#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
2 март 2012
Мислења
21
Поени од реакции
11
Некоја страна поназад некој прашуваше за превод, дајте некој дел ќе пробам да преведам.

На англиски само можам и нешто на балканскиве јазици.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.181
Сите се ставиле на кајгана, не се мрда форумов :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Како да функционирам не ми е јасно воопшто на twitter? Што е концептот и како да се приклучам на оваа таканаречена медиумска битка?? Едноставно сакам да придонесам ама појма неам како :)
Вака, направи си профил прво. Откако ќе го направиш, кажи ни го името (никот) како ти е. Се што треба да правиш е на пердувчето да кликнеш (горе десно) и да напишеш Against Radical Islam #spreadthetruth. Откако ќе успееш во ова, понатаму се полесно ќе ти биде ;)
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Јанко го постираше видеото Spread the truth на неговиот Facebook профил, обидете се и кај Миленко!
Уште рано сабајле миленко на профилот ги објави текстовите што се преведуваа и ни чеситита :D
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Уште нешто имајте на ум. Не постирајте навредливи реченици против албанците , не им давајте муниција која ќе можат да ја користат дека сме кревале меѓуетничка омраза. Запамтете која е целта на акцијата : Будење на свеста кај светот дека во Македонија има терористички келии ! Целта е да се добие нивната подршка !! На секој твит , пост линк , статус итн , фокусирајте се на црното знаме на Џихадот , на паролата Islam will dominate , Death to Chistianity !! Не одите со навреди на албанците , овоа е војна против тероризамот !! Цел свет е у војна против теророт , користете го тоа !
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Страшно и жално е како "влијателните" твитерџии го игнорираат ова а први се да искоментираат нешто како со врбите, барокот или некој политички настан. Жално многу...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Луѓе, мајка ми ќе твита вечер :D Ама не кажувам која е :) :) :)
Чим неа сме ја убедиле да користи било каков социјален медиум, богами чудо сме направиле :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Following

Following
ZivotoTeKocka ‏ @ZivotoTeKocka
Macedonian, Basketball lover, Dota player, student.
Following
Marjan ‏ @MaxtheLegend
science fiction is where it's at
Following
Манавски Крум ‏ @ManavskiKrum
I like chocolate milk.
Following
Kristijan Aleksovski ‏ @kristijanKLE
Ask me and i will tell u.. :)
Following
|И.И| ‏ @ilii7
KGN
Following
Ligeia ‏ @Devil_Girl24
Following
@l1en ‏ @Al1en_MKD
Following
Borche Gajdov ‏ @BorcheIceboy
Follow
Mrcatorka ‏ @mrcatorka
Follow
Steppenwolf ‏ @HarryHallerSt
Following
Nikola ‏ @Apokalipt0
I'm cool.
Following
Ilija Cope ‏ @Copkar
Following
POSTAROT09 ‏ @POSTAROT09
Following
Aleksandar ‏ @RistevskiMKD
Following
Daniel Brishko ‏ @Daniel_Brishko
Following
Melvin ‏ @We_shall_rise
Following
Nikola_wi ‏ @Out_Of_Reality_
Following
Anne. ‏ @Anne_Jovan
~
Following
Клепачот ‏ @klepachot
Following
Нула Четрс Осум ‏ @MrChatOrChe
#SpreadTheTruth, #Prilep, #Macedonia, #Chelsea...
Following
Macedonian_Lion ‏ @mkdlion
Following
A.Simona ‏ @Nezzy4ka
Animal lover :)
Nessa_Alcarin ‏ @Nessa9Alcarin
Following
Strangled ‏ @FlameOfSpirit
I suck at tweeting.
Following
Mladenovski Dejan ‏ @MladenovskiD
Cold, Wind, Waves and Sunburn. Long Distance Swimming!
Following
Marjan Lazarevski ‏ @MLazarevski
Co-founder @Kajgana.com, SysAdmin, DataNet Engineer, Technology & Gadget Addict, #mkfail and #mkwin contributor.
Following
Rashela ‏ @Rashela_
Following
Goxyto ‏ @goxymaxy
blah
Following
Pillow Queen ‏ @notsoplavusa
кајгана's Перница Кралица
Follow
Сашка ‏ @ArhangelMKD
Following
Somnitelno Lice ‏ @SomnitelnoLice
СЕ ИЗВИНУВАМ ШТО ЈА СПОДЕЛУВАМ ОВАА ИНФОРМАЦИЈА ЗНАЕЈЌИ ДЕКА НЕКОИ ОД ВАС ИМААТ КОРИСТЕНО ВИСТИНСКИ ИМИЊА.
Ова е мојата листа на членови на твитер што ги следам. (Ова е да ви помогне за полесно додавање на членовите кои ја подржуваат #spreadthetruth)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
43
Поени од реакции
25
Вака, направи си профил прво. Откако ќе го направиш, кажи ни го името (никот) како ти е. Се што треба да правиш е на пердувчето да кликнеш (горе десно) и да напишеш Against Radical Islam #spreadthetruth. Откако ќе успееш во ова, понатаму се полесно ќе ти биде ;)
Доообро.. се вклопуваме полека.. готово од тоа што ми го кажа е речено сторено.. но.. чудото од ник најверојатно ми е .... https://twitter.com/#!/Vasko10 ... Ако нешто сум утнал.. се простува нели :))
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.788
Немам твитер :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom