Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
ФЕНОМЕНОТ КОКОШКА...уауууу јас неможам да минам низ улици, албанците ќе ме јадат, ке ме печат, уаууууууу...божеее....мајките ги плашат своите деца, миличок спиј зш ке дојде албанецот сега и ке те јаде...уауууу....кикикикиииии....
Па ај бе не јадете гомна толку на големо, ова веќе ги преминува дури и границите на митологијата.
Демек немало држава, немало лидери, немало ништо па ајде сега кокошките се на ред да делат памет како се управува со една држава.
Затоа вие Албанките секој петок искачате слободно низ град ;)
Од страв немате искочено со години од дома, релација школо-дома цел живот и ако имате среќа да ве земе некој од Швајцарија па ќе ве прошета до Рамстор и Џамбо.
Нормално е да си ги браниш своите, лицемерно е тоа што мижите покрај фактите.
Вака да ги лажеш некои што се од Валандово или од Пробиштип, а не некој што живее во Скопје, Тетово, Гостивар и слично.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.403
Поени од реакции
4.878
Незначи дека вие сте убијци, но незначи и дека ако се убијците албанци вие сите треба да ги браните и да скокате да барате да бидат ослободени како што правевте претходно. Дали вие не сочувствувате за убиството и го подржувате само затоа што се убиени Македонци? Ние не ги осудуваме Албанците, туку го осудуваме криминалот кои тие го прават, а реално гледано еве ако ти си толку чесен, ќе признаеш дека криминалот кој го прават Албанците е многу поголем од она што Македонците ви го прават (навредливи пароли, нарекување Албанци и слично неможе да се мери со постојано насилство и убиства)
Самиот факт дека типот кого цитираш си го квалификувала како албанец зборува доволно за твојата ментална состојба......
Дај ми пример каде СМЕ ги бранеле криминалците,
Нема нормален човек кој не би сочувствувал за овој настан, камоли да бил албанец....
Немој да ми кажеш дека македонската полиција ангелски се однесуваше кон албанците....
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Ние Македонците си патиме многу одамна од тоа што место да имамем ДРЖАВНИЦИ ние имаме ПОЛИТИЧАРИ, а што е разликата политичар размислува до следните избори а држаник за 100 години однапред. Секоја држава во светот си ја штити својата национална кауза само ние македонците не само што не ја штитиме нашата кауза туку и ако некој проба да ја заштити од нас , добар дел од македонците ќе почнат да го аваат со што стигнат е така не гради стабилна и јака држава.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
Ко шо следам по интернетов, заклучокот е овој - Деца се повеќето што дрндаат за војна. Курлиња, сами не си ни го бришеле газот во 2001ва.

Остајте тие прикаски, секој има интернет овие денови.
колку само цинички ги искажуваш твоите коментари.


.. божем си бил во војната тогаш и никој не знае како е само ти знаеш.
А самиот знаеш дека и ти спаѓаш во тие деца кои што ги потенцираш.
Само ти си од таа другата категорија.

во случај да го немаш прочитано мислењето за околу тоа дали треба да ќутиме или да го кренеме гласот и што мислам за децата како тебе..

еве ти..
http://forum.kajgana.com/threads/Пет-лица-убиени-кај-Смиљковско-езеро.59808/page-382#post-4924000
 
Член од
16 април 2012
Мислења
12
Поени од реакции
14
аман бе луге кај ке одите бе со што ке војувате бе со камења:?Абе немаме ни војска ни полиција ни луге кои ке излезат да војуват во македонија.Не си го барајте сами конфликтот зошто многу ке не чини.Ке не истребат како глувци БЕЗ НИШТО СМЕ БЕ АЛЛООО ДЕКА КЕ ОДИШ ВО НАПАД БЕЗ ЛУГЕ БЕЗ ВОЈСКА И БЕЗ ПОЛИЦИЈА.А да полиција имаме ама 70%од нив ке се сокријат кај бабите и дедовците низ селата да не ги знаат кај се.Имаме некоја си смотана бројка на платена војска која стои за украс и за да ги ранеме .И ИМАМЕ ЕДЕН КУП ПОСЕРКОВЦИ КОИ САМО ПИШУВАТ ПОЗАДИ КОМПЈУТЕР А КОГА КЕ ПУКНЕ КЕ СЕ СКРИЈАТ ВО ДУПКИТЕ НЕ САМО ОНИ ТУКУ И НИВНИТЕ ТАТКОВЦИ КО МИШ ВО ДУПКА.Не велам дека се сите такви ама голем дел од нас нема да оди во конфликт пошто се страшливци.СЕ ИЗВИНУВАМ АКО НАВРЕДИВ НЕКОЈ АМА ТОА Е ВИСТИНАТА.И ако вие тука неколку деца мислите дека конфликтот е играчка кантер страјк Застанете на борбена линија па да видите како е.ОВАА НЕ Е ИГРА ЛУГЕ И ДЕЦА ОВАА Е СТРАШНА РАБОТА КОЈА НИКОЈ НЕ ЈА САКА.
Точно е дека сеа деца се силат овде и дека кога ке пукне првата пушка точно е дека еден дел од народод ке се скрие, но другиот не верувам да остане рамнодушен на оваа што се случува и да дозволи да го газат македонскиот народ. Некој што дошле од некои ридишта без образование и се фатиле за оружје и почнале да не убиваат нас македонците ке ги оставиме да го прават истото или ке направиме се за да ги спречиме ?? .Тоа е добро што македонскиот народ дава некаков отпор барем и со камења изразува некаков револт поради тоа што се случи. Кај и да е ке пукне оружје нема да остане вака, сеа со камења подоцна ке биде поопасно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.709
Поени од реакции
26.230
Самиот факт дека типот кого цитираш си го квалификувала како албанец зборува доволно за твојата ментална состојба......
Дај ми пример каде СМЕ ги бранеле криминалците,
Нема нормален човек кој не би сочувствувал за овој настан, камоли да бил албанец....
Немој да ми кажеш дека македонската полиција ангелски се однесуваше кон албанците....
Да се вадите на тоа како било пред 11 години со Македонската полиција, веќе е дебилно.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас па најмногу сум гневен на политичарите(сите) од ’91 па навака, до ден денес, зашто !
Поради грешките на политичарите секогаш стапот го јаде народот и тоа баш најневините луѓе секогаш страдаат најмногу !
Се знае кој оди на фронт да се бори, народот, политичарите ако пукне обавезно фаќаат по бел свет(веќе видено) !
Зарем не сфаќате дека ова е трет голем проблем за државава, покрај катастрофалната економија и влошувањето и уназадувањето на демократските процеси, сега уште и овие нови безбедносни проблеми ни требаа !
Гледам дека повеќето(на форумскава тема) својот гнев го истураат и насочуваат кон Албанците, но јас мислам дека партиите(сите) и политичарите(сите) се најодговорни, бидејќи како што напишав и погоре: поради грешките на политичарите, секогаш стапот го јадел, го јаде и ќе го јаде народот !
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Почекајте бе шо почнавте сите војна војна војна со кој војна бе? 2001 албанците беа снабдени со оружје се разбира од УСА ама само во момент да се ставиме во кожа наша и српска и грчка кои се повикани да ги напуштт своите територии и се предупредени и му е даен датум за ултиматуми кои некои ани ананаси му ги даваат ТОА Е ЗАКАНА била важна или не закана е и мора да се превземи со кој ке се има војна? албанија? косово? НЕ косово нема војска албанија не ги одобрува чиновите кои албанците ги прават во македонија па затоа ги плукаат на сите нивни телевизии албанските политичари од мк. значи сите страни за војна не се логични, само треба строг закон како за нас така и за албанците конфискување на сите оружја и депортирање на криминалците да не можат да влезат во Македонија повеке да нема влез со лични карти од страната со косово и да се воведат визи за нив иначе ако има војна уса нема да биде на нивна страна туку ке биди како порано миротворител иначе ако почнат албанците нешто тешко дека ке направат нешто немаат поке персонал сите што беа во уцк она ана банана се во мвр и МВР ГИ ЗНАЈ ОД А ДО Ш
Ti bese od prvite koi nekese da ostavi nitu eden Albanec vo MK , sega pisuvas kontra vojna :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
Самиот факт дека типот кого цитираш си го квалификувала како албанец зборува доволно за твојата ментална состојба......
Дај ми пример каде СМЕ ги бранеле криминалците,
Нема нормален човек кој не би сочувствувал за овој настан, камоли да бил албанец....
Немој да ми кажеш дека македонската полиција ангелски се однесуваше кон албанците....
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=EBFBD31D00E92A4EA3B7399AD6FCBD2D

http://www.dw.de/dw/article/0,,5559850,00.html

А беше поддржан и убиецот на детето во Тетово на кошаркарскиот терен.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Ни јас не мислам дека Србите ги боли ку..т за нас ама на Албанците уште помалку ги боли ку..т за нас, вие сте тие што колку и да дадат права и рамковни вработувања пак не сте задоволни и плукате по оваа наша мила напатена држава. п.с А колку данок вие плаќате во тетово ,гостивар чаит итн ? А први сте да барата права и пари од оваа држава.Вие знаете што се ПРАВА ама не знаете што се ОБВРСКИ кон оваа држава
danok plaka koj saka, koj ne saka i ne plaka za toa se drzavnite organi da se spravat. i koj si ti na krajot na kraistata da mi dades mene prava. ti mozes da mi dades deca, zenata i parite sto gi imas v dzeb oti samo tie se tvoi! (bez navreda)
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
http://www.facebook.com/events/410220465656260/
Протест за загинатите Македонски деца! (БИТОЛА)



    • Среда​

    • 18:00​
  • Сите заедно на протест во среда во 18:00 часот пред плоштад магнолија!!!
    Да го искажеме револтот за прерано загинатите Македонски деца!

    Не дозволувајте да ве убедат дека протестот има политичка позадина.

    Затоа што утре може да биде ТВОЈОТ брат
Ovie protesti ne izgledat "
за загинатите Македонски деца" tuku nasprotiv , praznenje na frustraciite koi gi imate kon Albancite !
 
Член од
29 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
32
Да беше твоето дете немаше да протестираш? Немаше да имаш гнев? Ке седеше мирен дома како што седиш и сега? За 12.000 денари плата ке одите ако треба и во Индија на митинг, а за детето на комшијата ви е гајле. Тоа е тоа, македонче и само македонче, за жал.
А тие што протестираа беа само родителите и најблиските на децата?
Дали имам гнев? Огромен. Сакам правда.
Сега седам дома а кога беше протестот бев таму. Од парк до влада и кога видов во која насока води "мирниот протест" - тогаш се повлеков.
За детето на комшијата ми е толку гајле колку и за она кое не го ни знам ниту познавам а беше убиено пред некој ден. Затоа што незнаеме кое може да биде следно.
Она што го знам е дека од мојата "плата од 12.000" денари треба да платам и за искршениот и оштетен државен имот кој неколкумина "стручњаци" го идентификуваа и му пресудија. А знаеш што е најскапо - она што не се плаќа со пари. Ако мислиш дека треба да искршиме неколку билборди, излози, полициски возила и дека со тоа ќе ги вратиме децата назад, јас излегувам сега САМ без тебе или било кој тастатура патриот и ги рушам сите билборди во Скопје, кршам 50 излози и 5 полициски возила. Потоа ти голем Македонецу врати ги децата назад.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.709
Поени од реакции
26.230
Ti bese od prvite koi nekese da ostavi nitu eden Albanec vo MK , sega pisuvas kontra vojna :)
Генти, го покажува гневот кој сами си го навлековте. Дали си свесен какви реперкусии би имало, ако се докаже дека убијците се Албанци и ние ги примениме вашите техники на одмазда и терор врз рандом Албански цели????
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
колку само цинички ги искажуваш твоите коментари.


.. божем си бил во војната тогаш и никој не знае како е само ти знаеш.
А самиот знаеш дека и ти спаѓаш во тие деца кои што ги потенцираш.
Само ти си од таа другата категорија.

во случај да го немаш прочитано мислењето за околу тоа дали треба да ќутиме или да го кренеме гласот и што мислам за децата како тебе..

еве ти..
http://forum.kajgana.com/threads/Пет-лица-убиени-кај-Смиљковско-езеро.59808/page-382#post-4924000
Кој рече дека не сум во тие деца и јас? Сум. Затоа и не сакам војна, зашто живеев многу блиску до неа. Зашто не сакам? Зашто се плашев и уште се плашам од војна.
Поентата ми беше дека ги осудувам другите што сакаат тоа а биле копиљи како мене и ништо не знаат околу неа.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
ne sporeduvaj svajcarija germanija i avstrija so Makedonija. vo Makedonija sum roden i tuka od sekogas sum bil jas i moite pra pra pra dedovci. za tebe ista e Makedonija i Avstralija?
Не скокај дечко, како прво Австрија не Австралија отиде на друг континент ти. Знаеш колку има албанци родени во Австрија, Швајцарија, Германија, Италија итн, а нема нити еден пратеник, министер. Таму сте сите австријци, швајцарци, германци, италијани, а тука сте сите Албанци така. И таму сте над 10% па зошто не излезете на протести, да направите некој масакр, да објавите војна дека сте обесправени за да ги добиете истите права што ги имате тука. Да добиете место во Влада, Собрание. Да мора да бидете рамноправни со 10% во секоја државна институција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom