#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

T

templar55

Гостин
Да има Albanian - AlbanianIslamicJihad

Нели сакаме да знаеме за кои цветки за мирисање се работи?
братко ако има некој тренд за уганда мене кур ке ме боли. нема да го отворам... подобро нека биде #spreadthetruth ке добиеме на масивност. Верувај ова медиумска битка ја водам веќе 2 недели и точно знам што пали а што не. Ве молам барем послушајте ме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
утре е сабота излегуваат сите .. во 20 часот би било најдобро!
Да ама во тие периоди има странски натпревари кои се атрактивни и затоа што има многу новинари на Твитер, баботат за резултати и не би можеле така лесно да се пробиеме, затоа што сепак сме помала маса од масата која на пример во сабота ќе го гледа Реал Мадрид и ќе твита за Роналдо :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И нема срам, не срам, кој што го интересира нека си праша. Никој учен не се родил и јас бев како падната од Марс кога прв пат го направив тоа чудо.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Дај кажете како да ја најдам групата - или што и да е - на Твитер. Озбилно сум не-баш-писмена за вакви работи :unsure:
https://twitter.com/#!/search/#spreadthetruth

кликнете овде, таму ги прикажува сите кои во својот тви го ставаат тагот #spreadthetruth

инаку јас сум ElNinho__ исто ко тука. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еве гледам почнувате да ме заследувате, ќе ги твитам вашите јузернејмови повремено за тие што ме следите да видите кои други од форумов ме додале.
--- надополнето: 5 мај 2012 во 01:17 ---
А да, и има премногу руски ботови на ова Твитеров, ако ве заследат баталете ги, ништо страшно, мене едно 300 такви ме следат.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Накратко за Твитерот и како се користи. Во твитер имате ограничување на порака т.е статус во 140 карактери. Она што го пишувате го читаат луѓето кои ве следат. Кога има хаштаг како во случајов нашиот #SpreadTheTruth доколку е многу споменувам како топик ви се појавува од лева на профилот страна во вид на WoldwideTrends. Бидејќи сте нови, ќе придонесете со тоа што ќе го пишете хаштагот и она што ќе постираме ќе добие на тренд меѓу твитер заедницата. Замислете што значи на секој твитер корисник да му се појави хаштагот на својот профил. Така да и да не ве следи никој или да не следите вие никој, не берете гајле. Трикот во случајот е во хаштагот.

Ако имате некое прашање пишете ми ПП или прашајте овде, ќе подобјаснам повеќе ако е потребно:)
Ок, го најдов хаштагот - што треба да направам? Поточно напишав горе #SpredTheTruth и ми се појавија резултати... има некако посебно да кликнам, лајкнам .... како на ФБ нешто? Како да станам член?
Леле ептен ми се глупи прашањава, извини.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ај и мене додатете ме на Твитер. и кажете ми ко на 3 годишно дете што треба да направам во кратки црти :icon_lol:
Џени? Ilumious можеш? :unsure:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Зима замав ова , мојот ФБ врие од слики , постови и share-oви. Голем број на Македонци од секаде ги споделуват сликите и текстовите !
 

bsd

Член од
4 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
54
Дечки Конектирајтего Twitterot со Facebook истовремено и таму нека одат твитовите
 
M

Moon Child

Гостин
Ок, го најдов хаштагот - што треба да направам? Поточно напишав горе #SpredTheTruth и ми се појавија резултати... има некако посебно да кликнам, лајкнам .... како на ФБ нешто? Како да станам член?
Леле ептен ми се глупи прашањава, извини.
Може да пишеш и #monstrum
Ај дојдате ме таму arhangelmkd
Ја појма немам од ова, одамна така само ми стои.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Ок, го најдов хаштагот - што треба да направам? Поточно напишав горе #SpredTheTruth и ми се појавија резултати... има некако посебно да кликнам, лајкнам .... како на ФБ нешто? Како да станам член?
Леле ептен ми се глупи прашањава, извини.
ништо готово, сега таму ќе можеш да ги видиш сите кои твитаат со тој хаштаг.

аналогно, и твоите твитови на кои ќе го додадеш тагот ќе се појават таму.

финтата е што твитер ги генерира 10те најупотребвани тагови моментално и ги става како trending, така уште поголема е шансата да се испопуларизира тагот. Тешко дека ние ќе стигнеме до трендинг, ама да се обидеме. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ај и мене додатете ме на Твитер. Rashela_ и кажете ми ко на 3 годишно дете што треба да направам во кратки црти :icon_lol:
Џени? Ilumious можеш? :unsure:
Te додадов, сега ќе го твитнам твојот јузернејм за и други да те заследат.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Covek1

Ако ви стане досадно, ѕирнете, фини твитови имам. :D
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Еве гледам почнувате да ме заследувате, ќе ги твитам вашите јузернејмови повремено за тие што ме следите да видите кои други од форумов ме додале.
--- надополнето: 5 мај 2012 во 01:17 ---
А да, и има премногу руски ботови на ова Твитеров, ако ве заследат баталете ги, ништо страшно, мене едно 300 такви ме следат.
Еве го преводот на француски. Внимавав и мислам дека нема грешки.


Environ 1500 islamistes radicaux ont protesté aujourd'hui dans la capitale macédonienne, Skopje, pour réclamer la libération des cinq islamistes radicaux arrêtés par la police le 2 mai. Ces cinq islamistes sont soupçonnés d'avoir assassiné quatre enfants macédoniens et un homme agé de 45 ans alors qu'ils pêchaient dans la région de Skopje. Le crime était commis le 13 avril de cette année - le vendredi saint orthodoxe.

Les Macédoniens sont majoritairement chrétiens, tandis que la minorité ethnique albanaise en Macédoine, qui représente environ 20% de la population, est majoritairement musulmane. Dans la dernière dizaine d'années, Macédoine a vue une augmentation des incidences de l'islamisme radical importées par des musulmans du Moyen-Orient, qui pourtant n'ont pas réussi à détourner les Albanais macédoniens vers l'extremisme. Des groupes islamistes terroristes ont été signalés dans toute la région du Sud-Est de l'Europe, y compris la Macédoine.

La police macédonienne a affirmé que la protestation et la marche dans les rues n'a pas pris une tournure chaotique. Les manifestants scandaient "Allahou Akbar!", "Mort aux chrétiens!", "Guerre contre les chrétiens!", et brandissaient des insignes d'Al-Qaïda.

La police macédonienne a arrêté trois des cinq suspects impliqués directement dans le crime horrible, un crime comme nul autre en Macédoine depuis la Seconde Guerre mondiale. Les pays voisins ont offert leur soutien au ministère de l'Intérieur macédonien concernant l'arrestation des deux suspects encore en fuite, contre lesquels des mandats d'Interpol ont déjà été lancés.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom