Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
По таа логика посигурно би им било во ГТЦ или Рамстор
Од ГТЦ или Рамстор доколку треба набрзина да те снема од таму, ќе заглавиш во центар по семафорите наредните 40 минути. По таа логика е одбрано местово близу до автопат/регионален пат од каде лесно може бргу да те снема/да се скриеш.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Не мислам дека ќе застане на овој случај. Ќе има и други провокации. И на крај секако ќе изнудат реакција. Затоа реков вчера, само обичните Албанци во оваа ситуација, можат да ја смират топката. Да ги предатат убијците и да ги кажат сите оперативни сознанија. Доколку продолжат со досегашната солидарност на ѕверовите, реакцијата ќе биде страшна. И тогаш веќе нема враќање.
"Затоа реков", - види уште какви зборови употребуваш, демек кој знае што идеа ти пласираш за изнаоѓање решение. Ма ајде бе не замарајте веке со вакви глупости.
Обичните албанци да ги предадат убијците, дали си воопшто свесен што зборуваш????
Обичниот албанец во овој момент е исто згрозен од ваквиот чин колку што си и ти, и сите други македонци.
Ама јбг на таков начин ви функционира мозокот, што човек воопшто нејќе ни да влезе во било какви дискусии со вас.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Луѓе, во целиов случај има нејаснотии ... на местото на настанот, први „стигнале“ Алфите. ШТО МАЈКА БАРААТ АЛФИТЕ НА МЕСТО НА УБИСТВО, НЕКА МИ ОБЈАСНИ НЕКОЈ ?! Алфите се единица за интервенции и се користат исклучиво при апсења. Што мајка барале на место на убиство?! Очигледно некои припадници на МВР седеле на две столчиња, односно од две места земале плата ... али ајде ќе чекам до вторник да ја слушнам Јанкуловска што ќе изјави ...
--- надополнето: 15 април 2012 во 00:35 ---
По таа логика посигурно би им било во ГТЦ или Рамстор
Тачно! Знаеш ли Германците во Втората Светска војна каде ги криеле своите прототипови на авиони и оружје? ВО МУЗЕИ, СИТЕ ДА ГИ ГЛЕДААТ! Само биле претставени под други имиња. Така се најбезбедни. Исто е и со овој случај.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Луѓе, во целиов случај има нејаснотии ... на местото на настанот, први „стигнале“ Алфите. ШТО МАЈКА БАРААТ АЛФИТЕ НА МЕСТО НА УБИСТВО, НЕКА МИ ОБЈАСНИ НЕКОЈ ?! Алфите се единица за интервенции и се користат исклучиво при апсења. Што мајка барале на место на убиство?! Очигледно некои припадници на МВР седеле на две столчиња, односно од две места земале плата ... али ајде ќе чекам до вторник да ја слушнам Јанкуловска што ќе изјави ...
Алфи... единици за брза интервенција.
И од кај ти е таа информација дека први биле алфите...
И што е битно кој прв стигнал, само да ги фатеа криминалците.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
Од ГТЦ или Рамстор доколку треба набрзина да те снема од таму, ќе заглавиш во центар по семафорите наредните 40 минути. По таа логика е одбрано местово близу до автопат/регионален пат од каде лесно може бргу да те снема/да се скриеш.
Да се скриеш нема баш каде на таа локација, а ако им било потребно место за брзо бегство можеле да одберат милион подобри места каде што нема ни рибари ниту други луѓе. И се разбира доколку сакале брзо да исчезнат немало да ги местат децата едно до друго и беспотребно да губат време, сепак сите други варијанти се поверодостојни, а најмногу дека албанците се виновници
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
До сите оние кои велат доста се филмате-мораме.Додека не се расветли ова се се сведува на шпекулација.Само тоа ни останува.Бараме логика во сево ова и се е отворено за толкување.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
Луѓе, во целиов случај има нејаснотии ... на местото на настанот, први „стигнале“ Алфите. ШТО МАЈКА БАРААТ АЛФИТЕ НА МЕСТО НА УБИСТВО, НЕКА МИ ОБЈАСНИ НЕКОЈ ?! Алфите се единица за интервенции и се користат исклучиво при апсења. Што мајка барале на место на убиство?! Очигледно некои припадници на МВР седеле на две столчиња, односно од две места земале плата ... али ајде ќе чекам до вторник да ја слушнам Јанкуловска што ќе изјави ...
--- надополнето: 15 април 2012 во 00:35 ---

Тачно! Знаеш ли Германците во Втората Светска војна каде ги криеле своите прототипови на авиони и оружје? ВО МУЗЕИ, СИТЕ ДА ГИ ГЛЕДААТ! Само биле претставени под други имиња. Така се најбезбедни. Исто е и со овој случај.
Одговорот на твоето прашање е твојот болдиран коментар :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Иако имаше лица кои останаа доста коректни и си изразија сочуство и побараа правда се најдоа кретени кои ова го правдаа како знак за крвна одмазда за гостиварскиот настан.А да,Руфи може слободно да си крчка у пеколот кога ова го нарече граѓански криминал,а гостиварскиот го окарактеризира со стандарното-албанците се жртви,дигај глас,дигај бунт!!!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
"Затоа реков", - види уште какви зборови употребуваш, демек кој знае што идеа ти пласираш за изнаоѓање решение. Ма ајде бе не замарајте веке со вакви глупости.
Обичните албанци да ги предадат убијците, дали си воопшто свесен што зборуваш????
Обичниот албанец во овој момент е исто згрозен од ваквиот чин колку што си и ти, и сите други македонци.
Ама јбг на таков начин ви функционира мозокот, што човек воопшто нејќе ни да влезе во било какви дискусии со вас.
Епа што кур влегуваш со мене во дискусија. Ако имаш некои логички претпоставки, бујрум кажи ги. Јас тука дискутирам со луѓе кои имаат дијаметрално спротивни ставови од мене. Ти доаѓаш од нигде никаде, си начекал едно мислење од 4000 тука на темава и јадеш трици трици тука. Јас ниту те терам да влезеш со мене во дискусија, ниту пак сакам дискусија со луѓе со предрасуди. Тоа е моето мислење и како такво го кажувам Го потркепувам со некои логични заклучоци, го бранам и го корегирам доколку некој ми даде подобра логична претставка.
Повели искажи го твоето мислење и не ме дрви мене воопшто, притисни го копчето Ignore и веќе никад нема да го прочиташ моето мислење.
 
P

Princ

Гостин
Изволи. Цела теорија дека е исто срање во друго пакување ти пропаѓа во вода. Друго нешто?
Му залепиле шамар или појма немам таму што му направиле/повредиле.
Оние двајца продолжиле по свој бизнис, цајканот се качил во кола.
Од фиока вади пиштол, излегува, ги пука.
Не е самоодбрана. Нападот веќе бил одбиен, се разделиле. Она што го извршил е чисто двојно убиство и за такво треба да биде осуден. Ако не биде осуден за такво дело, тогаш нема (обострана) правда.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Му залепиле шамар или појма немам таму што му направиле/повредиле.
Оние двајца продолжиле по свој бизнис, цајканот се качил во кола.
Од фиока вади пиштол, излегува, ги пука.
Не е самоодбрана. Нападот веќе бил одбиен, се разделиле. Она што го извршил е чисто двојно убиство и за такво треба да биде осуден. Ако не биде осуден за такво дело, тогаш нема (обострана) правда.
Ок,
Ладнокрво ги убил, човек на човек. Дали пукал зошто биле Албанци или зошто му залепиле шамар????
Биваше терор 3 месеци заради тоа?
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Алфи... единици за брза интервенција.
И од кај ти е таа информација дека први биле алфите...
И што е битно кој прв стигнал, само да ги фатеа криминалците.
Така кажаа на Сител, дека кога дошол таму новинарот Ацо Сарма, таму веќе биле Алфите.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Му залепиле шамар или појма немам таму што му направиле/повредиле.
Оние двајца продолжиле по свој бизнис, цајканот се качил во кола.
Од фиока вади пиштол, излегува, ги пука.
Не е самоодбрана. Нападот веќе бил одбиен, се разделиле. Она што го извршил е чисто двојно убиство и за такво треба да биде осуден. Ако не биде осуден за такво дело, тогаш нема (обострана) правда.
Zosto go stavas Jakim vo ova?Ova ne e tema za gostivarskiot nastan.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ок,
Ладнокрво ги убил, човек на човек. Дали пукал зошто биле Албанци или зошто му залепиле шамар????
Биваше терор 3 месеци заради тоа?
Бараа правда... а човекот по саат време сам се предал во полиција. И сега? И не гледам што е тука поврзано што Принцот споредува... или сака да каже дека има некоја поврзаност за која ние не знаеме, или претпоставуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom