Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ај почнете од 1970 год да сметате па ќе видиме, или ви одговара од 2004 да почните.Ај ве молам сметкиве на друго место прајте си ги.
Во минатото живееш или во сегашноста?

ха ха смешки пак

какви чудни критериуми си имаат сите, секој посебно

она што ми е најинтересно, сите различно го мерат времето, во зависност од тоа на кој како му одговара :)

на пример, за манчестер времето почнало од пред 20 години, и кога и да слушнете нешто од нив... ќе чуете "во последниве 20 години"...

ама затоа челзи живеат во друга димензија, за нив времето почнува од пред 5 години, па ќе слушнеш "кој има повеќе победи последните 5 години"? :pos:
И тебе ке те прашам тоа: во кое време живееш?

Абе историјата е важна ама не толку колку сегашноста, не можи секогаш да се ваѓаш на некој шо играл 50 или 100 години претходно. Најсегашно е среда вечер а вие не победивте така да моментално не можиме да бидиме толку гласни, а и не треба да се вреѓаме, да се караме или да прајме некој виши анализи.
:toe:


Deno^, иди лечи се бе ретардо. ОК.

Иначе .. no worries .. :nenene:.

На гости 5 ќе им шибнеме. :)))
Не не, 6

Дечко па види дека поголемиот број од фановите на Ливерпул на фан клубот на Челзи ја честитаа победата на Челзи и никој не рече дека била незаслужена или нешто да спомнуваме судии и такви работи.Изгубивме тоа е тоа.Секој може да има лош ден.А на нашиот фан клуб кој и да дојде доаѓа да направи закачка или провокација

А сакав и да кажам и за историјата.ФАКТ е дека најтрофеен клуб во Англија е Ливерпул.Може после оваа сезона нема да биде меѓутоа сега за сега е најтрофеен.Така да не кажувајте од кога се мерело времето или Дено да кажува шеги од 80-десетите. Си се гледа целата историја. Челзи ја нема(факт) а за Манчестер може да се каже дека се единствени конкуренти на Ливерпул.
Јас не видов никој да честита победа.
Дури и да честитавте, што вреди тоа кога овде пцуевте по се и секој.
Есиен беше нарекуван копиле и уште што ли не, зошто, затоа што не му дал на Џерард топка да фати.

Ок:smir: ке збориме после утакмицата на Стемфорд која ми се јави Бенитез и ми рече дека ке ја добие со 0-3 Лукас 2 у прво и НГог во 91:vozbud::vozbud:
Да да, сигурно тоа го сонувал сношти. Ништо чудно:toe:




Ајде спортски поздрав и да престанеме веке со препукувањата.
Нека помине подобриот :toe:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Епа со инка не се тура шо да ви прајме, ЈАС РЕКОВ ДА ВИДИ ОД 1970 ОТКАКО ТОЈ ВАШИОТ ПОЧНА ДА МИ БРОЈ ОД 2004 ИНАЧЕ МИСЛАМ ДЕКА СЕГАШНОСТА Е ПОВАЖНА ЗА НАС ПОМЛАДИТЕ НАВИВАЧИ А НА НИВО НА КЛУБОТ Е ИСТО ТОЛКУ ВАЖНА КОЛКУ И СЕГАШНОСТА. Ај сега уште некој нека го болдира то уште 4 5 пати да повторам и да објаснам.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
John Galt јас баш ви ја честитав победата и тука напишав врати се неколку страни назад ке видиш дека победата беше заслужена.И не ме нервирај сеа пошо со навивачите на Манчестер на вашиот форум ке си го :pusk: такви се радувате ко да сте освоиле титула.Па ве плеснавме оваа сезона 2 пати вие нас 1.Ако толку ти е битна сегашноста ние сме пред вас на табела:toe:со не е јасно тука:toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
John Galt јас баш ви ја честитав победата и тука напишав врати се неколку страни назад ке видиш дека победата беше заслужена.И не ме нервирај сеа пошо со навивачите на Манчестер на вашиот форум ке си го :pusk: такви се радувате ко да сте освоиле титула.Па ве плеснавме оваа сезона 2 пати вие нас 1.Ако толку ти е битна сегашноста ние сме пред вас на табела:toe:со не е јасно тука:toe:
Уште само тоа да се разбереме:

Се радуваме на победата, не на пласманот!
Пласманот треба да се обезбеди во 2 полувреме (т.е. другите 90 минути)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
И тебе ке те прашам тоа: во кое време живееш?
ја не знам што па ти имаш да ме прашаш.

еве да речеме живеам во минатото? и што?

еве ако одговорам живеам во сегашноста? што тогаш?

не сваќам. твој ортак дојде овде со статистики, исто како и други фанови од други клубови, и си делат години како сакаат. јас имав против, бидејќи или се бори како што треба или не се брои. ако е за така јас можам да речам "кој беше синоќа подобар во првите 20 минути? кој водеше во првите 20 мин?"
идиотски е така? затоа и не го велам...
се гледа крајниот резултат. значи кога се бројат титули, нема тука од 2005... или меѓусебни дуели "последните неколку години"

бидејќи за тебе можеби се релевантни тие 5 години, ама за мене не се, јас фудбал гледам од 1990. активно. како што се сеќавам на утакмици од италија 90та, така се сеќавам и на вчерашни утакмици. сигурно има и некој постар од мене што има многу поголеми сеќавања, и ќе му дојде некој средношколец ќе го пцуе, вреќа, ќе му објаснува како он немал појма.. и слично.

ливерпул, барса и лацио се првите три фудбалски клуба кои како дете по некоја случајност ми ги освоиле симпатиите. ги пратам константно 20 години и ми се во срце. лацио нема славна историја, ама јас не одам во фан клуб на јуве да им објаснувам колку е "голем лацио". е сега што да правам јас што ливерпул меѓудругото ден денес е најтрофеен клуб? треба да го преќутувам за да некој друг биде среќен, а истиот тој може да дели и множи години како сака, и сака дискусија околу тоа?

прво ќе покажете должна почит кон ливерпул бидејќи е фудбалска институција, изграден и воден пред се од спортски дух и ентузијазам, а помалку од пари и бизнис. ве убедувам дека доколу бев фан на било кој друг англиски клуб, никогаш немаше да речам лош збор за ливерпул, бидејќи е клуб кој е далеку од европската елита во однос на финансиите, а секоја година е рамо до рамо со клубови како реал мадрид - клуб кој без проблем може да издови 70 милиони за еден фудбалер. или манчестер кој има буквално дупло поголем буџет од ливерпул.

погледнете го примеров
бенитез на сред сезона кога увиде дека нема да може да ги ротира играчите бидејќи нема доволно квалитет (толку пари има на располагање од газдите) а од него се очекуваат резултати, човекот отворено побара засилувања во спротивно не може да трча трка за титула, во исто време и фа купови, лиги на шампиони.
го донесоа пред отказ поради тоа.
втор случај, фергусон. летово, роналдо де ќе си оди, де ќе останува. од кога стана ризично, фергусон осети дек го губи, ултиматум до газдите - ако си оди роналдо, си одам и јас. толку. крај на приказната околу трансферот.

затоа, бидете објективни ако сакате дискусијата да личи на нешто. а никогаш не сум бил против заебанции, бидејќи без нив не е интересно.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Колку ме нервираат вакви муабети!!!

Челзи постои од 1905 и има по некоја титула, не викам дека е сјајно!

Него биди искрен и кажи ми: Кога почна да навиваш за Ливерпул, седеше од книга читаше историја, или гледаше фудбал и ги засака ради играта и успесите?!?

Едит: Се радуваше на успесите и тажеше на неуспесите?!? Ако е ради историјата, што не навиваш за Манчестер?!?
Леле луѓе што дочекав????Навивач на Челзи да прашува одкога навиваш за Ливерпул папапапа.Па зарем имате вие минато бе?Кој беше Челзи пред 5 години?Ништо повеќе од Евертон бре бапчо со 3 симпатизери во цела Македонија.Преку ноќ влегува Абрамавиќ и оп таа цифра драстично расте.Атмосферата на Стемфорд е напумпана скоро вештачка.Од шо газдата има пари се создава впечаток дека и навивачите се платени.100 пати сум рекол и пак ќе речам еден и единствен е Торес во нашите редови кој е купен над 20 мил во последните 10 год.Сакате да ги броиме на Челзи?Предолг ќе ми е постот.Имате една сегашност наречена Роман Абрамовиќ која ќе трае многу кратко.Уживајте
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Леле луѓе што дочекав????Навивач на Челзи да прашува одкога навиваш за Ливерпул папапапа.Па зарем имате вие минато бе?Кој беше Челзи пред 5 години?Ништо повеќе од Евертон бре бапчо со 3 симпатизери во цела Македонија.Преку ноќ влегува Абрамавиќ и оп таа цифра драстично расте.Атмосферата на Стемфорд е напумпана скоро вештачка.Од шо газдата има пари се создава впечаток дека и навивачите се платени.100 пати сум рекол и пак ќе речам еден и единствен е Торес во нашите редови кој е купен над 20 мил во последните 10 год.Сакате да ги броиме на Челзи?Предолг ќе ми е постот.Имате една сегашност наречена Роман Абрамовиќ која ќе трае многу кратко.Уживајте
Знам дека е многу веројатно да ме пријавите и да добијам бан, ама сеедно ми е. Ако сте навистина навивачи, ќе ги поднесете фактите. А еве што велат они од времето на Абрамович и Бенитез:
Chelsea

Petr Cech (£7m)
Jose Bosingwa (£16m)
Ashley Cole (£5m part exchange)
John Mikel Obi (£16m)
Michael Essien (24m)
Didier Drogba (£24m)
Florent Malouda (£15m)
Ricardo Carvalho (£20m)
Paulo Ferreira (£13m)
Deco (£8m)
Tiago (£10m)
Schevchenko (£30m)
Robben (£12m)
Kalou (£5m)
Kezman (£5m)

Total cost: £210m

Liverpool:
Dossena (£7m)
Agger (£6m)
Torres (£21.5m)
Riera (£8m)
Alonso (£10.5m)
Benayoun (£6m)
Arbeloa (£2.5m)
Kuyt (£9m)
Babel (£13.5m)
Mascherano (£18m)
Lucas (£6.5m)
N’Gog (£15m)
Reina (£6m)
Skrtel (£6.5m)
Keane (£20m)
Pennant (£6.5m)
Bellamy (£6.5m)
Garcia (£6m)
Total Cost: £175m
Ви бегаме за 35 милиона, но и Бенитез не е баш по штедењето, бидете реални. Само он си има таква филозофија, да носи младичи за ефтини пари, што можеби за некоја година ќе ви се исплати. А за изменувањето на екипата да не збориме. Од старата генерација се само Џерард и Карагер. А кај Челзи Тери, Лампард и Џо Кол...


Ако нема кеш, нема ни титули... :smir:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Само да прашам Нгог 15 милиони фунти чинел??????Мора да сум го пропуштил тоа:kesa:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Моја грешка, се извинувам 1.500.000. Ете ви се намалува сумата, ама пак, без пари, нема титули

А инаку, последниве 2 години ви Челзи се Донесени само Босингва Деко и Анелка, за крпење. Се стреми кон самофинансирање, па нема да има фрлање кеш како првата година. И стварно доста со расправииве.

А за атанасе, не прашав од кога, туку зошто?

А за тебе FootSoldier, прво почна да навиваш за Ливерпул, па ја прочита книгата на Џерард...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Моја грешка, се извинувам 1.500.000. Ете ви се намалува сумата, ама пак, без пари, нема титули
имаш испуштено минимум 5 фудбалери кај челзи
плус договорите на тери, лампард, макалеле, балак, мурињо, личните улсови на вудбалерите, т.е. она што се вели годиншен буџет на клубот за испалата на трансфери (купени фудбалери со раскин на догвоор) лични услови - договори, плати, премии...

ако јас ја напраам математиката, верувај ќе биде страшна разликата.

една срање вест, џерард ќе паузира две недели, ќе го пропушти реваншот со челзи (мање више не е битно) и наредното коло со блекбурн

МОРА ЛИ ОД 30 ФУДБАЛЕРИ ОН ДА БИДЕ ПОВРЕДЕН?????

ти се мочам у малерот!
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе нема таква информација на официјалната од Ливерпул ако имаше нешто такво ќе пишеа обавезно. на 24 фудбал пишува дека требало да одлучи Бенитез дали ќе игра Џерард заради повредата на препоните а Џерард веќе се согласил да игра иако има болка. Ама и да не игра во првите 11 ќе биди како замена обавезно, не е исто ама то е судбина шо да прајме.Ај против Блекбурн си велам ќе се снајдиме и без него, само мака ми е шо ќе треба уште еден натпревар Лукас да го гледам.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Па завчера не беше активен..Имаше мн малку пасови и само еден удар во гол :(
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Во Челси се трошат повеќе пари отколку во Ливерпул и Челси стана средство за зголемување на цената на фудбалерите.
Кажи дека го бара Челси и му рипнала цената за 5милиони, тоа е факт :toe:

Единствен проблем е тоа што за кратко време се сменија многу тренери, и тоа придонесе за влошување на состојбата во клубот и влијаеше на постигнувањето резултати.
За разлика од Челси, Ливерпул и Манчестер Ј. ги имаат актуелните тренери подолго време, и овде лежи нивната предност.
Но фудбалот се игра со топка, а топката се врти и никогаш со сигурност не може да се каже кој што како...

Ливерпул ги совладаа на Реал М. и Манчестер со голема разлика, и тоа е за пофалување, неможе никој да остане нем и да го негира тоа.


Да престанеме веќе со ова префрлување, факт е дека сме фанови на едни од најголемите европски/светски клубови и никогаш никој од нас неможе да биде сосем во право за тоа кој е подобар а кој не.



Поздрав...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Знам дека е многу веројатно да ме пријавите и да добијам бан, ама сеедно ми е. Ако сте навистина навивачи, ќе ги поднесете фактите. А еве што велат они од времето на Абрамович и Бенитез:
Chelsea

Petr Cech (£7m)
Jose Bosingwa (£16m)
Ashley Cole (£5m part exchange)
John Mikel Obi (£16m)
Michael Essien (24m)
Didier Drogba (£24m)
Florent Malouda (£15m)
Ricardo Carvalho (£20m)
Paulo Ferreira (£13m)
Deco (£8m)
Tiago (£10m)
Schevchenko (£30m)
Robben (£12m)
Kalou (£5m)
Kezman (£5m)

Total cost: £210m

Liverpool:
Dossena (£7m)
Agger (£6m)
Torres (£21.5m)
Riera (£8m)
Alonso (£10.5m)
Benayoun (£6m)
Arbeloa (£2.5m)
Kuyt (£9m)
Babel (£13.5m)
Mascherano (£18m)
Lucas (£6.5m)
N’Gog (£15m)
Reina (£6m)
Skrtel (£6.5m)
Keane (£20m)
Pennant (£6.5m)
Bellamy (£6.5m)
Garcia (£6m)
Total Cost: £175m
Ви бегаме за 35 милиона, но и Бенитез не е баш по штедењето, бидете реални. Само он си има таква филозофија, да носи младичи за ефтини пари, што можеби за некоја година ќе ви се исплати. А за изменувањето на екипата да не збориме. Од старата генерација се само Џерард и Карагер. А кај Челзи Тери, Лампард и Џо Кол...


Ако нема кеш, нема ни титули... :smir:
Ок бе другар убаво си постираш зошто да добиеш бан.Ти фали Анелка,Ивановиќ,Алекс(знам дека го земавте безпари ама сепак играч е),Белети,за Балак да не зборувам над 30 е сигурно,Малку се 100 милиона повеќе?Тоа ти се 5 играчи како Торес.А иначе во секој случај каде е кешот таму се титулите.И токму затоа реков ни се нафрливте нас по поразот.Тоа шо Ливерпул го праве со тој фонт е за 10 ама пак ќе речам можевме повеќе
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Еве и официјално на страната од Ливерпул. Џерард ќе биди во составот за со Блекбурн а дали ќе стартува ќе одлучат утре сабајле пред натпреварот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom