Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Znaci do sabota ima tokmu uste dve nedeli...Toa ti se vika takticko nadmudruvanje...Se frla rakavicata na Ferguson.Se pravi fama deka ke go nema ni Gerard ni Torres i na kraj dvajcata se tuka.Ali dobro se poznati takvite igri.Gerard i Torres ke bidat na na terenot na Anfield na 13 Septemvri
Utorak, 02.09.2008.

Torres izvan travnjaka 20 dana
Španjolski centarfor Liverpoola Fernando Torres (24) pauzirat će dvadesetak dana nakon što je ozlijedio aduktor u nedjeljnome premierligaškom dvoboju protiv Aston Ville...

Osim dvoboja (Bosna i Armenija) koji čekaju nacionalnu nogometnu momčad Španjolske, Torres će propustiti i derbi Premiershipa protiv Manchester Uniteda 13. rujna, a teško je da će uspjeti spreman dočekati i prvi dvoboj u Ligi prvaka, 16. rujna protiv Marseillea na Velodromeu.

извор
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Utorak, 02.09.2008.

Torres izvan travnjaka 20 dana
Španjolski centarfor Liverpoola Fernando Torres (24) pauzirat će dvadesetak dana nakon što je ozlijedio aduktor u nedjeljnome premierligaškom dvoboju protiv Aston Ville...

Osim dvoboja (Bosna i Armenija) koji čekaju nacionalnu nogometnu momčad Španjolske, Torres će propustiti i derbi Premiershipa protiv Manchester Uniteda 13. rujna, a teško je da će uspjeti spreman dočekati i prvi dvoboj u Ligi prvaka, 16. rujna protiv Marseillea na Velodromeu.

извор
"Снимките во болница покажаа дека за неговата благосостојба, потребна е пауза од најмалку седум дена. Не се работи за ништо сериозно, но претпоставувам дека поради тоа нема да биде во можност да настапи против селекцијата на Босна и Херцеговина во сабота во Мурсија. Мислам дека ова неме да значи ништо во поглед на неговата подготвеност за оваа сезона. Од перспектива на Ливерпул, тој би требало да биде фит веќе за следниот натпревар од англиското првенство, кој го играме на 13 септември на Енфилд против европскиот првак Манчестер Јунајтед", изјави менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез.
http://sport.com.mk/?ItemID=5AA6A9D0BBD3684CBCF3934A3BDF091A

Ete ti a igrata so ja kazuvav...Moe mislenje e deka Fernando Torres ke bide spremen za toj natprevar makar da i bil pod 10 inekcii ali i vo najlos slucaj(za koj ne ni sakam da pomislam) da ne igra togas crno ni se pisuva.Benites prodavase prodavase i ostana na samo dvajca napagaci.I spored glupata taktika na Benitez vo posledno vreme ne se iznenaduvajte dokolu torres ne igra vo napadot da go vidime Hipija :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Си отиде Крауч, си отиде и Вороњин.....останавме само на двајца напаѓачи. Луѓе , не е до Бенитез, чим се прави ваква распродажба очигледно немаат пари. Сега цела сезона треба да ја поминат со бекап напаѓачи како Немет и Н гог. Они можда имаат потенцијал, ама го немаат искуството на Вороњин. И зашто у пичку матер Агер спие на клупа???
Инаку за со манчестер не е битно што фалат Жерард и Торес, факт е дека на тиеутакмици среќата е доминантниот фактор.
Ako nemale pari imaa ponuda od seicite (koi sega go kupia City) da go prodadat timot.Kupuvaat mladi talentirani no nedokazani igraci.Tera po terkot na Venger.Ako se povredi nekoj od napagacite na podolg period otidi cela sezona
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
"Снимките во болница покажаа дека за неговата благосостојба, потребна е пауза од најмалку седум дена. Не се работи за ништо сериозно, но претпоставувам дека поради тоа нема да биде во можност да настапи против селекцијата на Босна и Херцеговина во сабота во Мурсија. Мислам дека ова неме да значи ништо во поглед на неговата подготвеност за оваа сезона. Од перспектива на Ливерпул, тој би требало да биде фит веќе за следниот натпревар од англиското првенство, кој го играме на 13 септември на Енфилд против европскиот првак Манчестер Јунајтед", изјави менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез.
http://sport.com.mk/?ItemID=5AA6A9D0BBD3684CBCF3934A3BDF091A

Ete ti a igrata so ja kazuvav...Moe mislenje e deka Fernando Torres ke bide spremen za toj natprevar makar da i bil pod 10 inekcii ali i vo najlos slucaj(za koj ne ni sakam da pomislam) da ne igra togas crno ni se pisuva.Benites prodavase prodavase i ostana na samo dvajca napagaci.I spored glupata taktika na Benitez vo posledno vreme ne se iznenaduvajte dokolu torres ne igra vo napadot da go vidime Hipija :toe:
Стара ти е информацијава, мојава е од денес, твојата од вчера. Ама ќе видиме, јас сакам да игра, и лани играше:smir:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Имаше официјачно соопштение на официјалната страната на Ливерпул, го има и погоре, паузата е од две до три недели, започнува уште денес со специјална програма за брзо опоравување
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Cim povredata ne e tolku seriozna Torres ke igra po sekoa cena pa makar da e i pod inekcii.I so Stivi G (so vika Jugo Kostovski) e nesto slicno.
Ako ne pa malku kokaince i kaa novi ce bidat...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ее со душа чекам да дојде ливерпул - ман утд јака утакмица ке биде .. осекам :wink::)x
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ее со душа чекам да дојде ливерпул - ман утд јака утакмица ке биде .. осекам :wink::)x
Најјака, тоа е најголемото англиско дерби во историјата. Ако ме прашувате мене, Реал-Барса дербито може вода да му носи на ова!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Најјака, тоа е најголемото англиско дерби во историјата. Ако ме прашувате мене, Реал-Барса дербито може вода да му носи на ова!
Се сложувам, последно време, Реал - Барса дербите завршува со 4-2, 3-1, 1-3, за разлика од дербите Ман Утд - Ливерпул што завршува 1-1, 2-2, 0-0 почесто, па мислам дека ќе биде супер натпревар.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Abe derbito ke bide zakon ama ako igrame bez Stivi G i bez Torres ke bide malku zaebano ama ke vidime.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Шеикот Мухамед бин Рашид Ал Мактоум, кој е петти најбогат човек во светот, има навистина сериозна намера да го преземе тимот од Енфилд Роуд.

Само неколку дена откако инвестициската куќа Јунајтед Груп од Абу Даби го купи Манчестер Сити, англиските медиуми пишуваат дека на вратата на Ливерпул повторно тропа еден од главните луѓе во Дубаи - шеикот Мухамед бин Рашид Ал Мактоум (арапски: راشد بن سعيد آل مكتو).

Шеикот се обиде да го купи Ливерпул и пред две години, но тогаш беше ’истуркан’ од Американците на кои Мухамед, инаку и премиер на Обединетите Арапски Емирати, им понудил чесно да отстапат од позицијата и да му го продадат клубот.

Не е претерано доколку кажеме дека навивачите на црвените ги мразат сегашните сопственици, а во средата навечер дури и ја замолија Кралската банка на Шкотска да ја прекине финансиската поддршка кон нив.

Шеикот Мухамед, како што велат медиумите, во тоа ја препознал својата прилика, па ќе им понуди на сегашните сопственици малку профит, само да се ’изгубат’ од Енфилд Роуд.

Се очекува дека неговата понуда за да го преземе клубот ќе изнесува околу 615 милиони евра.

За оние кои досега немаат слушнато за овој човек, да истакнеме дека тој е на петтото место на листата со најбогати луѓе во светот, а неговото богатство е проценето на нешто повеќе од десет милијарди долари.

Досега тој на два пати се запиша во Гинисовата книга на рекорди. Првиот пат во 1981 година кога на неговата венчавка потроши 44 милиони долари (сега би биле околу 100 милиони), а вториот рекорд го направи кога плати 10.2 милиони долари за коњ со име Снафи. Воедно шеикот е сопственик и на 163 метарска јахта која е една од неколкуте во целиот свет.

Филип Крстевски/Таратур


Daj boze da go kupi Liverpool i da se trgnat tie nesrekite Hiks i Zilet.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
И јас едвај чекам да играат ке биде мн интересно и се разбира јас очекувам победа на ман.утд иако играат без неколку играчи а и + ке биде најверојатно и дебито на берба:) а тоа за тој шеикот...незнам најглупа работа шо може да се деси на клуб е тоа според мене не се колнете у нив сеа да не се каете...
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Шеикот Мухамед бин Рашид Ал Мактоум, кој е петти најбогат човек во светот, има навистина сериозна намера да го преземе тимот од Енфилд Роуд.

Само неколку дена откако инвестициската куќа Јунајтед Груп од Абу Даби го купи Манчестер Сити, англиските медиуми пишуваат дека на вратата на Ливерпул повторно тропа еден од главните луѓе во Дубаи - шеикот Мухамед бин Рашид Ал Мактоум (арапски: راشد بن سعيد آل مكتو).

Шеикот се обиде да го купи Ливерпул и пред две години, но тогаш беше ’истуркан’ од Американците на кои Мухамед, инаку и премиер на Обединетите Арапски Емирати, им понудил чесно да отстапат од позицијата и да му го продадат клубот.

Не е претерано доколку кажеме дека навивачите на црвените ги мразат сегашните сопственици, а во средата навечер дури и ја замолија Кралската банка на Шкотска да ја прекине финансиската поддршка кон нив.

Шеикот Мухамед, како што велат медиумите, во тоа ја препознал својата прилика, па ќе им понуди на сегашните сопственици малку профит, само да се ’изгубат’ од Енфилд Роуд.

Се очекува дека неговата понуда за да го преземе клубот ќе изнесува околу 615 милиони евра.

За оние кои досега немаат слушнато за овој човек, да истакнеме дека тој е на петтото место на листата со најбогати луѓе во светот, а неговото богатство е проценето на нешто повеќе од десет милијарди долари.

Досега тој на два пати се запиша во Гинисовата книга на рекорди. Првиот пат во 1981 година кога на неговата венчавка потроши 44 милиони долари (сега би биле околу 100 милиони), а вториот рекорд го направи кога плати 10.2 милиони долари за коњ со име Снафи. Воедно шеикот е сопственик и на 163 метарска јахта која е една од неколкуте во целиот свет.

Филип Крстевски/Таратур


Daj boze da go kupi Liverpool i da se trgnat tie nesrekite Hiks i Zilet.
se nadevam deka ke bide i ova pa i nie da pocneme da kupuvame golemi igraci kako drugite ekipi
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
леле...конечно и мојот тим! ЛИВЕРПУЛ па закон се бе човек
Сисе може да остане ,али од Фернандо Торес нема подобар,да знаеш:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom