Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ме радува ако е точно тоа дека имало доста информации пренесени на 199. Народов соработува, а не ќутенката па ќе чекаме да се реши. Браво.
 
V

viktora

Гостин
А поврзано е ова? Ај најди ми доказ, факт абе најди ми што сакаш што можеш да ги побрзеш работиве, освен тоа дека Македонец не може да убие Македонец.
Pred VELIGDEN?I toa 5 mladi koi lovele ribi,nitu kriminalno dosie nitu butur i da gi poredat kako sardini???Daj be razmisli malku i kazimi vo poslednive 200god dali Makedonec na Makedonec mu ima napraveno nesto slicno i toa za VELIGDEN!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Vasko Eftov Saka da ti kaze nesto ....:cautious:
Ова се шпекулации... Нема конкретни докази. А и да било тоа така, емисијава е за 2001 година, а не за сега. Сега не знаеме што било... и не гледам зашто Србите би биле вмешани во убиство на 5 луѓе, кога и самите знаат колку боли, кај нив имаше слична ситуација.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Дали полицијата воопшто пребара што се има во езерото? Можеби оружјето со кое се убиени е фрлено во езерото, како би заминале чисто од местото на злосторот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Подалеку рацете од нашите деца(Посветено на убиените момчиња)



Kaпа долу за мајсторов што го напишал ова .... Секоја Чест Друже !!!
Убав текст, навистина.
Ако може само линк од каде го најде? :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Pred VELIGDEN?I toa 5 mladi koi lovele ribi,nitu kriminalno dosie nitu butur i da gi poredat kako sardini???Daj be razmisli malku i kazimi vo poslednive 200god dali Makedonec na Makedonec mu ima napraveno nesto slicno i toa za VELIGDEN!!!
Еве, мене кур не ме боли што е Велигден, си јадев сланина вчера. А не сум криминалец, ни ништо. Си поштувам религии, длабоко ги почитувам зашто луѓето ги прави среќни. Ама болесник не гледа дали е празник или не. Те молам, не гледај од твоја гледа точка и да ги декларираш Македонците како верници, патриоти и почитувачи на празници. Болните криминалци не гледаат дали е празник, зашто ако убиваат - сигурно не ги здоболе дали е празник и дали ќе им влијае тоа.

Според мене, националноста не може да се декларира според времето и начинот на убиствата. Единствено е дека се работи за болни луѓе. Крај муабетот, не можеш да го смениш ова, со тоа дека како ги замислуваш Македонците.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Дали полицијата воопшто пребара што се има во езерото? Можеби оружјето со кое се убиени е фрлено во езерото, како би заминале чисто од местото на злосторот.
Зошто би го фрлиле оружјето во езерото?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Дали полицијата воопшто пребара што се има во езерото? Можеби оружјето со кое се убиени е фрлено во езерото, како би заминале чисто од местото на злосторот.
И јас мислев тоа. На снимки што излегоа на ТВ не видов нуркачка екипа и да го проверат езерото.
Зошто би го фрлиле оружјето во езерото?
Да се ослободат од доказите.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Подалеку рацете од нашите деца(Посветено на убиените момчиња)

Еј гомнари белосветски. Еј вие што лицемерно не гледате од некоја златна порта и безбедна дестинација. Еј вие што очајно посакувате да се испoколеме за овде да дојдат вашите грозни емисари. Да ми продаваат мир и лакрдии, да ми го продаваат она што безобразно сега ми го земаат.
Ебете се сите.
Македонецот ќе ја осуети потребата да се фати за оружје тогаш кога со свои очи ќе го види својот непријател. Вакви перфидни, виртуелни убијци кои не оставаат ни име и презиме многу повеже ми смрдат на гадна агентатура, на надворешен ефтин трик на кој би паднал секој што искрено си го љуби домот. Но ај да размислиме…ај да видиме….Дали е се така како што изгледа???
(НЕКА ПОЧИВААТ ВО МИР, ГОСПОД ДА БИДЕ СО НИВ)
Kaпа долу за мајсторов што го напишал ова .... Секоја Чест Друже !!!
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ова се шпекулации... Нема конкретни докази. А и да било тоа така, емисијава е за 2001 година, а не за сега. Сега не знаеме што било... и не гледам зашто Србите би биле вмешани во убиство на 5 луѓе, кога и самите знаат колку боли, кај нив имаше слична ситуација.
ne pravime muabet dali se vmesani ili pak ne se tuku
dali znaat koj stoi zad toa ubistvo ???
a stom imaat jaka informativna mreza na balkanot posebno vo makedonija sigurno znaat na toa mi bese muabeto da te upatam deka golema e verojatnosta da znaat oni
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ne pravime muabet dali se vmesani ili pak ne se tuku
dali znaat koj stoi zad toa ubistvo ???
a stom imaat jaka informativna mreza na balkanot posebno vo makedonija sigurno znaat na toa mi bese muabeto da te upatam deka golema e verojatnosta da znaat oni
Па ако имаат информации, сигурна сум дека ќе ги споделат со МВР, како што прочитав рекоа дека ја понудуваат нивната соработка. Сега точно имиња и презимиња не сум сигурна колку може да знаат, ама информации можеби, не велам не.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Прв пост ми е на темава и најсмешно од се е што многумина очекуваат министерката или било кој од таму да излезе и да каже нешто поврзано со убијците.

Чекајте бе луѓе,зошто тие би откриле информации на јавноста кога тоа би можело да го загрози сето тоа што го истражиле и дознале?
Почекајте малце стрпете се па ќе видиме какви резултати ќе има и што сработиле.

Исто така сочувство до фамилиите и нека почиваат во мир момчињата и постариот човек,жално е ова што се случи и ако ги најдат сторителите без двоумење треба да им следува најстрога и најсурова казна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom