Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Дали ја знаете познатата изрека на Гоце Делчев?
-Која, излези момче..:pos::pos::pos::pos::facepalm::facepalm:

То треба да се скине, не сме ние за своја држава.

Абе го збунија детето неверувам дека не ја знае :D
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Нели гледаш дека немаа муда ниеден да приведат од овие ..
Додека протестанти од Радишани и протестанти против убијците беа ставани у притвор .. најважно сите тие протестанти беа Македонци ..
Епа немаат муда зошто знаат дека они наредниот ден ке се соберат 20000 ке крсат,протестираат све ке прават и на крај ке ги ослободат....а нас ке не апсат тепаат све по ред ке ни еб.т зошто сме пички во душа ете затоа не ги апсат
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Aбе што мешиш баби и жаби ова е МАКЕДОНИЈА далеку од ШВАЈЦАРИЈА!
ама не да речете дека владата нема сила, туку нив им одговара да ги пуштаат да прават што сакаат, а у меѓувреме да си собираат пари додека ние се замараме овде со вакви работи. Нив кур ги боли се додека има дрва за берење ќе се кријат позади настаниве а ова у втор план да им биде.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Нели гледаш дека немаа муда ниеден да приведат од овие ..
Додека протестанти од Радишани и протестанти против убијците беа ставани у притвор .. најважно сите тие протестанти беа Македонци ..
Епа немаат муда зошто знаат дека они наредниот ден ке се соберат 20000 ке крсат,протестираат све ке прават и на крај ке ги ослободат....а нас ке не апсат тепаат све по ред ке ни еб.т зошто сме пички во душа ете затоа не ги апсат
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Дали ја знаете познатата изрека на Гоце Делчев?
-Која, излези момче..:pos::pos::pos::pos::facepalm::facepalm:

То треба да се скине, не сме ние за своја држава.

Абе го збунија детето неверувам дека не ја знае :D
http://img861.imageshack.us/img861/3509/Albanci.jpg

Приц јави се принц?Ти си против радикален ислам?:facepalm:
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
ама не да речете дека владата нема сила, туку нив им одговара да ги пуштаат да прават што сакаат, а у меѓувреме да си собираат пари додека ние се замараме овде со вакви работи. Нив кур ги боли се додека има дрва за берење ќе се кријат позади настаниве а ова у втор план да им биде.
Епа ако Македонскиот народ превземе нешто, протести она ова, поинаку ке бидат работите а не само на форуми да седеме и пишуваме!
 

Arta

I AM THE YUMMY PIE!
Член од
26 јуни 2011
Мислења
142
Поени од реакции
49
odmnogu raboti sho ne mi se svigaa vo protestot kako na primer tie prosti vehabisti shto gi ima vo skopje i za koi drzavata nikogas ne prezemal da najde nacin da gi neutralizira...a namesto toa tie gi okupirat dzamiite vo skopje i pokraj najavite na IVZ...
jas sum sigurna protestot e poveke poradi nepokazuvanje pocit kon zenite od strana napolicajcite
...
golem humanski akt napravija tie luge sho go spasija toj policaec koj se naogal vo sredina na protestantite i koj zasigurno mozel tesko da nastrada od nekoj od familiata na uapsenite zeni...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Според мене албанскиов „радикален ислам“ е само параван зад кој добиваат силна поддршка од некои вистински радикално исламистички структури, па на чија сметка ја градат националистичката кауза за освојување нови територии под Албанско знаме.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Сега одма и Европа и Америка ќе се огласат и најстрого ќе ги осудат протестите....да, во некоја паралелна димензија.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
odmnogu raboti sho ne mi se svigaa vo protestot kako na primer tie prosti vehabisti shto gi ima vo skopje i za koi drzavata nikogas ne prezemal da najde nacin da gi neutralizira...a namesto toa tie gi okupirat dzamiite vo skopje i pokraj najavite na IVZ...
jas sum sigurna protestot e poveke poradi nepokazuvanje pocit kon zenite od strana napolicajcite
...
golem humanski akt napravija tie luge sho go spasija toj policaec koj se naogal vo sredina na protestantite i koj zasigurno mozel tesko da nastrada od nekoj od familiata na uapsenite zeni...
Чудно,јас бев сигурен дека бараа ослободување на осомничените убијци на деца извикувајќи Алаху акбар и носејќи црно џихадистичко знаме(она кое го гледаме кога муџи ќе сечат глави на цивили пред камери).
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
изволте дечки да си ја пробаме среќата... имаат секаков вид на оперативци
https://www.mossad.gov.il/Eng/recruit/Register/Explanations.aspx
ова ни е единствениот спас
Абре типче имаме и ние будали во Македонија може не како во Мосад ама можат да завршат работа.Затоа треба некој да им нареди а за тоа да се случи треба Македонскиот народ да излезе и протестира и не долу влада туку да протестираме против Албанците а не на протестите да се препукуваме ВМРО против СДСМ!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
50
Нека ги пустат сите, и нека стават нов закон во уставот дека секој албанец има право до 5 луѓе да убива и максимум 1 тенк и 10-тина автоматски дома да чува.

Најфер е така и во духот на рамковен е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom