#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Не е истиот текст на двете знамиња со црна позадина. Појма немам што значат, но дефинитивно не се работи за истиот текст.
Како второ, протестите беа со политичка заднина, ќе ги видеше истиве протестанти и да кажеше МВР дека УЧК беа зад убиствата или нешто трето.
Блузата гледај ја, заокружена со црвено, не знамето што е во преден план.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Аман бе, до толку сериозно ми го сфативте ебаниот пример.
Истите овие луѓе, копи/пејст ќе ги имаше на протести без разлика дали МВР ќе кажеше дека мотивот е радикален ислам, УЧК, ОНА, Голема Албанија, албанска мафија, српска мафија, итн итн.

Имаш нешто како идеја како да помогнеш во иницијативава? Ако не те молам не го одземај времето на членовите кои имаат и сакаат нешто да направат. Молба е ова,ок?

Друга работа е пак тоа дека во демократска држава неможе да ми урла по улици и да ми наметнува релиѓија да се дере по улици Алах е голем и слично! Алах за мене е исто шо и Перо камиказа! За Алах да се велича има установи и објекти каде тоа се прави не по улици!
По многу што овој протест беше радикален ислам! Да не ѓи тегнеа тие за врат неколку шо беа вчера ќе беа крвави улиците во Скопје!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Само едно да ве прашам, не е ли подобро, после денеска, да се организираме на FB наместо на Twitter? мислам дека има многу повеќе импакт.....
Не, ФБ ќе излезе поголема каша попара според мене. :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Не е истиот текст на двете знамиња со црна позадина. Појма немам што значат, но дефинитивно не се работи за истиот текст.
Како второ, протестите беа со политичка заднина, ќе ги видеше истиве протестанти и да кажеше МВР дека УЧК беа зад убиствата или нешто трето.
:facepalm:
на сите им треба наредба од штаб за да излезат на протест?
 
H

HITCH

Гостин
Аман бе, до толку сериозно ми го сфативте ебаниот пример.
Истите овие луѓе, копи/пејст ќе ги имаше на протести без разлика дали МВР ќе кажеше дека мотивот е радикален ислам, УЧК, ОНА, Голема Албанија, албанска мафија, српска мафија, итн итн.
Многу убаво те сфатив, но велам дека оваа радикална група постои во Македонија и треба да се информира дека нема поддршка од нерадикалните исламисти. Дел од овие луѓе и се увезени од страна, а дел се овдешни поддржувачи. На протестот во петокот немаше само Албанци радикалци, туку имаше и Босанци, значи прашањето ми е до кога треба ќутиме.
Знам дека овие ќе излезеа на протест какво и да беше обвинението. Уште првиот ден си кажаа дека ќе протестираат.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Имаш нешто како идеја како да помогнеш во иницијативава? Ако не те молам не го одземај времето на членовите кои имаат и сакаат нешто да направат. Молба е ова,ок?
Да, имам идеја, кога се залагате за ширење на вистината, држете се до ширење на вистината.
Извртување на истата за привлекување поголемо внимание е манипулативно и ја упропастува целата кауза.
Толку од мене.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дадов пример, аман, го лупнав примерот, само сакав да покажам дека тој што дава тврдење треба да даде докази, а не како Psyside , да ми бара од мене докази дека неговото тврдење не е точно.
?

Government sources in traditionally secular Macedonia (official title the Former Yugoslav Republic of Macedonia), said they were monitoring up to 50 Al-Qaeda volunteers recruited to fight in Afghanistan.


Classified documents seen by The Sunday Times reveal that Macedonian officials are also investigating a number of Islamic charities, some in Saudi Arabia, which are active throughout the Balkans and are suspected of spreading extremism and laundering money for terrorist organisations.


“Hundreds of millions have been poured into Macedonia alone in the past decade and most of it comes from Saudi Arabia,” said a government source. “The Saudis’ main export seems to be ideology, not oil.”
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Да, имам идеја, кога се залагате за ширење на вистината, држете се до ширење на вистината.
Извртување на истата за привлекување поголемо внимание е манипулативно и ја упропастува целата кауза.
Толку од мене.
Па каде ти гледаш извртување на вистината?
Што не е вистинито?
Преска погрешив, ист к. си како оние кретените на твитер.
Ти треба наредба од партија за да учествуваш
Ајде не ни го одземај времето.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Аман бе, до толку сериозно ми го сфативте ебаниот пример.
Истите овие луѓе, копи/пејст ќе ги имаше на протести без разлика дали МВР ќе кажеше дека мотивот е радикален ислам, УЧК, ОНА, Голема Албанија, албанска мафија, српска мафија, итн итн.
па тоа е основниот проблем кај нив, ако може да се нарече проблем.

Постојано ги мешаат националистичките и верските мотиви. Значи не ги мешам јас, него они самите! Не сум им ја крив што самите се заебуваат...

А не дека и не се поврзани, голем дел од УЧК се водат по радикалниот ислам и читаат таква „литература“. Да видиш што се има по шарпланинските и кумановските села ќе помислиш дека си у Авганистан.

значи, ФАКТ е дека радикални исламисти шетаат кај нас, секојдневно, и ги има многу. Дел од нив дојдени од страна да „регрутираат“, другиот дел се баш тие регрутираните.

Мислам, и после ова шо се деси, илузорно е да кажеш дека кај нас не постои опасност од радикален ислам и дека е безбедно...
 
H

HITCH

Гостин
Не, ФБ ќе излезе поголема каша попара според мене. :)
Не се согласувам. На фб има многу групи, многу контакти и што е најважно повеќето луѓе редовно го користат и знаат кога и како да реагираат. На фб има можност за поголем текст, за тагнување, коментари и дискусии... Мислам дека треба да се тераат паралелно и фб и твитер.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Да, имам идеја, кога се залагате за ширење на вистината, држете се до ширење на вистината.
Извртување на истата за привлекување поголемо внимание е манипулативно и ја упропастува целата кауза.
Толку од мене.
Друга работа е пак тоа дека во демократска држава неможе да ми урла по улици и да ми наметнува релиѓија да се дере по улици Алах е голем и слично! Алах за мене е исто шо и Перо камиказа! За Алах да се велича има установи и објекти каде тоа се прави не по улици!
По многу што овој протест беше радикален ислам! Да не ѓи тегнеа тие за врат неколку шо беа вчера ќе беа крвави улиците во Скопје!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не се согласувам. На фб има многу групи, многу контакти и што е најважно повеќето луѓе редовно го користат и знаат кога и како да реагираат. На фб има можност за поголем текст, за тагнување, коментари и дискусии... Мислам дека треба да се тераат паралелно и фб и твитер.
Да, ама не треба масовно спамирање на фејсбук. Само кај страниците на медиумите може. :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
не не не не СТОП!
како бе да не генерализираме? шо треба да се случи?
цела албанија да дојди? ШО? 5000 спонтано собрани по улици викаат смрт за нас, и бараат слобода за убијците. ШО ДА СЕ СЛУЧИ?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Друга работа е пак тоа дека во демократска држава неможе да ми урла по улици и да ми наметнува релиѓија да се дере по улици Алах е голем и слично! Алах за мене е исто шо и Перо камиказа! За Алах да се велича има установи и објекти каде тоа се прави не по улици!
По многу што овој протест беше радикален ислам! Да не ѓи тегнеа тие за врат неколку шо беа вчера ќе беа крвави улиците во Скопје!
Веќе беа крвави, џабе објаснуваш, платеници земаат $ за да не гледаат пред себе
Гарантирам и вчера да утепаа некој на протестите, никој немаше збор да рече (од тие што и сега не викаат, не зборам за тие што се нормални луѓе)
Тоа е кај нас, ајде баталете ги, важно ние да се држиме до целта, не е важно колку сме. (а не сме малку..за еден ден иницијатива супер сме)

Друго, http://www.youtube.com/watch?v=tNyUljALMks&feature=plcp
Одете до 34 минута, да видите што се случува кога ќе превземат контрола радикалните исламисти и албанските националисти (во Косово). Уништија 120 цркви од 14 15 16 17 век.
Ајде, проверете. Или и тие се фотомонтажа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom