Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

H

HoT IcE

Гостин
Да не има повторно организирање на протести? Гледам по градов лепат некои постери со сликава што е.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Тие што беа вчера на протести се набуцкани од тие што извршија масакр, и избегаа за Косово. Може не се тие албанци, може се канаѓани или мексиканци? Ај Ве молам не тресете глупости!!! Место да излезевте на улица , да укажете дека ви значат животите на сожителите, немора пред влада, можевте да запалите свеќа во најблиската црква. Дали тоа треба да му се случи тоа на ваш роднина, пријател, познаник за да се свестите?
А кој вика дека не сум запалила свеќа? Со тоа што ќе излезам на улица и што ќе искршам се воопшто нема да покажам дека некој нешто ми значел.
--- надополнето: 17 април 2012 во 18:31 ---
tatko ti bil 2 meseca, ja sum bil 7 meseci i sto
Која ти е поентата со тоа што ме цитираше??????
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Уште пред 1-2 месеци гледав емисии од луѓе што се поранешни разознавачи дека Македонија е следна на удар , и мислам дека тие што се горе во власта знаат а не кажуваат. Зошто кријат нека кажат што се случува во Македонија и во 2001 ќутеа па после се чудевме што како
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Imaate 1001 problemi i rascistite gi , so vaseto VMRO na vlast :facepalm: A ostajte da kritikuvate Albanci , koi dobija mnogu malku vo Balkanot od toa sto REALNO e ;)) PRESEVO CAMERIA ULCIN ILIRIDA , em togas ke zborime.. Ne ni trebat drzavi vestacki , Albanija go dobija nezavisnosta so BORBA i so KRV a vie sekojdnevno pcuete po nas , a ustvari vie ste tie koi si nemate nitu eden avtoritet vo Evropa i vo svet site ve znaat kako Fyrom ..

Pozz do site , ne e provokacija ovaa , tuku cista REALNOST :) za vas e bolno no e VISTINSKO
Повеќе од 130 држави не нарекуваат Македонија,а на доста самити,конференции,па и светски државници им е смачено да зборат ФИРОМ,па не нарекуваат МК.

Јбг,болно и се носиме тоа некако,ама затоа и правиме се што можеме да ја отстранеме неправдата.

Да не биде скроз офтопик-доста зборуваа за можноста истрагата да вроди со плод со испитување на мобилната телекомуникациска мрежа на локацијата на убиството.Може некој да ми даде детали како тоа би профункционирало?
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ти текнува на дечкото што играше кошарка у тетово на 18 години му го зедоа животот зашто ЕТЕ ТАКА !!! Не ми текнува на други случаеви кога се убиваат невини цивили зашто ете така .. вакви слуалчеви имало само за време на бугарска окупација 53та , и прва - втора светска војна !!!
Ти текнува на оние 12 цивили што отидоа курбан ... зашто ете така !!!
(y)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Уште пред 1-2 месеци гледав емисии од луѓе што се поранешни разознавачи дека Македонија е следна на удар , и мислам дека тие што се горе во власта знаат а не кажуваат. Зошто кријат нека кажат што се случува во Македонија и во 2001 ќутеа па после се чудевме што како
за волја на вистната тие муабети ги има секоја година...
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Уште пред 1-2 месеци гледав емисии од луѓе што се поранешни разознавачи дека Македонија е следна на удар , и мислам дека тие што се горе во власта знаат а не кажуваат. Зошто кријат нека кажат што се случува во Македонија и во 2001 ќутеа па после се чудевме што како
Јас мислам дека трева да бидеме спремни за се, и да не се случи нешто појако сепак да бидеме подготвени за да имаме успех.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
zarem pravedno e postapeno kon camerite ili kon egejcite?
Во една ситуација спомна дека не сакаш да ја споредуваш МК со Германија и Австрија за човековите права.Штом не сакаше да се замараш со западна Европа ти дадов пример од земја блиска до МК.

Нормално дека не е ОК,ама како планираш тоа што не е ОК да го направиш ОК во Грција?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
Не е точно дека протестирале само роднините. Па, цел Гостивар не е во крвно сродство! Оружјето кое требаше да го предадат во 2001 терористите, а и останатите кои нелегално поседуваа оружје, не го предадоа, а во меѓувреме си докупија и ново. Последиците ги гледаме сега.

Амнестија и оградување од овој случај се неприфатливи, бидејќи ќе значи поддршка на егзекуторите. Македонците не прифаќаат ниту извинување за овој случај. МОРА да се најдат вистинските извршители!
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=EBFBD31D00E92A4EA3B7399AD6FCBD2D
за овој случај кажав дека само роднини протестираа......
Не ги оправдувам злосторствата но мора да признаеме дека амнестијата затвори една лоша страница за сите нас.....
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Во една ситуација спомна дека не сакаш да ја споредуваш МК со Германија и Австрија за човековите права.Штом не сакаше да се замараш со западна Европа ти дадов пример од земја блиска до МК.

Нормално дека не е ОК,ама како планираш тоа што не е ОК да го направиш ОК во Грција?
jas ne planiram toa. za toa treba tie sto ziveat tamu toa sto ne e OK da go napravat OK (mozebi veke i im e OK). tie treba da go napravat prviot cekor i sigurno ke naidat na nasa poddrska.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Може сите полицајци биле во цивилка па скандираа заедно со протестантите па затоа на телевизија и весници не видоовме ни еден џандар за разлика од Скопје вчера каде што се гледаше колку демостранти скоро толку џандари,случајно да не наебе некој рамковен а во Гостиват ефтини се македонците.
Во Гостивар било поминало,не навлегувам во ништо што не ме засега.Но во Скопје,последно време доста е тензично а и ризично за живеење.Тоа треба да се праша чика Мијалков,кој ја води државава а не пиунчињата од типот на Груевски,Иванов,Јанкуловска со говорни мани.А и последно време ова детонаров е класична чистка на Урко кој ја обезбедувал Источна Македонија со неговата обезбедувачка агенција.Сега дотичниот Мијалков ќе си направи своја агенција и ќе си прави пари како алва.Значи битката се води меѓу Мијалков и Урко а нашето премиерче си е господ знае каде.Ни лево ни десно.А и убав рекет удираат во Скопје,Ален Зекиров на мој познаник му побарал 30,000евра за да му ги извади документите за "5" минути за градба на згради во општина Кисела Вода.Кога ќе си подразмислам само колку добра работа е рекетарството.ТРУЛО Е ОПШТЕСТВОТО батка,ништо повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom