Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
koj rece deka fergi zborel pred toa so bbc?
jas samo ja prenesov negovata izjava od pred nekolku dena deka i ponataka nema da dava izjavi za ovie mediumi, plus pricina e ona sto go navedov, terminot na derbito, demek 3 casa poveke odmor na negoviot klub kje odigrale golema uloga vo rezultatot 1-4, plus na seto toa izjavata deka man u bile podobar tim, ama izgubile. toa samo plackoto moze takvo neso da izjavi i da ostane ziv
jas doznavam se za premier league pred ti da stanes od spienje, zatoa olabavi so komentari od tipot - doznaj neso pa pisuvaj.

ako nisto drugo jas se sto se slucuva pratam izvorno ovde sekoj den sekade vo sekoj vesnik i na sekoja tv, vo uk, a ti citas prevodi vo vecer, dnevnik ili sport.

fergi kolku sto e dobar trener, isto tolku e placko. opsto poznato

toa sto srekjata gi prati man u, ne sum jas kiriv. poveke e od ocigledno, no toa e sostaven del od sportot. kako so rekov, FA kupot e potezok ovaa godina za industrijalicte od mancester, nego ligata na sampionite

dodeka za pesnata, citam komentari kako bila kradena. abe poim vo svetski ramki e liverpool za navivaci i ljubov kon klubot. bog da cuva!

Точно и дека и Манчестер Јунајтед нема некој жестоки навивачи и никој клуб во Англија нема такви навивачи бидејќи таква е културата кај нив...кај си видел ти во Англија да се палат бакљи,димни бомби,тепање со полиција и секакви нереди?Можеби само кога одат на гостувања,ама во Англија никогаш...а тоа што 20 000 навивачи испеат една песна-не ги прави најдобри навивачи у свет...и таа песна веќе долго време се пее и на мене ми е веќе ск*рчено,а сигурно и на другите,така да и кога ја пеат кај мене не буди некој посебни страсти...и да не заборавам...

1) Кој прв почнал да ја пее таа песна?

а)навивачите на Ман Јунајтед
б)навивачите на Ман Јунајтед
в)навивачите на Ман Јунајтед

П.С Одговорот е лесен....
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
евертон ли е потешок од порто?интер се слаби нели?и затоа додека ливерпул имаше тренинг со реал ние стискавме палци до последните мигови!а евертон мислиш дека е појак од порто затоа што вие отпаднавте од нив нели?
Kako mozes da go potcenis Real?
Ako bese trening so real so vas bese tasenje madinata. So real duri i ni pomognaa sudiite. So vas da ni pomognea barem pola od toa ke vi nasibavme 10 i nemase da dadete gol od penal nepostoecki. a inace vie na sekoja utakmica stiskate palci ili da dadete gol vo posledna minuta ili da ne vi dadat gol vo posledna minuta oti takvi se rezultatite na mancester 1:0, i da vi priznaam stvarno ima efekt toa stiskanjeto palci. ama so 1:4 nema stiskanje palci vi go zakacivme duri se mavta i so zdravje da vi kisni dolgo vreme. inace da stvarno ne pobeduvavte poslednive godini ama i liverpul vo minatoto bese sampion, ama nie ziveeme vo segasnosta a segasnosta kazuva deka liverpul e za klasa podobar od mancester vo direktnite dueli. e sega ne sme konstantni sezoava toa e toa koga ti se povredeni cela sezona najvaznite igraci tesko e da ja odrzis formata.
samo za primer da kazam vo prvata utakmica so vas igravme bez tores i gerard i ve tepavme samo 2:1 a so niv vo timot ve pregazivme ne si ja znaevte glavata kaj vi e
e toa e segasnost i realnost decki a vie mozete da si zboruvate kolku sakate za ukradenata himna, za vidic deka bil slab (toj istiot so ve vadese na bezbroj utakmici i vo napad i vo odbrana sega odma plukate po nego a toj ne e kriv oti toj e dobar za da cuva prosecni napagaci ama tores ne e bas prosecen i zatoa treba da svatite deka ne e slab vidic tuku tores e mnogu pojak) i da se navrakate na minatoto (so ne e bas vo vasa korist)
aj terajte si tamu vo vasiot fan klub i tamu pisuvajte naucna fantastika
POZDRAV
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Kako mozes da go potcenis Real?
Ako bese trening so real so vas bese tasenje madinata. So real duri i ni pomognaa sudiite. So vas da ni pomognea barem pola od toa ke vi nasibavme 10 i nemase da dadete gol od penal nepostoecki. a inace vie na sekoja utakmica stiskate palci ili da dadete gol vo posledna minuta ili da ne vi dadat gol vo posledna minuta oti takvi se rezultatite na mancester 1:0, i da vi priznaam stvarno ima efekt toa stiskanjeto palci. ama so 1:4 nema stiskanje palci vi go zakacivme duri se mavta i so zdravje da vi kisni dolgo vreme. inace da stvarno ne pobeduvavte poslednive godini ama i liverpul vo minatoto bese sampion, ama nie ziveeme vo segasnosta a segasnosta kazuva deka liverpul e za klasa podobar od mancester vo direktnite dueli. e sega ne sme konstantni sezoava toa e toa koga ti se povredeni cela sezona najvaznite igraci tesko e da ja odrzis formata.
samo za primer da kazam vo prvata utakmica so vas igravme bez tores i gerard i ve tepavme samo 2:1 a so niv vo timot ve pregazivme ne si ja znaevte glavata kaj vi e
e toa e segasnost i realnost decki a vie mozete da si zboruvate kolku sakate za ukradenata himna, za vidic deka bil slab (toj istiot so ve vadese na bezbroj utakmici i vo napad i vo odbrana sega odma plukate po nego a toj ne e kriv oti toj e dobar za da cuva prosecni napagaci ama tores ne e bas prosecen i zatoa treba da svatite deka ne e slab vidic tuku tores e mnogu pojak) i da se navrakate na minatoto (so ne e bas vo vasa korist)
aj terajte si tamu vo vasiot fan klub i tamu pisuvajte naucna fantastika
POZDRAV

Ај иди на А1 телетекст на 317 или по интернет ќе видиш-погледни ја табелата и види кој е за класа подобар...и Арсенал пред 2 години 2 пати го победи Јунајтед ама Манчестер Јунајтед беше Шампион,истиот случај ќе биде и оваа сезона,само место Арсенал,тоа е Ливерпул...:pehar::pehar::pehar: ова е битно братчееее...а тоа Ливерпул го нема 20 години....:helou:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Леле колку се оптоваруваат овие "фановите на Манчестер Јунајтед" тука еј.Абе си имате ваш фан клуб ја незнам што сте се запнале тука????Сеа ке не убедувате колку сте јаки па во 70 и 80 години само Ливерпул постоел бе титула не сте можеле да видите.Сеа почнаа да им помагаат од Ф.А. и се испосравте.2 победи на Ливерпул над Манчестер оваа сезона покажуваат дека Ливерпул е подобар од Манчестер а тоа што Ливерпул прави киксови против послаби екипи тоа си е друга работа.Така да може да си ќутите кога ке ја освоите титулата може да збориме.Колку ми е криво што не ни се паднавте во Лига на Шампиони ке ве плесневме уште 2 пати оваа сезона вака само уште еднаш и тоа ако стигнете до финале.и тоа тешко затоа што ке ве исфрли порто:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе, што се случи со Дегенот?:)
Знам го земавте, добар беше у Дортмунд, ама нигде го нема.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Точно и дека и Манчестер Јунајтед нема некој жестоки навивачи и никој клуб во Англија нема такви навивачи бидејќи таква е културата кај нив...кај си видел ти во Англија да се палат бакљи,димни бомби,тепање со полиција и секакви нереди?Можеби само кога одат на гостувања,ама во Англија никогаш...а тоа што 20 000 навивачи испеат една песна-не ги прави најдобри навивачи у свет...и таа песна веќе долго време се пее и на мене ми е веќе ск*рчено,а сигурно и на другите,така да и кога ја пеат кај мене не буди некој посебни страсти...и да не заборавам...

1) Кој прв почнал да ја пее таа песна?

а)навивачите на Ман Јунајтед
б)навивачите на Ман Јунајтед
в)навивачите на Ман Јунајтед

П.С Одговорот е лесен....
шо да ти кажам бе чоек.
ливерпул е поезија за вас. или опера.. не знам како да кажам :) тоа вие не можете да го сватите, затоа сте фанови на индустријалицте

најдобри навивачи во свет не ги прават баклите, димните, лентите, знамињата...
најдобрите навивачи ги праи љубовта и верноста кон еден клуб, подеднакво исто и кога губи и кога победува.
изјавите на фудбалерите дека е величенствено да играш на енфилд, не се мои. на фудбалери

за репутацијата што ја имаат навивачите на ливерпул во светски рамки е безвезно да дискутираме. тоа е општо познато. за општо познати работи нема смисла да го тупиме

нека не ви е криво. јебига некои работи со пари не се купуваат, затоа тука сте немоќни :)
за се друго постои мастеркард
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Луѓе можи еден предлог.Да не му пишуваме појќе на овие од манчестер оти не гледате дека немаат толкава интелегенција за да не сфатат што му зборуваме.Нека одат таму во нивниот клуб и нека се радуват на глупиот тим и на глупите коментари што си ги даваат еден на друг
 
T

the Carpenter

Гостин
Стврно бе. Шо се замараме и ние со дегенерици. Одсега молба до сите навивачи ан Ливерпул. Што и да напишат каменковциве, исто како да не напишале. Поздрав

Се согласувам. Ако некој дегенерик напише нешто - само игнор. Поздрав
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Се знае дека во Англија праат најдобра атмосфера прават навивачите на Ливерпул незнам што тресат глупости другиве...посебно на Енфилд е некако ептен за ежење:)


:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
koj rece deka fergi zborel pred toa so bbc?
jas samo ja prenesov negovata izjava od pred nekolku dena deka i ponataka nema da dava izjavi za ovie mediumi, plus pricina e ona sto go navedov, terminot na derbito, demek 3 casa poveke odmor na negoviot klub kje odigrale golema uloga vo rezultatot 1-4, plus na seto toa izjavata deka man u bile podobar tim, ama izgubile. toa samo plackoto moze takvo neso da izjavi i da ostane ziv
jas doznavam se za premier league pred ti da stanes od spienje, zatoa olabavi so komentari od tipot - doznaj neso pa pisuvaj.

ako nisto drugo jas se sto se slucuva pratam izvorno ovde sekoj den sekade vo sekoj vesnik i na sekoja tv, vo uk, a ti citas prevodi vo vecer, dnevnik ili sport.

fergi kolku sto e dobar trener, isto tolku e placko. opsto poznato

toa sto srekjata gi prati man u, ne sum jas kiriv. poveke e od ocigledno, no toa e sostaven del od sportot. kako so rekov, FA kupot e potezok ovaa godina za industrijalicte od mancester, nego ligata na sampionite

dodeka za pesnata, citam komentari kako bila kradena. abe poim vo svetski ramki e liverpool za navivaci i ljubov kon klubot. bog da cuva!
Сакаш да кажеш дека ти пошто си моментално во Англија или било каде прв ги дознаваш вестите м? Браво бе момче, продавај патетики на друг. Ако не си чул денеска постои интернет, постојат страни како
www.football365.com
www.skysport.com
www.soccernet.com и тн и тн и тн......
На скајспорт ако не дознаеш нешто прв од сите, не дознаваш од друго место.
Предходниот пост зборуваш дека Ферги нема да им зборувал на BBC и Sky, а зошто го спомнуваш BBC кога веќе си 'знаел' дека Ферги не зборува со нив 2 години??? Полемики полемики, не си читал убаво изгледа во Англија. Башка тоа не е изјава дека и понатаму нема да зборува со BBC, туку изјава дека нема да зборува со Sky, ради терминот.
Среќата ги брани Манчестер а? Ах бре ах бре, до кога, до кога слепи ќе се праите?
Па Ливерпул одвај влезе во групите на ЛШ, откако го победи страшниот и непобедливиот Стандард Лиеж во продолженијата и тоа на Енфилд со прост гол на Кајт. Да не го спомнувам првото коло со Сандерленд, 'заслужениот' пресврт со Мидлсбро, победата против Јунајтед после автоголот на Браун и катастрофалната грешка на Гигс, 'заслужените ' пресврти со Сити и Виган, со Челзи незаслужениот црвен на Лампард (секоја чест на сините што издржаа 85 мин, али против Ливерпул и неговата среќа не се игра), потоа со Портсмут кога 'тактичарот' Бенитез испадна со 7 дефанзивци на теренот и вашата 'заслужена' победа од 3-2. Yeah right Манчестер имале среќа.:tapp:
Фергусон е плачко точно, али он плаче кога е најпотребно и кога е сосема оправдано. Он плаче и после тоа плачење го добива тоа што сака, пенал, слободен или не знам што. Он е АВТОРИТЕТ во Англија, живееш таму, а не знаеш. Кога Фергусон ке стане од столчето за време на натпревар, судиите пијат Ред Бул и јадат energy bar ради стравот од него. Тоа е предноста кога си на ВРВОТ 15 години. Јеби га, што си надробил тоа ќе си сркаш.
А не вашиот драгоцен Бенитез кога испадна на конференција (по која го исмејаваше цела англиска јавност) со тефтерчето со фактите дека Ферги имал нешто со судиите и по некоја си чудна коинциденција Ливерпул во наредните утакмици го препушти водството на Јунајтед откако успеа да победи на 1 натпревар од 6. :)
А за тоа дека ФА купот сега ни е потежок од ЛШ те молам не се бламирај, не сме ние Ливерпул па да не можеме да тепаме со Евертон две утакмици по ред. И Порто е незгодна екипа, само ретардиран може да рече дека ке биде лесно со нив.
И да сумираме, не сакате да ви се мешаме во посраниов фан клуб, али зошто? До толку ли бегате од квалитетна дискусија, зар немаш мерак да побиеш со факти туѓ навивач(иако немаш многу извор за тоа)???
Поздрав
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Стврно бе. Шо се замараме и ние со дегенерици. Одсега молба до сите навивачи ан Ливерпул. Што и да напишат каменковциве, исто како да не напишале. Поздрав

Се согласувам. Ако некој дегенерик напише нешто - само игнор. Поздрав


И ја се согласувам,од сеа не им враќам на дечињава.Коа ќе видат дека никој не ги е*е веќе нема да замараат.

Колеги Скаузери :) мислам дека еднаш имам ставено ама ај ќе се повторам и ќе стаам клипови од НАЈДОБРИТЕ навивачи од пред 50 години па навака.













Има уште многу ама ме мрзи да ставам.
За крај место ја да пишувам за навивачите ќе стаам изјава од Анри и Марадона:

"Liverpool's fans are just amazing. The best feeling I have at away games is Anfield. It is just incredible. I love it. You get goose bumps when you see their supporters sing You'll Never Walk Alone." Arsenal and France star Thierry Henry.

"The English club proved that miracles really do exist. I've now made Liverpool my English team. They showed that football is the most beautiful sport of all. The Liverpool supporters didn't let me go to sleep the night before, there were 10 of them to every three Milan supporters. They showed their unconditional support at half-time when they were losing 3-0 and still they didn't stop singing." World Cup legend Diego Maradona who was cheering for Liverpool in Istanbul.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Е ај да е за споредба. Ве бушиме секоја сезона на Енфилд. Не сме ние умрена и посрана екипа како Ливерпул да не ебаваат дома-гости 4 сезони по ред. И тоа од најголемиот конкурент за титулата. Шега сте како и сите што навиваат за Ливерпул. Преку к.р ми е од вакви глупи навивачи што гледаат ПЛ две сезони. Твоите сакани Ливерпул не можат да дишат од Ферги веќе 20 сезони. Тоа ти се 20 години бе муте едно. Лани ве треснавме 3-0 на ОТ, на вашиот скапоцен Енфилд со вашите скапоцени и глупи навивачи со украдената химна ви го спопикавме 1-0 сосема задоволително со оглед дека играме со педерски тим во кој незаменлив играч е Кајт кретенот. Нани да дое во Ливерпул ке биде најјакиот играч во тимот покрај играчи како Бенајун и Кајт.
Одвај чекам како што вика Ферги to knock them off their fucking perch.
Токму тоа бе момче го трубам јас многу одамна.Ливерпул последните 20 години има фрлено повеќе од 20 мил само на еден играч,Фернандо Торес.Има вложено една десетинка од тоа шо Манчестер го има.Самиот кажа какви играчи.Кајт и Бенајун ги земавме за 10 мил.Само двајца играчи зимаат над 100 000 неделна плата,кај вас сигурно 5-6.Тоа се тиа работи шо му дават предност на Јунајтед.И затоа не е толку трагично шо Ливерпул нема титула 20 год.Со тие вложувања доста е и шо земавме некој куп и еднаш ЛШ.Трагиката е кај вас.Со еден таков состав со такви сили на теренот за кој патем призна дека резервите на Јунајтед се подобри од нашите стартери вие го јадите 4:1 на домашен терен и 2:1 на гостински.ТОА Е СРАМОТ БАЦЕ
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Сакаш да кажеш дека ти пошто си моментално во Англија или било каде прв ги дознаваш вестите м? Браво бе момче, продавај патетики на друг. Ако не си чул денеска постои интернет, постојат страни како
www.football365.com
www.skysport.com
www.soccernet.com и тн и тн и тн......
На скајспорт ако не дознаеш нешто прв од сите, не дознаваш од друго место.
Предходниот пост зборуваш дека Ферги нема да им зборувал на BBC и Sky, а зошто го спомнуваш BBC кога веќе си 'знаел' дека Ферги не зборува со нив 2 години??? Полемики полемики, не си читал убаво изгледа во Англија. Башка тоа не е изјава дека и понатаму нема да зборува со BBC, туку изјава дека нема да зборува со Sky, ради терминот.
Среќата ги брани Манчестер а? Ах бре ах бре, до кога, до кога слепи ќе се праите?
Па Ливерпул одвај влезе во групите на ЛШ, откако го победи страшниот и непобедливиот Стандард Лиеж во продолженијата и тоа на Енфилд со прост гол на Кајт. Да не го спомнувам првото коло со Сандерленд, 'заслужениот' пресврт со Мидлсбро, победата против Јунајтед после автоголот на Браун и катастрофалната грешка на Гигс, 'заслужените ' пресврти со Сити и Виган, со Челзи незаслужениот црвен на Лампард (секоја чест на сините што издржаа 85 мин, али против Ливерпул и неговата среќа не се игра), потоа со Портсмут кога 'тактичарот' Бенитез испадна со 7 дефанзивци на теренот и вашата 'заслужена' победа од 3-2. Yeah right Манчестер имале среќа.:tapp:
Фергусон е плачко точно, али он плаче кога е најпотребно и кога е сосема оправдано. Он плаче и после тоа плачење го добива тоа што сака, пенал, слободен или не знам што. Он е АВТОРИТЕТ во Англија, живееш таму, а не знаеш. Кога Фергусон ке стане од столчето за време на натпревар, судиите пијат Ред Бул и јадат energy bar ради стравот од него. Тоа е предноста кога си на ВРВОТ 15 години. Јеби га, што си надробил тоа ќе си сркаш.
А не вашиот драгоцен Бенитез кога испадна на конференција (по која го исмејаваше цела англиска јавност) со тефтерчето со фактите дека Ферги имал нешто со судиите и по некоја си чудна коинциденција Ливерпул во наредните утакмици го препушти водството на Јунајтед откако успеа да победи на 1 натпревар од 6. :)
А за тоа дека ФА купот сега ни е потежок од ЛШ те молам не се бламирај, не сме ние Ливерпул па да не можеме да тепаме со Евертон две утакмици по ред. И Порто е незгодна екипа, само ретардиран може да рече дека ке биде лесно со нив.
И да сумираме, не сакате да ви се мешаме во посраниов фан клуб, али зошто? До толку ли бегате од квалитетна дискусија, зар немаш мерак да побиеш со факти туѓ навивач(иако немаш многу извор за тоа)???
Поздрав

Која квалитетна дискусија со малецко детенце (освен ти,у ваш фан клуб ко дедо си им) кое што на секој пост ќе ми пише Роналдо е цар и муабети од типот напред наши 7 А се плаши??
Не сакаме такви дискусии,така да без мешање во нашиот посран фан клуб.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Токму тоа бе момче го трубам јас многу одамна.Ливерпул последните 20 години има фрлено повеќе од 20 мил само на еден играч,Фернандо Торес.Има вложено една десетинка од тоа шо Манчестер го има.Самиот кажа какви играчи.Кајт и Бенајун ги земавме за 10 мил.Само двајца играчи зимаат над 100 000 неделна плата,кај вас сигурно 5-6.Тоа се тиа работи шо му дават предност на Јунајтед.И затоа не е толку трагично шо Ливерпул нема титула 20 год.Со тие вложувања доста е и шо земавме некој куп и еднаш ЛШ.Трагиката е кај вас.Со еден таков состав со такви сили на теренот за кој патем призна дека резервите на Јунајтед се подобри од нашите стартери вие го јадите 4:1 на домашен терен и 2:1 на гостински.ТОА Е СРАМОТ БАЦЕ
Не е срамот тоа бе баце, брзо ќе се забораи на срамот кога ке се израмниме у титули. Срамот беше константно плескање на вашето газе дома гости 4 сезони по ред. Ние лани два пати изгубивме од Сити. И тоа на годишнината од несреќата во Минхен, е тоа е срам. Али си надокнадуеме со титулчиња.
Заслужија да изгубат со Ливерпул и готово. Честитав и кажав зошто беше поразот.
А Ливерпул не е богат клуб нели? Не можат да си дозволат плати од 100000 фунти и даље? Па створете си пари бе, бидете МОЌНА МАРКЕТИНШКА МАШИНА како Јунајтед, кој ви брани? Барем таму не треба среќа, туку знаење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom