Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
чекајте малку ...не мешајте ги браковите Македонец Албанка....добро познат факт е дека се купуваат невести од Албанија
а тие што се против врска или брак со некого/некоја од друга националност се плашат од тоа....
ако сакаш некој нема да гледаш што е по националност и религија.......свршивме работа ако се делиме на наши и ваши
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
јас сум имал албанка девојка....и ништо страшно не беше.....:)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
nema zenski shto ne davat makar i albanki NO ima mashki zhto ne znaad da ja barat :)
Знаеш бар два збора на албански?:)...Албанка сум, па отприлика можам да мирисам типично албанско девојче,а кај тебе нешто ми кажува дека си обичен фолирант...и ништо друго.;)
Ако не неш друго, албанките бар држат некое ниво во комуникација со луѓе, ретко се пуштаат ниско.;)
 

Arta

I AM THE YUMMY PIE!
Член од
26 јуни 2011
Мислења
142
Поени од реакции
49
Знаеш бар два збора на албански?:)...Албанка сум, па отприлика можам да мирисам типично албанско девојче,а кај тебе нешто ми кажува дека си обичен фолирант...и ништо друго.;)
Ако не неш друго, албанките бар држат некое ниво во комуникација со луѓе, ретко се пуштаат ниско.;)
ako ti e poradi ova shto ja imam napisano togas sorry ama ti ja pokazuvas tvoeto smesno nivo lol od toa shto ti ne mozes da ja perceptiras mojot nacin na razmisluvanje ne znacit deka ti si u pravo i deka ti si popametna ili pocivilizirana od mene. jas znam na koj svet zivees ti zatoa moeto ti izgleda cuden i nerazbirliv i se fantaziras da ne sum masko ili ne znam shto lol i fala Bogu shto ne sum kako tebe :)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
ako ti e poradi ova shto ja imam napisano togas sorry ama ti ja pokazuvas tvoeto smesno nivo lol od toa shto ti ne mozes da ja perceptiras mojot nacin na razmisluvanje ne znacit deka ti si u pravo i deka ti si popametna ili pocivilizirana od mene. jas znam na koj svet zivees ti zatoa moeto ti izgleda cuden i nerazbirliv i se fantaziras da ne sum masko ili ne znam shto lol i fala Bogu shto ne sum kako tebe :)
:eek:Pleaseeeeeеееееее...give me a break...(n)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Знаеш бар два збора на албански?:)...Албанка сум, па отприлика можам да мирисам типично албанско девојче,а кај тебе нешто ми кажува дека си обичен фолирант...и ништо друго.;)
Ако не неш друго, албанките бар држат некое ниво во комуникација со луѓе, ретко се пуштаат ниско.;)
Нормално, бидејќи сите се исти.
Не се сите „албанки“ исти, аналогно на тоа сите различно зборуваат, се однесуваат.
Знам дека си Албанка, ама стварно погрешно е да генерализираш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имам две другарки Албанки. Едната одеше 11 години со Македонец,а другата сеуште оди. Иако мнозинството што го гледаме низ улици се нинџи меѓу нив има една таква прогресивна силна младина на кој капа им симнувам. Секако секој влече свое искуство. Јас излегувам само во Стара Чаршија, таму има многу девојки Албанки кој ни малку не се разликуваат од Македонките. Значи пијат,пушат, се дрогираат,шират нозе и слично.
Пак ќе кажам изгледа јас ги познавам најдобрите,најпаметните и најсовремените Албанци во Македонија :) Значи на темава Македонските момци фаќаат Албанки за девојки без никакви предрасуди и стереотипи. Другите живеат надвор од мојот свет,ама јас и така не сум нормална па може да ми го прескокнете мислењето.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Имам две другарки Албанки. Едната одеше 11 години со Македонец,а другата сеуште оди. Иако мнозинството што го гледаме низ улици се нинџи меѓу нив има една таква прогресивна силна младина на кој капа им симнувам. Секако секој влече свое искуство. Јас излегувам само во Стара Чаршија, таму има многу девојки Албанки кој ни малку не се разликуваат од Македонките. Значи пијат,пушат, се дрогираат,шират нозе и слично.
Пак ќе кажам изгледа јас ги познавам најдобрите,најпаметните и најсовремените Албанци во Македонија :) Значи на темава Македонските момци фаќаат Албанки за девојки без никакви предрасуди и стереотипи. Другите живеат надвор од мојот свет,ама јас и така не сум нормална па може да ми го прескокнете мислењето.
Read my signature...that is my oppinion 4 u :D
 
Член од
21 март 2011
Мислења
30
Поени од реакции
8
Имам две другарки Албанки. Едната одеше 11 години со Македонец,а другата сеуште оди. Иако мнозинството што го гледаме низ улици се нинџи меѓу нив има една таква прогресивна силна младина на кој капа им симнувам. Секако секој влече свое искуство. Јас излегувам само во Стара Чаршија, таму има многу девојки Албанки кој ни малку не се разликуваат од Македонките. Значи пијат,пушат, се дрогираат,шират нозе и слично.
Пак ќе кажам изгледа јас ги познавам најдобрите,најпаметните и најсовремените Албанци во Македонија :) Значи на темава Македонските момци фаќаат Албанки за девојки без никакви предрасуди и стереотипи. Другите живеат надвор од мојот свет,ама јас и така не сум нормална па може да ми го прескокнете мислењето.
така е ... еве ти пример у тетово ? студенти од секаде ? највисше се опуштени албанките од куманово и од струга .. кога зборувам за македонски албанки .. али за тие од косово немам коментар колку се опуштени.. инаку јас до сега сум излагал со 2 ..
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Алал да ви е еј што живеете во реалноста.

Пошто во мојот паралелен универзум (Fuck You Quantum Leap) не познавам ниту еден ебан случај на дечко и девојка - македонец-албанка, а не ми се десило до сега ниту моите пријатели албанци да ми речат, ќе искочиме со другарки мои Арта и Беса.

Али затоа редовно слушам, „Еј брат Артим на телефон, ај викни ја Ивана и ќе искочиме“. А исто така слушам од истиот рандом Артим и „Џабе прашуваш за моите другарки, не се труди кај албанките“.

Љубоморен сум би, озбилно.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Македонските момци не фаќаат албанки за девојки, зш немаат добри мрежи.:icon_lol:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.558
Да бидам искрен каков ин јурфејс демант во живо сум добил на темава изминатиот викенд, ноу комент...
Значи Македонски клуб, Албанки, млади, пицнати, упознавање, муабети, алокохол и коктели.
Тоа нема да ми го смени мислењето на темава, барем не за сега, ама дефинитивно беше доста позитивно искуство. :). За некоја година може веќе нема да биде како што пишував до сега, ама ипак си останувам на своето.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Македонските момци не фаќаат албанки за девојки, зш немаат добри мрежи.:icon_lol:
има како немаат во струга случајно запознав албанка млада накај 20 години си напрајвме муабет со неа случајно онака ја прашав мажена си да вика после како што поминуваше со свршеникот откако замина тој ми се насмевна а убава беше многу се викаша Фикрета ама прва класа ;). е ако оди Швајцарија типот може ќе имама прилика :pos::drk:
--- надополнето: Jul 26, 2011 7:53 AM ---
Алал да ви е еј што живеете во реалноста.

Пошто во мојот паралелен универзум (Fuck You Quantum Leap) не познавам ниту еден ебан случај на дечко и девојка - македонец-албанка, а не ми се десило до сега ниту моите пријатели албанци да ми речат, ќе искочиме со другарки мои Арта и Беса.

Али затоа редовно слушам, „Еј брат Артим на телефон, ај викни ја Ивана и ќе искочиме“. А исто така слушам од истиот рандом Артим и „Џабе прашуваш за моите другарки, не се труди кај албанките“.

Љубоморен сум би, озбилно.
сам бе ќе одиш кај нив ценат храброст албанките прво тргни од тоа дека е девојка и дека и таа сака тоа да ти биде мотив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom