Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Ау, каква партија. Жал ми е што Лукас и Хипија не постигнаа хет трик, а имаа шанси двајцата колку сакаш:vozbud:

Не стварно, да не беше Шеј Гивен, ќе ајдеше ЊуКасл што не јадел никогаш, ама не е битно, битно тепавме, дали со 5 1 или со 1 0 сега не ми е битно, битно прваци сме, со една нога!!!!

(За МАнчестер) : Uvjek kada vam zatreba, Liverpul ce skociti do Mancestera, sve ce poci naopacke, za drugove Mancesterske ( ова затоа што со нив останавме во трката за титулата):pos2:

Напред Мидлсборо!!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ајдеее го уапсиле Џерард
ај ако имате поике информации кажете што и како ќе се случува?
знам само дека у 2 ипол синоќа у некој паб го фатила полицијата :toe:
позз
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Англискиот фудбалски репрезентативец и капитен на Ливерпул, Стивен Џерард, е уапсен под сомнение дека учествувал во физички напад и насилство во еден локален паб. Заедно со него се уапсени уште пет други лица.


 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
http://a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=102386

Па изгледа не е толку мирен како што изгледа.Ништо чудо и како позната личност да е наместен ама во секој случај тој ни е наш капитен и го почитуваме и покрај се.Да се надеваме дека тоа е само информативен притвор и нема да ни го затворат на подолг период
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Може се нашмркал после убедливата победа и избувнал!!!
Како и да е ова ќе помине а Стивен Џи и понатака ќе меле
 
T

the Carpenter

Гостин
Да беше играч на Њукасл ќе сфатев,тие се пола робијаши - пола пијаници и тн. ама Жерард????

Кизнај што му станало...
.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Англискиот фудбалски репрезентативец и капитен на Ливерпул, Стивен Џерард, е уапсен под сомнение дека учествувал во физички напад и насилство во еден локален паб. Заедно со него се уапсени уште пет други лица.


http://www.taratur.com/node/7065
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
http://www.teamtalk.com/football/story/0,16368,2483_4718214,00.html

Останува да видиме дали е крив или не е.. како и да е ние го подржуваме и мислам искрено дека е местенка нешто или грешка.. и се надевам дека наскоро ќе искочи и нема да влијае врз неговата игра и играта на Ливерпул.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=102386

Па изгледа не е толку мирен како што изгледа.Ништо чудо и како позната личност да е наместен ама во секој случај тој ни е наш капитен и го почитуваме и покрај се.Да се надеваме дека тоа е само информативен притвор и нема да ни го затворат на подолг период
па иако за противниците односно ние Челзи и ман ова може да е добра информација сепак не е спортски и ферски да се очекува затвор за најдобриот ваш играч
лично сум за да го пуштат на раат човекот :helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
па иако за противниците односно ние Челзи и ман ова може да е добра информација сепак не е спортски и ферски да се очекува затвор за најдобриот ваш играч
лично сум за да го пуштат на раат човекот :helou:
Ме насмеа :)
Нема шанси да го затворат макар и да навистина учествувал во инцидентот може само да плати одредена оштета или пак да биде суспендиран за неиграње на неколку утакмици а тоа ќе биде лошо ако биде така за Ливерпул но да почекаме да видиме што ќе кажат ама искрено не верувам дека учествувал макар и да бил дрмнат малку.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ме насмеа :)
Нема шанси да го затворат макар и да навистина учествувал во инцидентот може само да плати одредена оштета или пак да биде суспендиран за неиграње на неколку утакмици а тоа ќе биде лошо ако биде така за Ливерпул но да почекаме да видиме што ќе кажат ама искрено не верувам дека учествувал макар и да бил дрмнат малку.
зошто нема шанси да го затворат?
UK не е Македонија
се лежи и тоа како. особено ако он учествувал во тепачката, посебно ако он удрил. во што ја лично не сакам да верувам пошто стиви ми е бог фудбалски.

да молиме бога да не го фатиле на камера како удира, доколку е фатен или со сведоци.. во спротивно пешкирче, сапун и четка за заби уште од сега може да спрема. 2 години минимум

пријател на мој пријател, за шамар во паб лежеше 2,5
една другарка, ајде да ја наречам познаничка пошто не ми е другарка, осудена е на 2 години, бидејќи истурила цела пијачка во лице на некоја си во дискотека, и тоа сосема случајно.
и така

ваљда ќе биде ок. до вечерва немаше нови вести, само информацијата

како што реков синоќа.. за жал лоши вести. обвинет е и треба да се појави на суд за месец дена. ако докажат дека е виновен не му бега затвор. на радио исто така само што јавија дека 5 години можно е да биде осуден.

додека е под истрага од ФА изјавија дека нема да биде суспендиран, но дека тоа не е конечно и ќе биде во зависност веројатно од пресудатa. сосема небитно ќе биде ако биде осуден на затвор.

парично може да се извлече веројатно само ако се спогоди со жртвата. што не ми се верува..

:(
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Пет години затвор за Џерард?

Денеска против капитенот на Ливерпул Стивен Џерард беше подигнато обвинение за напад и би можел да добие до пет години затвор, после вчерашниот инцидент во еден бар во Саутпорт.

Епа Ливерпулци, молетесе да нее така :)
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Катастрофа,играчот за кој сум мислел дека никад не ќе згази на мравка,станува хулиган:toe: ако го осудат ние се е*а матер,ќе останеме без најдобриот играч во Англија,а и него ќе му се упропасти цела кариера.Ни останува да се молиме да не биде ништо:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
а бе ќе плати оштета,за џабе ли има толку пари
 
В

Вори

Гостин
Уф,што сакам да го пикнат в затвор 1 година,па да ги видам Ливерпул што ќе прават без него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom