Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
оваа година ако освоиме ЛШ, ќе треба да се брои за 3!
ебате ждрепката, реал, челзи, се надевам барса и нормално манчестер среќковците - за ФА куп потежок распред имаат од ЛШ.

ова у стил на фергусон. увек плаче пред утакмици, се нешто му смета, за да ако изгуби после тоа рече - ете зошто изгубивме

нема да давал изјави на би би си и скај, бидејќи ради нив терминот за дербито со ливерпул било во 12.45 а не во 3.30
затоа изгубиле 1-4 :pos2:

c`mon liverpool !

да ја освоиме лигата на шампиони оваа година, после тоа слободно можеме да се откажеме од учество во наредни 5 години.
Точно,потешко им е во ФА купот отколку во ЛШ :toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
Точно,потешко им е во ФА купот отколку во ЛШ :toe:
евертон ли е потешок од порто?интер се слаби нели?и затоа додека ливерпул имаше тренинг со реал ние стискавме палци до последните мигови!а евертон мислиш дека е појак од порто затоа што вие отпаднавте од нив нели?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
евертон ли е потешок од порто?интер се слаби нели?и затоа додека вие имавте тренинг со реал ние стискавме палци до последните мигови!а евертон мислиш дека е појак од порто затоа што вие отпаднавте од нив нели?
Брате,го гледаш мојот потпис за кој клуб навивам ?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
Полоша вест - здравје

Инаку дечки, стварно не знам што да кажам. Толку години сум фан на Ливерпул, ама интересот за фудбал ми опадна ко...... на старчиште. Само Ливерпул го гледам, а друго фудбал ич. Од овие педериве Манчестер се е глупо. Им се паѓа Порто во ЛШ? Еј, луѓе нема сврха да се игра фудбал, цела Англија цела ФИФА ги форсира, да им ебам педерите, колку ме нервираат тоа не може да се опише. ИЗвинување до вас што на ова место јадам бурек за педериштава, ама стварно не знам што да кажам повеќе. ВО 1/4 финале им се паѓа Порто, а во 1/2 Виљареал. Стварно немам коментар. На Ливерпул му се наредија од јак - појак. И секоја година е така. И на крај идиотиве пак прваци ќе се. Се виде колку се јаки пред недела дена, ама џабе е сето тоа кога има тимови како Фулам кои им попуштаат, па ќе ги здрват сега, а ние баш сега најдовме со Вила да играме.
Стварно немаме среќа, или се е заговор...
интер ли е слаб?лани кој беа слаби па лесно да ја освоиме титулата?барселона?рома?лион?а да бе челзи беа! абе луге гледам дека не сте задоволни од ждребот па нема на кој и се истурате врз манчестер!

Брате,го гледаш мојот потпис за кој клуб навивам ?
епа се дебатиера за ливерпул и за манчестер а ти колку што гледам си на страната на ливерпул! :toe:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Полоша вест - здравје

Инаку дечки, стварно не знам што да кажам. Толку години сум фан на Ливерпул, ама интересот за фудбал ми опадна ко...... на старчиште. Само Ливерпул го гледам, а друго фудбал ич. Од овие педериве Манчестер се е глупо. Им се паѓа Порто во ЛШ? Еј, луѓе нема сврха да се игра фудбал, цела Англија цела ФИФА ги форсира, да им ебам педерите, колку ме нервираат тоа не може да се опише. ИЗвинување до вас што на ова место јадам бурек за педериштава, ама стварно не знам што да кажам повеќе. ВО 1/4 финале им се паѓа Порто, а во 1/2 Виљареал. Стварно немам коментар. На Ливерпул му се наредија од јак - појак. И секоја година е така. И на крај идиотиве пак прваци ќе се. Се виде колку се јаки пред недела дена, ама џабе е сето тоа кога има тимови како Фулам кои им попуштаат, па ќе ги здрват сега, а ние баш сега најдовме со Вила да играме.
Стварно немаме среќа, или се е заговор...
Види чудна работа, и Манчестер кога беа на трето или четврто место, и јас го имав истото мислење за Ливерпул и Челзи.

За болдираното - јака ствар!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
интер ли е слаб?лани кој беа слаби па лесно да ја освоиме титулата?барселона?рома?лион?а да бе челзи беа! абе луге гледам дека не сте задоволни од ждребот па нема на кој и се истурате врз манчестер!


епа се дебатиера за ливерпул и за манчестер а ти колку што гледам си на страната на ливерпул! :toe:
Не сум на никоја страна,само реков дека потешко ви е во ФА отколку во ЛШ.
Позз
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.248
Полоша вест - здравје

Инаку дечки, стварно не знам што да кажам. Толку години сум фан на Ливерпул, ама интересот за фудбал ми опадна ко...... на старчиште. Само Ливерпул го гледам, а друго фудбал ич. Од овие педериве Манчестер се е глупо. Им се паѓа Порто во ЛШ? Еј, луѓе нема сврха да се игра фудбал, цела Англија цела ФИФА ги форсира, да им ебам педерите, колку ме нервираат тоа не може да се опише. ИЗвинување до вас што на ова место јадам бурек за педериштава, ама стварно не знам што да кажам повеќе. ВО 1/4 финале им се паѓа Порто, а во 1/2 Виљареал. Стварно немам коментар. На Ливерпул му се наредија од јак - појак. И секоја година е така. И на крај идиотиве пак прваци ќе се. Се виде колку се јаки пред недела дена, ама џабе е сето тоа кога има тимови како Фулам кои им попуштаат, па ќе ги здрват сега, а ние баш сега најдовме со Вила да играме.
Стварно немаме среќа, или се е заговор...
Да,да секат за Манчестер сите местат за да тепа,секат на Манчестер им се паѓаат полесни,секат Ливерпул кутрите немаат среќа,секат ние освојуваме титула преку судии,местења и други срања.Досадни сте ептен,секоја сезона истото,па еднаш бе признаете дека сме подобри од вас.Се радувате еднаш у 20 години за победа на Олд Трафорд,а можам да замислам уше колку ќе ви требаат за освојување на премиер лига и колкава радост ќе се крене за тоа.Неможете со посрани тимови како Мидлзброу да изиграте рутински.

Или подобро објаснето имате тука
Ве бушиме секоја сезона на Енфилд. Не сме ние умрена и посрана екипа како Ливерпул да не ебаваат дома-гости 4 сезони по ред. И тоа од најголемиот конкурент за титулата. Шега сте како и сите што навиваат за Ливерпул. Преку к.р ми е од вакви глупи навивачи што гледаат ПЛ две сезони. Твоите сакани Ливерпул не можат да дишат од Ферги веќе 20 сезони. Тоа ти се 20 години бе муте едно. Лани ве треснавме 3-0 на ОТ, на вашиот скапоцен Енфилд со вашите скапоцени и глупи навивачи со украдената химна ви го спопикавме 1-0 сосема задоволително со оглед дека играме со педерски тим во кој незаменлив играч е Кајт кретенот. Нани да дое во Ливерпул ке биде најјакиот играч во тимот покрај играчи како Бенајун и Кајт.
Одвај чекам како што вика Ферги to knock them off their fucking perch.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Да,да секат за Манчестер сите местат за да тепа,секат на Манчестер им се паѓаат полесни,секат Ливерпул кутрите немаат среќа,секат ние освојуваме титула преку судии,местења и други срања.Досадни сте ептен,секоја сезона истото,па еднаш бе признаете дека сме подобри од вас.Се радувате еднаш у 20 години за победа на Олд Трафорд,а можам да замислам уше колку ќе ви требаат за освојување на премиер лига и колкава радост ќе се крене за тоа.Неможете со посрани тимови како Мидлзброу да изиграте рутински.

Или подобро објаснето имате тука


Абе детенце,не не интересира твоето мислење,ова е фан клуб на Ливерпул и буквално што сакаме ќе пишуваме за ѓупците за кој што ти навиваш.Прееска влагам у фан клуб Манчестер и глеам еден ви пишал дека мисли дека ќе испаднете од Порто и автоматски следува бунење од страна на запалени дечиња кои што бараат од модераторите одма да се избрише тоа,а ти тука цели филозофии ми пишуваш.Разбери дека што сакаме ќе пишуваме тука,еве баш сеа мене ми текна да пишам дека Манчестер се најпосраниот тим во светот и шо сеа???
Постови во кои што ќе си го величиш твојот ѓупски тим пишувај во твојот фан клуб,тука не ни се потребни.Ај иди легни сеа.
 
T

the Carpenter

Гостин
HeLL'z GuArDiAn......

20 секунди се мислев што да ти напишам, и пак не успеав да домислам. Ве избушивме и дома и гости, и имаш лице да јадеш бурек немерен? Немам потреба да зборувам повеќе, со антикомпетенција, оти џабе е. Затоа поздрав до тебе, и прегледај ги прво сите противници нам Гејчестер годиниве во ЛШ и во група и во нокаут и споредиги со оние на Ливерпул. А ако го поминиш тој тест, иако се сомневам, прегледај ги головите што му ги набрцавте на Фулам оваа година, па па пеналот против Евертон, второто полувреме против Вест Хем.
Ама го знам твојот коментар. И џабе е да напишеш што и да е, оти џабе си мелеш. Глупости кажувај му на некои осмооделенче што омилен педер му е К. Роналдо и мисли дека Манчестер е јак.

И пак мора да напоменам. Кој е тој шампион што од една просечна (нели ретарди од други табори не нарекуваат така) екипа како Ливерпул можат да примат 4 голови дома, или друг превод - да го попушат двапати во една сезона. Тоа да се деси, а да сте шампиони - друго објаснување немам.
Закон сте. Како се најдовте сите навивачи на Гејчестер - олку објективност. Секоја чест!!!!
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
HeLL'z GuArDiAn......

20 секунди се мислев што да ти напишам, и пак не успеав да домислам. Ве избушивме и дома и гости, и имаш лице да јадеш бурек немерен? Немам потреба да зборувам повеќе, со антикомпетенција, оти џабе е. Затоа поздрав до тебе, и прегледај ги прво сите противници нам Гејчестер годиниве во ЛШ и во група и во нокаут и споредиги со оние на Ливерпул. А ако го поминиш тој тест, иако се сомневам, прегледај ги головите што му ги набрцавте на Фулам оваа година, па па пеналот против Евертон, второто полувреме против Вест Хем.
Ама го знам твојот коментар. И џабе е да напишеш што и да е, оти џабе си мелеш. Глупости кажувај му на некои осмооделенче што омилен педер му е К. Роналдо и мисли дека Манчестер е јак.

И пак мора да напоменам. Кој е тој шампион што од една просечна (нели ретарди од други табори не нарекуваат така) екипа како Ливерпул можат да примат 4 голови дома, или друг превод - да го попушат двапати во една сезона. Тоа да се деси, а да сте шампиони - друго објаснување немам.
Закон сте. Како се најдовте сите навивачи на Гејчестер - олку објективност. Секоја чест!!!!

Џабе пишуваш брат,сега ќе се појави од негде и ќе напише Манчестер се цареви Glory Glory:toe:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Jas mislam deka ova go mesti UEFA da se spreci dominacijata na angliskijot fudbal.Mislam na Liverpool-Celzi.Mislam aj 1,2 pa i 3 godini ke razberam ama 5 godini da se pagaat istite non stop:toe:ama ke gi plesneme nema problem toa benitez znae kako se igra vo liga na sampioni.I da sakav da kazam stvarno navivacite na Mancester mars na vasiot fan klub poso nema potreba tuka da vi gi citame biserite.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ко ке се слушни на енфилд таја помочаната песна глори глори курчестер јунајтед тогаш да се јавите.Нашата песна се слуша на кој било стадион на кој било резултат а вие си заминувате во 85 ако не ви се бендисува резултатот.И ние немаме толкава среќа да го имаме педерот роналдо па да ни глуми пенали и да победуваме, ние глумците ги праќаме во театар, а тој тренерот ваш ко ке испадните од порто ке го фати инфаркт и со здравје...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.248
Абе детенце,не не интересира твоето мислење,ова е фан клуб на Ливерпул и буквално што сакаме ќе пишуваме за ѓупците за кој што ти навиваш.Прееска влагам у фан клуб Манчестер и глеам еден ви пишал дека мисли дека ќе испаднете од Порто и автоматски следува бунење од страна на запалени дечиња кои што бараат од модераторите одма да се избрише тоа,а ти тука цели филозофии ми пишуваш.Разбери дека што сакаме ќе пишуваме тука,еве баш сеа мене ми текна да пишам дека Манчестер се најпосраниот тим во светот и шо сеа???
Постови во кои што ќе си го величиш твојот ѓупски тим пишувај во твојот фан клуб,тука не ни се потребни.Ај иди легни сеа.
Не реков ништо дека не сте смееле или слично.Само се нервирам што секоја сезона на истото се вадите.Тоа во фан клуб Манчестер беше пост од член со 10 мислења што спамира во секој фан клуб иако навива за Баерн.

HeLL'z GuArDiAn......

20 секунди се мислев што да ти напишам, и пак не успеав да домислам. Ве избушивме и дома и гости, и имаш лице да јадеш бурек немерен? Немам потреба да зборувам повеќе, со антикомпетенција, оти џабе е. Затоа поздрав до тебе, и прегледај ги прво сите противници нам Гејчестер годиниве во ЛШ и во група и во нокаут и споредиги со оние на Ливерпул. А ако го поминиш тој тест, иако се сомневам, прегледај ги головите што му ги набрцавте на Фулам оваа година, па па пеналот против Евертон, второто полувреме против Вест Хем.
Ама го знам твојот коментар. И џабе е да напишеш што и да е, оти џабе си мелеш. Глупости кажувај му на некои осмооделенче што омилен педер му е К. Роналдо и мисли дека Манчестер е јак.

И пак мора да напоменам. Кој е тој шампион што од една просечна (нели ретарди од други табори не нарекуваат така) екипа како Ливерпул можат да примат 4 голови дома, или друг превод - да го попушат двапати во една сезона. Тоа да се деси, а да сте шампиони - друго објаснување немам.
Закон сте. Како се најдовте сите навивачи на Гејчестер - олку објективност. Секоја чест!!!!
Значи пак исто.Секат со истите изговори како некој на нас ни помага.Колку сте само патетични,само се жалите за нешо и не сакате да ја прифатите реалноста.Не пишувам веќе во овој посран фан клуб со навивачи што само плачат секоја сезона како сите се против нив.Заедно со фантастичниот Рафа Бенитез,кој незнае да освои премиер лига заедно со неговите фантастични инвестиции како Кајт и Риера,завршувајќи со украдената песна.
Поздрав
YNWA.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Полоша вест - здравје

Инаку дечки, стварно не знам што да кажам. Толку години сум фан на Ливерпул, ама интересот за фудбал ми опадна ко...... на старчиште. Само Ливерпул го гледам, а друго фудбал ич. Од овие педериве Манчестер се е глупо. Им се паѓа Порто во ЛШ? Еј, луѓе нема сврха да се игра фудбал, цела Англија цела ФИФА ги форсира, да им ебам педерите, колку ме нервираат тоа не може да се опише. ИЗвинување до вас што на ова место јадам бурек за педериштава, ама стварно не знам што да кажам повеќе. ВО 1/4 финале им се паѓа Порто, а во 1/2 Виљареал. Стварно немам коментар. На Ливерпул му се наредија од јак - појак. И секоја година е така. И на крај идиотиве пак прваци ќе се. Се виде колку се јаки пред недела дена, ама џабе е сето тоа кога има тимови како Фулам кои им попуштаат, па ќе ги здрват сега, а ние баш сега најдовме со Вила да играме.
Стварно немаме среќа, или се е заговор...

Како бре цела Англија и ФИФА ги форсира...мислиш дека е нешто наместено...или можеби прегеска на ждрепката имало местење...на Манчестер и на Порто биле топли топчињата за да можат да ги извлечат,а на другите биле ладни :pop:...ај Порто да се каже дека се за класа послаби,ама Виљареал и Арсенал ги сметаш за лесен противник?Сте тепале 1:4,преку :bip:,оти најдобар играч ви беше Видич,али било-поминало...или ај надевајте се дека оваа година ќе разбиете монотонија у ПЛ,оти секоја година на шпицата на А1 гледате се една иста реклама,Гигс со пехар у раци :pehar:...:helou:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Веќе 2 години не зборува Ферги со BBC ради документарец кој го пуштиле обвинувајќи го неговиот син дека ја искористува позицијата и моќта на татко му. Првен дознај нешто после напиши. Вака си само смешен.
http://www.independent.co.uk/sport/football/news-and-comment/ferguson-will-never-talk-to-the-bbc-again-401487.html
koj rece deka fergi zborel pred toa so bbc?
jas samo ja prenesov negovata izjava od pred nekolku dena deka i ponataka nema da dava izjavi za ovie mediumi, plus pricina e ona sto go navedov, terminot na derbito, demek 3 casa poveke odmor na negoviot klub kje odigrale golema uloga vo rezultatot 1-4, plus na seto toa izjavata deka man u bile podobar tim, ama izgubile. toa samo plackoto moze takvo neso da izjavi i da ostane ziv
jas doznavam se za premier league pred ti da stanes od spienje, zatoa olabavi so komentari od tipot - doznaj neso pa pisuvaj.

ako nisto drugo jas se sto se slucuva pratam izvorno ovde sekoj den sekade vo sekoj vesnik i na sekoja tv, vo uk, a ti citas prevodi vo vecer, dnevnik ili sport.

fergi kolku sto e dobar trener, isto tolku e placko. opsto poznato

toa sto srekjata gi prati man u, ne sum jas kiriv. poveke e od ocigledno, no toa e sostaven del od sportot. kako so rekov, FA kupot e potezok ovaa godina za industrijalicte od mancester, nego ligata na sampionite

dodeka za pesnata, citam komentari kako bila kradena. abe poim vo svetski ramki e liverpool za navivaci i ljubov kon klubot. bog da cuva!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom