Помош, проблеми, прашања, совети...

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Па имам 3500-4000 ден. за матична.
Ако во иднина не планираш да земеш Ivy Bridge "K" процесор, тогаш слободно земи H61/H67 плоча, ѕирни ја понудата во Анхоч, а планираш да земеш таков, тогаш додај некој денар и земи барем Gigabyte P67-DS3.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако во иднина не планираш да земеш Ivy Bridge "K" процесор, тогаш слободно земи H61/H67 плоча, ѕирни ја понудата во Анхоч, а планираш да земеш таков, тогаш додај некој денар и земи барем Gigabyte P67-DS3.
Фалам многу:))
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Nekoj sto ima satelitska po doma
Astra 1N / Astra 2A / Astra 2B / Astra 2D / Eutelsat 28A (28.2°E) moze da se gleda vo Makedonija so 90cm tanjir????....
Da ne go vikam komsijata za dzabe da se maltretira :P
AKo ima ubav signal Ok ako ne go biva ondak da znam da vrtam na drugo mesto...Neam diseq Fiksen tanjir jebiga
За обичните канали од SKY е ок, за SKY HD канали поголема, за BBC најголема (2 метра и нагоре).
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157


Имам еден ваков волан од Америка.Има ваков приклучок. Појма немам кај да го ставам :S Да не треба некој адаптер да се купи?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
не верувам дека има(или дали уопште имало ваков адаптер кај нас)
Има негде во скопје ова да се купи? Или мора од интернет да се нарача?

има звучни картички со вграден „Gameport“ контролер,на pci - слот се поврзуваат, имам една таква доколку си заинтересиран ПП.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Ми треба надворешен хард диск драјв ХДД кој исто така ќе е и блу реј плејер. Сакам да биде над 2 ТБ (или 2 ТБ). Каде може да најдам таков низ Македонијава?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* Processor: Pentium 4 3.0GHz
* Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* Graphics: DirectX 9 compatible video card with 128 MB, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 or better
* Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* Sound: DirectX 9.0c compatible sound card


A jas imam pojaki od ovie spec
amd atlon 3200+
nvidia 8500 gt 256
1 gb ram ne e kojznae kolku no pak mi koci dotava ? i zaso :D
za dota 2 ? :D ima nekoj sovet ;D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* Processor: Pentium 4 3.0GHz
* Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* Graphics: DirectX 9 compatible video card with 128 MB, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 or better
* Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* Sound: DirectX 9.0c compatible sound card

A jas imam pojaki od ovie spec
amd atlon 3200+
nvidia 8500 gt 256
1 gb ram ne e kojznae kolku no pak mi koci dotava ? i zaso :D
za dota 2 ? :D ima nekoj sovet ;D
Слаб процесор, слаба графичка, стари драјвери, малце рам.

Тоа што пишува на нет дека е доволно, немој да го зимаш здраво за готово.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Имам еден стар лаптоп. Има 128 рам. Дали има некој користено усб како рам ? Јас пробав ништо не се осеќа. ?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Малце лаптопот почна повеќе да се грее...Не се рестартира, кочи, или нешто лошо, туку само вентилаторот почна повеќе да издувува и нормално малку е потопол кога сурфам само (а повеќе се грее коа пуштам ЈуТуб или web.maxtv)...

Дали е добро уште сеа да му купам кулер за да не испаднат други проблеми?
Инаку батеријата ми е извадена, без неа го работам...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Малце лаптопот почна повеќе да се грее...Не се рестартира, кочи, или нешто лошо, туку само вентилаторот почна повеќе да издувува и нормално малку е потопол кога сурфам само (а повеќе се грее коа пуштам ЈуТуб или web.maxtv)...

Дали е добро уште сеа да му купам кулер за да не испаднат други проблеми?
Инаку батеријата ми е извадена, без неа го работам...
Добро размислуваш, сега е право време да се мисли на греењето т.е ладењето со порастот на надворешните температури. Превентивно дур неземеш некој хладњак за лаптопот кој ке те олесни за некој 1000ден најди начин да го дрижиш што повеке може ладен од долната страна, шо значи не го лепи за маса или слично туку дигни го да има провев под него на некој книги од страна или слично
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Добро размислуваш, сега е право време да се мисли на греењето т.е ладењето со порастот на надворешните температури. Превентивно дур неземеш некој хладњак за лаптопот кој ке те олесни за некој 1000ден најди начин да го дрижиш што повеке може ладен од долната страна, шо значи не го лепи за маса или слично туку дигни го да има провев под него на некој книги од страна или слично

Така и правам, али на сестра ми никако неможам да и докажам да го тргне од скут или кога понекогаш гледа web.maxtv го става на стомак или па ќе го стави на кревет... и кога не работи на него не го затвара капакот него само така го остава со радио стриминг или ТВ седнат на кревет/тепих.

Ја кога работам на него, таму каде што му се решетките (или како да ги наречам, тие дупчињата за вентилација, поставени веднаш под процесорот и хард дискот), ги оставам да “висат“ надвор од масата така да не се залепени на масата него слободно висат од рабовите на масата...Само кулерот е прилепен на масата. А тоа што е под кулерот решетките и тие висат слободно можат да дишат...


Може барем до 600 кулер да зеам и да ми заврши работа? Или да не се крпам, боље купи нешто квалитетно и немаш гајле а :D ?
AA да - иам ја едно вакво
http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=26076&id=125&l=3&q=&SupplierArticleID=C00-056&Action=

Земено од IKEA, без кулери е...Ќе врши работа за лаптопов додека не зеам кулерче?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom