#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

T

templar55

Гостин
утре е сабота излегуваат сите .. во 20 часот би било најдобро!
ти држи муабетот... реков одприлика време не мора точно 22 еве нека биде 20 часот само нагласив да се стави у заграда ( масовно твитање во толку и толку часот ) ама овдека некој не ме ебе 2%
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ја ебавме кампањата Invest in Macedonia!!
Преска коа го отвори сајто на CNN у око ме забоде големата реклама за Invest , добра е не му се сеќирај , на насловна не има и константно не вртат на TV.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Дај кажете како да ја најдам групата - или што и да е - на Твитер. Озбилно сум не-баш-писмена за вакви работи :unsure:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.543
Ја стискам свашта на твитеров. Значи на тоа spreadthetruth шо ќе стават за ситуацијава, тоа да го ретвитнам или? Само шо го отворив, па ве молам ако може да ми кажете :)
Значи кај Compose new tweet, се пишува текст и за да го читаат и оние кои не те следат, треба да „ги тагнеш“, односно преку тоа #spreadthetruth.

Значи, пишуваш: Јас,ти,тој #spreadthetruth

И сите што го следат тој таг, може да го прочитаат твојот твит.

За да го најдеш тој таг и што е пишувано, треба да го побараш во search барот.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Meне ништо не ми е јасно :)
Го имам Твитеров подолго време, ама сега прв пат се уклучувам. Како да ве најдам, како да ,,твитам,, наоколу информација.... у глобала, како да ја завршам работава за која го уклучив Твитеров.
Вака, за да твитнеш нешто, пишуваш во полето за нов твит, плавиот пердув на Home. Ќе пишеш што сакаш да пишеш и ќе го додадеш хаштагот, ќе допишеш #spreadthetruth ама споено. И ќе твитнеш и готово. А ако сакаш да го испратиш некој од текстовите, оди на гугл пиши Tweet Longer и ќе се снајдеш како да објавиш текст затоа што собира само 140 карактери :)

А за наоѓање , еве го мојот профил https://twitter.com/#!/FlameOfSpirit кликнете ми follow, јас ќе ви направам follow back и така ќе се имаме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Шпанска верзија
Alrededor de 1.500 islamistas radicales protestaron hoy en laSkopje, capital de Macedonia para exigir la liberación de los cinco sospechosos islamistas radicales detenidos por la policía en el 02 de mayo después de una investigación intensa semana 3 de la ejecución sumaria a sangre fría de cuatro niños macedonios ymediados de uno años de Macedonia mientras pescaban en el Viernes Santo de este año.

Los macedonios son en su mayoría cristianos, mientras que la minoría étnica albanesa de Macedonia, que representa alrededor del 20% de la población son en su mayoría musulmanes. En la última década ha aumentado la incidencia de los radicales del islamismo importado del Medio Oriente que no ha encontrado un terreno fértil entre los albaneses de Macedonia a pesar de susintentos por atraerlos hacia el extremismo. Sin embargo, no seinformó de las células terroristas islamistas en toda la región delsudeste de Europa, incluyendo Macedonia.

La policía macedonia aseguró que la protesta y marcha por las calles no tuvo un caótico turn.The manifestantes islamistas radicales gritaron "Allahu Akbar", "Muerte a los cristianos", "La guerra contra los cristianos", y blandió Al Qaeda insignias.

La policía macedonia había arrestado a tres de los cinco sospechosos directamente implicados en la realización delhorrendo crimen que Macedonia no ha visto desde la WWII.All los países vecinos se comprometieron a apoyar al Ministerio del Interior macedonio y arrestar a los dos sospecho
sos restantes para los que garantiza la Interpol ya se han ha emitido.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
утре е сабота излегуваат сите .. во 20 часот би било најдобро!

Ако вака војувале и Илинденците ебаму мајката,сигурно Гоце и Даме не викале ај у десет ќе нападнеме у 8 морам да идам до меаната да дрмнам некоја, па после ќе видиме шо че праиме :facepalm:
па мора ли да излезеш таа вечер да го е.ам
 
T

templar55

Гостин
Ја стискам свашта на твитеров. Значи на тоа spreadthetruth шо ќе стават за ситуацијава, тоа да го ретвитнам или? Само шо го отворив, па ве молам ако може да ми кажете :)
чекај рано е. утре во определен термин ке се договориме можно е и 20 часот да биде заради тоа што у 22 ке сме мортус пијани. да не твитнеме нешто накај лејди гага случајно. Највероватно у 20 часот ке биде.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Пазете нешто внимателно :
Да направиме сите твитер и утре во точно определено време да твитаме за да добиеме на тренд. Твитер е уште една моќна алатка НО мора сите да твитаме во ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ за да добиеме на trending news. Јас предлагам да биде околу 22 часот. Регистрација на твитер нема да ви земе повеќе од 3 минути... но ке повторам мора сите заедно да го направиме ова !
да дополнам : предлагам трендинг зборот да биде #IslamicJihad за да добиеме на популарност бидејќи е нели светски познат збор... читателот да има претстава што чита и што гледа.

Да има Albanian - AlbanianIslamicJihad

Нели сакаме да знаеме за кои цветки за мирисање се работи?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Meне ништо не ми е јасно :)
Го имам Твитеров подолго време, ама сега прв пат се уклучувам. Како да ве најдам, како да ,,твитам,, наоколу информација.... у глобала, како да ја завршам работава за која го уклучив Твитеров.
Накратко за Твитерот и како се користи. Во твитер имате ограничување на порака т.е статус во 140 карактери. Она што го пишувате го читаат луѓето кои ве следат. Кога има хаштаг како во случајов нашиот #SpreadTheTruth доколку е многу споменувам како топик ви се појавува од лева на профилот страна во вид на WoldwideTrends. Бидејќи сте нови, ќе придонесете со тоа што ќе го пишете хаштагот и она што ќе постираме ќе добие на тренд меѓу твитер заедницата. Замислете што значи на секој твитер корисник да му се појави хаштагот на својот профил. Така да и да не ве следи никој или да не следите вие никој, не берете гајле. Трикот во случајот е во хаштагот.
На пример во полето за статус ќе пишете вака нешто ( карикирам):

Radical Islam in Macedonia is spreading http://ireport.cnn.com/docs/DOC-785531?ref=feeds/latest #SpreadTheTruth

Ако имате некое прашање пишете ми ПП или прашајте овде, ќе подобјаснам повеќе ако е потребно:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Вака, за да твитнеш нешто, пишуваш во полето за нов твит, плавиот пердув на Home. Ќе пишеш што сакаш да пишеш и ќе го додадеш хаштагот, ќе допишеш #spreadthetruth ама споено. И ќе твитнеш и готово. А ако сакаш да го испратиш некој од текстовите, оди на гугл пиши Tweet Longer и ќе се снајдеш како да објавиш текст затоа што собира само 140 карактери :)

А за наоѓање , еве го мојот профил https://twitter.com/#!/FlameOfSpirit кликнете ми follow, јас ќе ви направам follow back и така ќе се имаме.
Реков де, неписмена сум :) Другото го сфатив, сега ќе те ,,твитнам,, :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom