#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
е сеа не разбирам, дали бробава е против ИСЛАМОТ или РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
Кои се тие??? наведи ги ЈАВНО!
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Ај сега вака сега дознав за ова сега се вклучив ве молам некој нека ми објасни убаво што е целта на ова и што треба да правам за да помогнам ! Коа нејке државата кога нејке груевски кога нејкат нашите Албански врзани медиуми не за џабе сме 2 милиони народ а и мн цврсто потекло имаме ќе се избориме и со оваа несмее да остане вака
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
е сеа не разбирам, дали бробава е против ИСЛАМОТ или РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ?
РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ ! И ИЗНЕСУВАЊЕТО НА ЗНАМИЊАТА КОИ ПОВИКУВААТ НА ЏИХАД(исламска света војна против неверниците(христијаните и другите религии кои не на нивна страна).
П.С Сите се жалат твитерот им кочи мене почна форумов да ме зеза.. :/
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Као не е испратено и контролирано од CNN туку од некој друг од страна. Се регистрираш за 2 секунди и одиш доле под статијата на зеленкото. Што повеќе луѓе го кликнат тоа, толку поголема шанса статијава да се најде на официјалната страна на CNN. Бар ја така сфаќам
 
M

Moon Child

Гостин
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
Значи ми се сере од хипстерајата на Твитер. Ради тоа и не го користев. Wow колку се они паметни шо ќе твитаат глупи досетки, а нема да помогнат. Ебате смрдушите ебате! Нека се гонат во три лепе материне!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
Да размислам, не го разбирам твитеров баш. Дај копирај ми некој коментари од нив. Ќе ги решиме некако.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Ај сега вака сега дознав за ова сега се вклучив ве молам некој нека ми објасни убаво што е целта на ова и што треба да правам за да помогнам ! Коа нејке државата кога нејке груевски кога нејкат нашите Албански врзани медиуми не за џабе сме 2 милиони народ а и мн цврсто потекло имаме ќе се избориме и со оваа несмее да остане вака
Oфф скапавме од објаснување...вака правиш твитер акаунт ако немаш и еве што треба следно да направиш

Земаш одиш на Home Page и одиш Compose new Tweet таму пишуваш Radical Islamist insurgents protest in Skopje-Macedoniahttp://ireport.cnn.com/docs/DOC-785531 и на тоа додаваш #googlenews, #FRANCE24, #BBCNews, #YahooNews #BrakingNews, #BBCBreaking, #guardiannews, #skynewsbreak #TelegraphNews, #TheNews, #PostWorldNews, #BILD_News, #tvOneNews, #CNN, #Time, #WorldVisionNews, #AlertaNews24, #ccni, #cnnbrk

Posle #SpreadTheTruth vensete i nekoi od ovie....
значи пишуваш то ест го копираш текстот со линкот од irepport и ставаш една од овие би би си,гуардиан или било која и после тоа #SpreadTheTruth....се на се би требало вака да изгледа Radical Islamist insurgents protest in Skopje-Macedoniahttp://ireport.cnn.com/docs/DOC-785531#BBCNews#SpreadTheTruth само ги менуваш тие весниците и телевизиите намето би би си ставаш си ен ен или телеграф,гуардиан,билд било која која ти изгледа најсимаптична таа :D
се надевам дека вака повеќе ке сум од помош одколку на 10 луѓе да им објаснувам еден по еден !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom