Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Верувај на осомничени, кои имале оружје дома а не верувај на полиција. Зашто? Fuck logic, that why!

Сеа слушнав кај Јанко, еден постар чичко албанец. Се бунеле зашто жените биле уапсени од мажи полицајци а не од жени полицајци. Е тоа е причина за протести бе! Браво...
 
L

Löwe

Гостин
Не сум активен на темава али да дадам едно кратко мислење.
Убијците кога сите ќе се фатат и докажат дека тие тоа го сториле, да бидат ставени Скопје на ПЛОШТАД кај Александар и да бидат обесени пред очите на 100 000 луѓе, или да бидат каменувани!!!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Се бара Princ што ќе изјави на тоа дека еден од уапсените изјавил дека требало да се пука на тие што се во униформа,а не на децата?
Или и овде се вртени муабетите? :icon_lol:
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Се бара Princ што ќе изјави на тоа дека еден од уапсеина изјавил дека требало да се пука на тие што се во униформа,а не на децата?
Или и овде се вртени муабетите? :icon_lol:
не го гибај чоекот зафатен е со банирање, немој така :)
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Види во вакв тежок злочин па било каде во свет ќе бидат приведени или испрашувани и земани изјави и од круг на приатели, роднини можеби и комшии и колеги од работа. Историјата ни кажува дека и жени и деца и старци можеле да имаат учество и да се дел од нелегални дејствија или во движењата на отпор во разни земји и во разни периоди. Едноставно мора да се расчисти која беше улогата, ако од повеќе извори се види дека немала никаква врска едноставно била тука присутна но не знаела за што се работи - ќе ја пуштат. Можеби кај неа не нашле ништо освен религијата и сакале да испитаат дали и таа е наклонета кон радикални идеји. Радикален ислам е опасност не само овде туку и сегде во светот каде се шири. Зписниоци од испитувања а можеби и снимки сигурно има и не ми се верува дека баш тоа ја прашувале, можеби се задржале на тоа прашање затоа што некој кажал дека негде нешто изјавила а што заличило на радикализам или верска екстрем,ност.. не можеме да ги знаеме сите детали од истрагата но чисто се сомневам дека некој во цела таа работа напнатост и гужва чисто ради ќеиф и злурадост ќе уапси жена да си губи време да ја прашува детски наивни прашања
Neznam be LET , stvarno ne znam sto bi rekol , ili e ova ministerkata epten NAIVNA , ili e glupa ,deka ako zimas osumniceni toa e vo red , toa go ima niz cel svet , ali da se pcue da se tepa toa go nema niz celiot Svet , a prasanjata bile "PITAJ BOGA" zosto se klanjas :( ostaj sea ova , tuku ona (ministerkata) i te tera da si sumljiv u nejze , epten jaki zborovi imase , jaki dokazi ( sto ne smeam seuste da recam deka nema) , tuku kaj se be brat tie Pakistanci , Avganistanci , kaj e pistolot sto bea ubieni decava , sto e so toj Opelot seuste nisto ne slusnav , kade se tie bunkeri od AL KAEDA polni su oruzje i bea specialni obuceni ?
Dali nekoj od ubijcive stvarno bile tamu nekogas ? Za ovie prasanja dosega mislev ke ni daese bar nesto Ministerkata do denes ..
 

bsd

Член од
4 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
54
Ова шо се случува во Државава Наша го нема во ЗИМБАБВЕ
 
Б

Бат Елохим

Гостин
па нормално. Не сте терористи вас да ве читаат! Ти алах акбар пиша или не?
Факт е дека сите се соединети од една кауза, колку и да се писмени или "интелектуалци".
Што е пострашно измешани се вехабии и Албанци, јес да не знам што допирна точка имаат ама целта им е една - да нема Христијани/Македонци.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако некој ми го зима жената ХАВУЗ че го правим, хавуз, со бензин че го палим цел град ! :vozbud::drk::гомце::вонзем:
Текбииииииииииииирррррррррррррр !
Што ли значи тоа ! :icon_lol:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Се бара Princ што ќе изјави на тоа дека еден од уапсеина изјавил дека требало да се пука на тие што се во униформа,а не на децата?
Или и овде се вртени муабетите? :icon_lol:
Јас 3 ати прашав за оваа тема денес овде , 2 пати за тоа коа објавија дека имат доволно докази за обвинение , и ниту еден албанец не ми одговори . Па ќе прашам , шо ќе кажете на тоа ??

Со самото тоа што рекоа дека НЕ ТРЕБАЛО ДА УДРАТ ПО ДЕЦАТА ; ТУКУ ПО УНИФОРМА , осомничените ПРИЗНАВААТ !!!!
Докази има за обвинение !!!

Ајде кажите сеа зашо беа денешните протести ??? А не да го тупете со тоа дека муслиманката била ескортирана 5 метра од комбе до станица од страна на машки полицаец !!!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Шврговски: Има доволно докази за осомничените за тероризам

Државниот обвинител Љупчо Шврговски за Канал 5 изјави дека МВР има доволно докази за кривичното дело тероризам за петтемина осомничени за масакрот кај Смилковското езеро, кој се случи на Велики четврток.



Ајде бе Албанци , кај сте сеа ??? Невини беа овие , а ??? Ајде да ве видам гукнете !!!
Колку докази имаше за хашките случаи, ехеееее. Ама им ги истегнаа ушите и наполнија џебови па ги затворија со награда за шпоновите - министерски/директорски места ;)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Ако некој ми го зима жената ХАВУЗ че го правим, хавуз, со бензин че го палим цел град ! :vozbud::drk::гомце::вонзем:
Морам да го искористам ова, ќе ти го украдам, и немој Хавуз да ми направиш те молам :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom