#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Моментално ја правам листата на следачи, се извинувам ако ме снема некое временце кратко!! :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Вечер во десет часот:
Вечер во 22 часот, без престан ќе твиташ тоа #spreadthetruth. Ќе ставаш линкови кои се посочени на првата страна пример: HELP US FIGHT AGAINST RADICAL ISLAM линк #spreadthetruth

Целта е истовремено што повеќе да се пишува тоа #spreadthetruth за да добиеме внимание од светските медиуми :)

Не го заборавајте документарецот од првата страна. Сите твитераши нека и пратат пп на Пумата, она ќе ве адне и ќе ви достави листа од сите. Ilumious; ќе ја води акцијата оти она најмногу го разбира твитеров :icon_lol:
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.348
Поени од реакции
29.485
@RikenBebraat
Еве со линк :)
Инаку само кај мене ли е преоптоварен твитеров ?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Вечер во десет часот:
Вечер во 22 часот, без престан ќе твиташ тоа #spreadthetruth. Ќе ставаш линкови кои се посочени на првата страна пример: HELP US FIGHT AGAINST RADICAL ISLAM линк #spreadthetruth

Целта е истовремено што повеќе да се пишува тоа #spreadthetruth за да добиеме внимание од светските медиуми :)

Не го заборавајте документарецот од првата страна. Сите твитераши нека и пратат пп на Пумата, она ќе ве адне и ќе ви достави листа од сите. Ilumious; ќе ја води акцијата оти она најмногу го разбира твитеров :icon_lol:
Dali mozat da ne blokiraat kako spameri?:unsure:
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Ае некој нека ми објасни што е финтата со Twitter... Имам профил од пред неколку месеци ама никад не сум го користел.....Сега имам у Followng поише членови и има опција Tweet to ......... И што треба да праиме у 22.00??? На сите да им испраќам по нешто???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Страшно и жално е како "влијателните" твитерџии го игнорираат ова а први се да искоментираат нешто како со врбите, барокот или некој политички настан. Жално многу...
Затоа што има една група меѓу нив кои се реално гомнојадачи, без попаметна работа во животот и сите што не мислат како нив се окарактеризирани за кретерени и заостанати. Претпоставувам ние сме во втората група..
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Браво за @Nezzy4ka најактивна по Твитеров (y)
Мислам дека ги следам сите од тоа листите, уште малце ми останаа ама се прегреа чудово!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
Да ги пљукаме каде ќе стигнеме.
Сељачишта гнасни.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Man-ce-ster ќе ти стигне ПП за 1 минута.
Не можам да ти пратам порака. Прати ми ти, па ќе ти одговорам.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Имаме отпор од поискусните твитерџии. Не знам како да се реши тоа. Запнале дека сме испрани мозоци нешто, вмро и компанија. Ни требаат такви со повеќе следбеници. Некој има идеја како да се реши тој проблем?
Нема да имаме проблем од тие, имаш проблем од еден копук, да ми е до мене, ќе се реши многу брзо.
ИГНОРИРАЈТЕ ГИ ТИЕ ШТО СЕ ОБИДУВААТ ДА НЕ ДЕФОКУСИРААТ
ЕДЕН ЧОВЕК ДА ДОЗНАЕ ЗА ВЕСТА ДЕКА БРАНАТ УБИЈЦИ - ВЕЌЕ Е НАША ПОБЕДА.
А ТОА ВЕЌЕ СЕ СЛУЧИ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom