборуваа како ние не сме членка на НАТО, нема за што да се грижиме итн итн.
Кога вториот најголем финансиер на радикален ислам во Европа, Гадафи, го утепаа, скоро цел форум ја критикуваа Америка и ЕУ за тоа и бараа правда за Гадафи.
Светот одамна знае дека има радикален ислам на просторов, на нас ни треба освестување, не на нив.

Гледам ти уште не си освестен....се шеташ низ Гази Баба,Чаир,Арачиново навечер после 00? Безбедноста би требала да ти е иста како кога би се шетал во Аеродром....Тешко братче не треба да твитираме само, ТРЕБА ДА УРЛАМЕ! За нив е нормално да си чуваат нелегално оружје по дома....

Пред некој ден претепале со палка човек во Чаир зошто ги провоцирал. Тепаниот Македонец го привеле овие другиве пошо биле испровоцирани не биле приведени.

Вака нешто да објаснам кажав тогаш ке повторам пак. Можеш д апровоцираш НЕСМЕЕШ ФИЗИЧКИ ДА СЕ ПРЕСМЕТУВАШ. И мене ме провоцираат Албанчиња шо треба да извадам палка и д аги фатам сите на волеј? Би требало по случајов да ги уапсат нив посшо ме провоцирале! АУТ ОФ МАЈНД Е РАБОТАВА!
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Не се разбирам многу во твитеров (к*р да го отепа тој шо гo измислил :) ) А дали можеме да им објавуваме на ѕид на светски медиуми како шо е на ФБ дозволено ?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Гледам ти уште не си освестен....се шеташ низ Гази Баба,Чаир,Арачиново навечер после 00? Безбедноста би требала да ти е иста како кога би се шетал во Аеродром....Тешко братче не треба да твитираме само, ТРЕБА ДА УРЛАМЕ! За нив е нормално да си чуваат нелегално оружје по дома....

Пред некој ден претепале со палка човек во Чаир зошто ги провоцирал. Тепаниот Македонец го привеле овие другиве пошо биле испровоцирани не биле приведени.

Вака нешто да објаснам кажав тогаш ке повторам пак. Можеш д апровоцираш НЕСМЕЕШ ФИЗИЧКИ ДА СЕ ПРЕСМЕТУВАШ. И мене ме провоцираат Албанчиња шо треба да извадам палка и д аги фатам сите на волеј? Би требало по случајов да ги уапсат нив посшо ме провоцирале! АУТ ОФ МАЈНД Е РАБОТАВА!
Не само Гази Баба, Чаир, Арачиново, туку секое место каде што се мнозинство (албански националисти помешано со радикален ислам). Лесно е на твитер да се правиме луди, а да живееш таму еден ден? Да гледаш во земја кога поминуваш, само затоа што си Македонец? И НА НАС ВИКААТ НАЦИОНАЛИСТИ?
Па поголеми шовинисти од нив НЕМА. Во втора светска војна, на која страна се бореа?
Што се правиме будали со сила?! Зошто? Од страв? Од што?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Види мајката? а дали е "скроз фер" модератор на форумов кој има исто така другари модератори/ки ХРИСТИЈАНИ, и кој викаше дека е против убиците ако искочат дека се албанци, и иако потоа излегоа дека се Албанци, он застана во нивна одбрана, погази све што кажал, и отиде на "протест" дали он се секираше за другарите Христијани, дали е он скроз фер? :pos:

Не било фер за другарите муслимани?? немој да ме јебеш бре!! ако веќе стварно мислиш дека не е фер, тоа значи дека и они се дел од нив! (иначе не би се навредиле) и не заслужуваат да ти бидат пријатели!
Oни се преосетливи на таа тема. Не би ризикувал. Ако немаш другари муслимани не би сфатил. А сигурен сум дека не подржуваат ништо такво.

Инаку за Принц се согласувам дека заслужува да биде тргнат од секаква функција на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom