Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Еве, мене кур не ме боли што е Велигден, си јадев сланина вчера. А не сум криминалец, ни ништо. Си поштувам религии, длабоко ги почитувам зашто луѓето ги прави среќни. Ама болесник не гледа дали е празник или не. Те молам, не гледај од твоја гледа точка и да ги декларираш Македонците како верници, патриоти и почитувачи на празници. Болните криминалци не гледаат дали е празник, зашто ако убиваат - сигурно не ги здоболе дали е празник и дали ќе им влијае тоа.

Според мене, националноста не може да се декларира според времето и начинот на убиствата. Единствено е дека се работи за болни луѓе. Крај муабетот, не можеш да го смениш ова, со тоа дека како ги замислуваш Македонците.
Добро, во право си се... ама зошто Македонци би убиле Македонци... од задоволство... оти очигледно децава не се ниту криминалци, ниту биле екстремно богати, ниту станува збор за грабеж.
И јас мислев тоа. На снимки што излегоа на ТВ не видов нуркачка екипа и да го проверат езерото.

Да се ослободат од доказите.
Сигурно не би се ослободувале од доказите баш во блиското езеро...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.212
Поени од реакции
81.317
А поврзано е ова? Ај најди ми доказ, факт абе најди ми што сакаш што можеш да ги побрзеш работиве, освен тоа дека Македонец не може да убие Македонец.
Знаеш што е најдобро за твојот профил модераторе (и таквите како тебе)?
Да ја ставиш главата под перница и да викаш едно 50 пати: - не се Албанци, Не се Албанци, Не се Албанци....
Подсвеста е моќна работа.
Кога ќе станеш од кревет, има големи шанси да ти се исполни желбата.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Но зар не би било тоа по малку лејм?Ај ќе разберам море или океан или пловна река,ама мало езеро?
Повеќе би го проверил езерото, по претпоставка дека децата виделе нешто што не треба што го правеле убијците и го фрлиле во езерото, да не најдат нешто инкриминирачко.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Но зар не би било тоа по малку лејм?Ај ќе разберам море или океан или пловна река,ама мало езеро?
Мало матно езеро кај што тешко ке се најде било што, во вода доказите се сигурно изчезнати. Зошто после убиство некој би го мкнел оружјето со него?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Повеќе би го проверил езерото, по претпоставка дека децата виделе нешто што не треба што го правеле убијците и го фрлиле во езерото, да не најдат нешто инкриминирачко.

Toa e iskluceno , kaza Jankuloska.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Но зар не би било тоа по малку лејм?Ај ќе разберам море или океан или пловна река,ама мало езеро?
Немој да мислиш дека ако е мало не може да се скрие. Сигурно водата не е бистра па може да се види дното. Дното гарант има тиња, па кога би барале ќе треба да го исушат и потоа да копаат.
Toa e iskluceno , kaza Jankuloska.
Пишав никој не го провери езерцео..
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
И јас мислев тоа. На снимки што излегоа на ТВ не видов нуркачка екипа и да го проверат езерото.

Да се ослободат од доказите.
Таму се оди по риба,може има и мрежи рибарски..Да не упецаат рибарине некој калаш...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Знаеш што е најдобро за твојот профил модераторе (и таквите како тебе)?
Да ја ставиш главата под перница и да викаш едно 50 пати: - не се Албанци, Не се Албанци, Не се Албанци....
Подсвеста е моќна работа.
Кога ќе станеш од кревет, има големи шанси да ти се исполни желбата.
Ај врати назад малце и прочитај што пишав. Не значи дека не се Албанци али не значи и дека се Албанци. Сите може да се. Толку докази знаеме. Се другото е претпоставка.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Немој да мислиш дека ако е мало не може да се скрие. Сигурно водата не е бистра па може да се види дното. Дното гарант има тиња, па кога би барале ќе треба да го исушат и потоа да копаат.
Nemam pretstava kolku ezeroto e dlaboko ,aman ezero da osushele??? Od branovite se zakopal dokazot ?:eek:
 
P

PewDiePie

Гостин
Де бе што толку може да видат децата,за да придонесе да бидат убиени
 
V

viktora

Гостин
Еве, мене кур не ме боли што е Велигден, си јадев сланина вчера. А не сум криминалец, ни ништо. Си поштувам религии, длабоко ги почитувам зашто луѓето ги прави среќни. Ама болесник не гледа дали е празник или не. Те молам, не гледај од твоја гледа точка и да ги декларираш Македонците како верници, патриоти и почитувачи на празници. Болните криминалци не гледаат дали е празник, зашто ако убиваат - сигурно не ги здоболе дали е празник и дали ќе им влијае тоа.

Според мене, националноста не може да се декларира според времето и начинот на убиствата. Единствено е дека се работи за болни луѓе. Крај муабетот, не можеш да го смениш ова, со тоа дека како ги замислуваш Македонците.
E pa si jadel slanina zosto ne si ispadnal da ubies 5 i toa nit gi znaes nit gi poznavas?Pa ne si vernik ispadni i utepaj ajde!
I ne zaboravaj deka ne e psihopat,ne e eden NEGO POGOLEMA GRUPA,ili imal 3race po tvoe pa pukal vo decava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom