Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Афане го гледам како иден фудбалер на Барселона, Чалоба ме разочарува со то шо не гледам дека е нешто поарен од лани, а Пиазон во прв тим можи да биди повикан само од тренер кој живее во фантазијата како АВБ и смешно е да се кажи дека е класа играч за Калу.

Добар колектив се, ама не гледам иден играч на првиот тим на Челзи од нив.
Освен Феруз и Чалоба засега, ниту јас не гледам иден фудблаер за прв тим.
Феруз е идеален за ПЛ, идеален за Челзи, сличен со Руни, само апла побрз.
Чалоба си е стандард секоја сезона, плус сезонава се истури од голови во многу битни натпревари.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
fantomX имам една идеја ја за тебе а да си навиваш ти за Арсенал ил Барселон а што викаш, глеам им требаат експерти ко тебе за младинците ;)
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Хохо ќе се гледа фудбал :D . Незнам што мисле Ди Матео но како и да е некои играчи мора да се чуваат за Вторник. Камп Ноу не чека не е шала. Но барем Лукаку да добиеше шанса нц нц нц :(
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
895
Поени од реакции
1.060
Интересен состав... Само нема кој да ни го поврзува средниот ред! Малуда во улога на плејмејкер :tapp:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
11.516
Извини но мислам дека ти не треба да навиваш за Челзи. Како можеш да кажеш дека Барселона требало да победи, дека таа повеќе заслужила да победи. Сети се само полуфиналето во 2009. зарем тогаш Челзи заслуши да изгуби??? Абе ајде мавни си ја главата од ѕид ;)
Јас гледам на работите реално, а тоа е дека Барселона изигра подобро, НО не ги искористи своите шанси, по што следеше казната! Тоа е мое мислење, ова е форум и го искажувам истото. Доколку ти не се согласуваш не значи дека мора да ме нападнеш заради тоа. А во врска со полуфиналето од 2009-та сметките не се израмнети се' уште. Се надевам дека тоа ќе се случи во вторник, на овој или оној начин. ;)
И да, не знам кој фактор си ми ти за да ми кажуваш дали треба или не треба да навивам за ЧелСи и дали ќе си ја мавнам главата во ѕид или не. :)
За крај, посакувам денеска да ги освоиме трите бода кои и те како ни се потребни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Леле фризурата на Малуда :D
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Добро бе DI Mateo што гледаш во Kalou?Само сакаш да им кинеш живците на фановите ?Добро бе има ли некој тука што ќе ме проветли и ќе ми каже една негова добра страна?Дали ќе е физича спремност?Брзина?Техника?Шут?Нешто било што!!?
 
G

grande-juve

Гостин
Добро бе DI Mateo што гледаш во Kalou?Само сакаш да им кинеш живците на фановите ?Добро бе има ли некој тука што ќе ме проветли и ќе ми каже една негова добра страна?Дали ќе е физича спремност?Брзина?Техника?Шут?Нешто било што!!?
Добра страна му е дека е квалитетен материјал за градење куќа, во исто време и дрво и камен и цигла, ја му се восхитувам на нервите на РДМ
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.594
Поени од реакции
52.421
Сега стигнав дома таман за второ полувреме да го изгледам. Составот многу интересен. Бертранд пак добива шанса и тоа во многу битна утакмица што е одлично. И Ромеу конечно повторно да го видиме, почна веќе да ми фали. Покажа одлична игра на почетокот на сезонава и сметам дека треба да добива повеќе шанса. Само фали креативност во составов, мора да се купат креативци.

Имаше нешто интересно во прво? Не сте пишале ништо конкретно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom