Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
не треси глупости, фамилијата на убиените од Гостивар немаат апсолутно никаква врска со овој случај.
од каде бе ти толку сигурен да не случајно сакаш да споделиш нешто со нас и вчера си се регистрирал на форумов и одма со навреди кон членот шо си го цитирал....мочко
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
А на кои медиуми си ги видел тие документи и "докази", на истите тие на кои сега и во Јуни 2011 не им веруваше?

Јас не им верував ниту во Јуни 2011, ниту сега, ниту било кога.

Медиумски "докази" се обична пропаганда.

Незнам за какво "излетување" ми зборуваш: веќе ти реков дека намерно ти реплицирав за да се свестиш како random обвинуваш луѓе кои не ги познаваш.
Јас не им верував ни тогаш, посебно Латас кога ќе го видам на СИТЕЛ, мењам одма, (единствено со две три колкумни сум се согласил со него, ама делумно) Незнам, ајде кажи ми секогаш ќе најдат причина да плукаат по власта (што се до некаде во право, тоа не порекувам), а сега за стуацијава каде се.
--- надополнето: 16 април 2012 во 00:13 ---
Јас ти реплицирав токму за тоа "Не им е наредено од Сорос".

Поентата ми е: Во последните 30-40 години сум се изнаслушал секакви "факти" и "докази" по Скопјево, па сум научил да не верувам на рекла-казала.
Ааааааааа сеа те разбрав, јас мислев дека таа горната порака сум ја написал јас, извини
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Смени си го ова доле "we are illirian we never lose" Ако никогаш не изгубивте зошто кралот Аргај I 659-645 го победил илирското племе тауланти и тоа немал доволен број на војници и девојки имал у своите редови против "вас" "непобедливите" , а со доаѓањето на Филип II на власт овие племиња биле тотално разбиени :) (во секој случај илирите никогаш немале држава тоа биле племиња кои најчесто навлегувале во Македонија по пљачкање хмм чудно ми е зошто некоја позната банда балисти во 1945 навлегуваше во западна Македонија по пљачкање хммм историја се понавља :)

Како да не видовме доста спам,сега и историски дебати ќе гледаме.:eek:

Брат,дај ти и Илиријан отворете си соодветна тема во Историја подфорумот.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Јас не им верував ни тогаш, посебно Латас кога ќе го видам на СИТЕЛ, мењам одма, (единствено со две три колкумни сум се согласил со него, ама делумно) Незнам, ајде кажи ми секогаш ќе најдам причина да плукаат по власта (што се до некаде во право, тоа не порекувам), а сега за стуацијава каде се.
--- надополнето: 16 април 2012 во 00:13 ---
сега за ситуацијава кога ќе се реши, од морални причини треба Гоца да си поднесе оставка
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Далеку е од вистината дека е факт, а ако мислиш на бугарската историја тогаш си во право.
(Инаку, не би сакал да звучам како да попувам, а уште помалку да те навредам, но претоставувам дека мислиш на историја, а не на историографија, историјата е наука за минатото, додека историографијата значи проучување само на историските извори и историската литература.)
Многу забегавме од темата, ама еве одговори какво училиште била прогимназијата во Ново Село? Од кого бил Делчев назначен за учител таму?

За вториот дел, забелешката ја прифаќам.
 
B

Beck's

Гостин
Кого да брани бе на паркинг ? Кого да штити? Тие што го нападнале?
А тоа што идеме назад у 2001.. па имаме незавршена работа и затоа све натаму ни иде паметот.
ti bese na lice mesto, ili slucajno mu poveruva na izjavata na ubiecot. U Tetovo i Gostivar sekoj den imaat moznost albancite da maltretiraat/kidnapiraat 4 godisni deca(ili kolku i da imala negovata kerka). Vie posle nastanov go velicevte ubiecot, sega barate da se najdat ubijcite. Epa odlucete se, osuduvate ubistva ili podrzuvate. Edniot se podgotvuvase za brak drugiot za matura, kamen u srce bi mu padnalo na NORMALEN covek kako za edniot taka i za drugiot.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
- Под итно акција, додека е време ако не е и веќе касно
1. Се да се избрка од државава што е без државјанство.
2. Да се проверат и тие што добиле годиниве државјанство
ако е нешто фалц и тие надвор преку граница.
3. Да се собере сето нелегално оружје (ако дозволи УСА)
4. Да се има контрола на целата територија на државата.
5. Да се тргнат „шверцерите“ од Бит пазар (цигари,мобилни,цевки)
како што им е направено деновиве на Зелен пазар на нашите со текстил.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Ти бегаш многу со муабетов батка :)

Ако стварно мислите дека пак ќе се повтори 2001 вие сте најголеми незналици у светот .
soldier so dolzna pocit prema site ama tie ako gi vikash neznalici shto vikaat deka ke se povtori 2001 so toa sakash da dokazesh deka si vidovit deka predosekash deka nema da se povtori ili deka ne se albanci si shunal si videl nekoj makedonci so ubistva da go reshavaat problemot ne drugarce toa ne e od covecka raka napraveno neshto mn posilno se osmelilo na takov cin
 
Член од
15 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
17
Се почна у Гостивар со двајцата Албаци убиени за еден Паркинг од страна на еден Македонец - полицаец.

Продолжуваше со нападите пак на Македонците врз Албанците у скопските Автобуси . На тие инциденти настрада и девојка , момчиња се .. ?????

Luge videte go ova ??? Ova mi lici na ona deka Kosovo bilo Albansko pa bilo porobuvano od Srbite pa sega i kako sto trebalo da bide. Dobro decko dali ti veruvas vo ova gore sto go kaza ? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA ??!?!?! Cekaj uste ednas.....:
Се почна у Гостивар со двајцата Албаци убиени за еден Паркинг од страна на еден Македонец - полицаец.

Продолжуваше со нападите пак на Македонците врз Албанците у скопските Автобуси . На тие инциденти настрада и девојка , момчиња се .. ?????
AHHAAHAHHAAHHHAAHHAHAAHAHAHHAHHA
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
грешка ми е тоа кај најдам, најдаТ треба, се извинувам.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
ti bese na lice mesto, ili slucajno mu poveruva na izjavata na ubiecot. U Tetovo i Gostivar sekoj den imaat moznost albancite da maltretiraat/kidnapiraat 4 godisni deca(ili kolku i da imala negovata kerka). Vie posle nastanov go velicevte ubiecot, sega barate da se najdat ubijcite. Epa odlucete se, osuduvate ubistva ili podrzuvate. Edniot se podgotvuvase za brak drugiot za matura, kamen u srce bi mu padnalo na NORMALEN covek kako za edniot taka i za drugiot.
У Гостивар имаше убиство во самоодбрана (ако уопште знаеш што е самоодбрана)
Овдека имаш МАСАКАР.. Децата ги нападнале вшките сигурно,па овие у самоодбрана извадиле калаши и ги убиле а ?
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Се почна у Гостивар со двајцата Албаци убиени за еден Паркинг од страна на еден Македонец - полицаец.

Продолжуваше со нападите пак на Македонците врз Албанците у скопските Автобуси . На тие инциденти настрада и девојка , момчиња се .. ?????

Luge videte go ova ??? Ova mi lici na ona deka Kosovo bilo Albansko pa bilo porobuvano od Srbite pa sega i kako sto trebalo da bide. Dobro decko dali ti veruvas vo ova gore sto go kaza ? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA ??!?!?! Cekaj uste ednas.....:
Се почна у Гостивар со двајцата Албаци убиени за еден Паркинг од страна на еден Македонец - полицаец.

Продолжуваше со нападите пак на Македонците врз Албанците у скопските Автобуси . На тие инциденти настрада и девојка , момчиња се .. ?????
AHHAAHAHHAAHHHAAHHAHAAHAHAHHAHHA
Уште не си за форум.. си ме Цитирал тука :pos: си успеал некако :tapp:

Сеа , ако вие ги вртите работите како вас ви одговара , и го праите ќејфот сами овде , не сум крив јас..
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Многу забегавме од темата, ама еве одговори какво училиште била прогимназијата во Ново Село? Од кого бил Делчев назначен за учител таму?

За вториот дел, забелешката ја прифаќам.
Точно е дека избегавме од темата понесени од и од претходните коментари, се извинувам!
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
не треси глупости, фамилијата на убиените од Гостивар немаат апсолутно никаква врска со овој случај.
све додека не го докажат спротивното, мојата логика само таква индикација ми дава. Друг мотив, како на пример чиста дестабилизација и дигање на Македонците на насилство против Албанците, поради неколку можни причини, едноставно не држи вода, затоа што Македонците мравка не газат, ако ги изоставиме малкуте исклучоци. Партиското општество и психологијата на нашиот народ ја знаат сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom