Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

H

HITCH

Гостин
Изјавите на Јанкуловска на тв ми делуваат како да нема појма како да се справи со ситуацијата и дека немаат појма кој можеби го направил убиството, со оглед на тоа дека собираат по 50 луѓе на испитување.
Точно знаат кои се, пазат да не настане етнички проблем. Технологијата која ја користат е високо развиена, плус крим техника истрагата ја вршеле по европски стандарди.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
46
Поени од реакции
69
Nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne di god stigne, ma, svaka njima čast,
Krivi smo mi...

Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj, stari moj,
Krivi smo mi, što smo ih pustili be narode makedonski...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
колку годинки имаш ти?

Кучиња имаше во дворот на секоја полициска станица порано. Сега нема. Ај сега, на темата.
Во дворот на полициска станица кучињата ќе пројдат една страшна обука. Ќе научат да лоцираат полициски хамбургери и кафиња од километар. Инаку, во МВР има Единицата за обука и дресура на службени кучиња, лоцирана во касарната Ѓорче Петров. Оди види ги и може ќе поверуваш. Ајде сега може да се вратиме на темата.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Купуваат време бе друже, за 4-5 дена па и недела дена ќе размонтираат цела фабрика а не пак да скријат покер апарати и оружја и останати нелегални работи кои ги поседуваат и прават пари преку нив ..
Ма не ја сум сигурен дека не е тоа, што ти е, немора да се купува време и сето тоа кога само може аљи да нареди да не се изврши таа акција и крај. Без замарање убиства и слично.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.655
Поени од реакции
29.170
Пичи музика на МТВ како ништо да не се десило во Македонија,молк во македонскиот медумски етер,никој од Власта не најде време да излезе пред камерите ако ништо друго барем да дадеше соочуство на фамилиите на загинатите.За еден Тоше по цел ден се информираше,цел ден вонредни Вести,се прогласија 3 дена жалост.Зарем овие пет животи не се важни? Зарем животот на некој е поважен од другите????..Срамно
Те молам немој да ставаш на вага чија смрт била побитна.
Тоше беше несреќен случај, овде некој сака да заташка нешто.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Секако дека знаат нешто и мора да има некакви траги, ниедно убиство не е совршено. И никој не бара детали да кажува. Само нека не ми испаѓа на прес со фаца „леле што да правиме“ и незнам што ми се случува фаца. За што е министер за внатрешни, јако Гордо исправи се и закани се! Абе кога ќе изговориш душата да им се стресе на копилињата, а не ко да те тепале со шамари пред прес.
Толку маркетинг вежбаа и не научија да пренесат порака како што треба.
Воопшто не звучеше убедливо на пресконференцијата и мислев дека во секој момент ќе заплаче, барем така мене ми делуваше, а тоа не е лице и став на човек кој знае што прави.
 
T

Tetro

Гостин
Во дворот на полициска станица кучињата ќе пројдат една страшна обука. Ќе научат да лоцираат полициски хамбургери и кафиња од километар.
ок
Инаку, во МВР има Единицата за обука и дресура на службени кучиња, лоцирана во касарната Ѓорче Петров.
ок
Оди види ги и може ќе поверуваш.
ок
Ајде сега може да се вратиме на темата.
ок
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Точно знаат кои се, пазат да не настане етнички проблем. Технологијата која ја користат е високо развиена, плус крим техника истрагата ја вршеле по европски стандарди.
Ова ти се сигурни информации или ?!
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Те молам немој да ставаш на вага чија смрт била побитна.
Тоше беше несреќен случај, овде некој сака да заташка нешто.
ТОШЕ беше несреќен случај,а ова е среќен?????
каде се тие лопатари,што се сликаа со Тоше сега да се појават пред камера да искажат соочуство?????? Демек Тоше беше од мајка роден а другиве се копилиња????
Кажи ми кој од власта се појави на Телевизија????? А за Тоше сите се сликаа како да се на парада.....СРАМОТА
--- надополнето: 14 април 2012 во 21:33 ---
Те молам немој да ставаш на вага чија смрт била побитна.
Тоше беше несреќен случај, овде некој сака да заташка нешто.
ТОШЕ беше несреќен случај,а ова е среќен?????
каде се тие лопатари,што се сликаа со Тоше сега да се појават пред камера да искажат соочуство?????? Демек Тоше беше од мајка роден а другиве се копилиња????
Кажи ми кој од власта се појави на Телевизија????? А за Тоше сите се сликаа како да се на парада.....СРАМОТА
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Ова не се дешава во неговата држава, ова на некој друг му се случува.... а може да се појави и да фрла лопати на секој темел за wc што се прави во државата... може да го има во секоја реклама... сега има попаметна работа ,,фарба јајца,, Државата пред војна а тој и медиумите немаат гајле, си слушаат песни.... Сега дури осетивме што значи сите медиуми да се под контрола на државата, сега осетивме што е информативен мрак и перење мозоци.. цела ден музика и серии... баш како ништо да не се случило... камо бре вести, информации, снимки од блокади, дебатни емисиии.... НИШТО! ПУ! Да му се плукнам и на медиуми! Каде е сега газолижачот Миленко да јаде малку лајна? Каде е Јанко да отвори муабет за оваа тема а не за пеперутките кои ги јаделе доматите во Струмица ебему педерот? Каде е простакот Латас да се излигави? Каде се сите бре вошки платенички!?
Тоа е поголема дилема од дилемата кои се свињите-убијци....кој го овозможи овој хорор?....па и да ги најдат тоа гнидите, што ќе спречи некој нивни инцест-братучед да истури цело узи врз некои љуљашки во центарот на Скопје? Сетете се само на Ванчо од Тетово, на кошаркарското игралиште и на орките со БМВ и АК47....веројатно неговите родители само ги разбираат овие од вчера вечно зацрнети семејства....
Џабе 500 тона бронзи кога 100м граница со животињи е порозна како швајцарско сирење....џабе глумење соживот со стока....нека глумат бркоњата и лопатарот Ганди, а ние ќе живееме во вечен страв....да им се наебам на квази-патриотизмот...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
51
Каде се невладините организациии....и тие се "потчинети" или ќе пуштат глас...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Воопшто не звучеше убедливо на пресконференцијата и мислев дека во секој момент ќе заплаче, барем така мене ми делуваше, а тоа не е лице и став на човек кој знае што прави.
Епа на сите ни личеше исто. Како она да бараше заштита, а не ние од неа. И плус се појави на прес без информација, која Котевски требаше да ја изврши. Премиерот ни се крие како пичка под кошула и ни честита Велигден со ора и чочеци без на итна Владина седница да повика три дена жалост. Хорхе пишал некоја телеграма. Новинарите денес сите насмеани на тема како ги офарбавте јајцата.
Разбирам дека без доказ се обвини од старт и се предизвикуваат тензии, но со ваква штама таа тензија и тие шпекулации растат од минута во минута. Значи никој не бара детали, само немојте бре ваков однос на четири егзекутирани деца без вина и еден рибар. Мене лично ме иритира молков, значи тоа ме прави бесна. Несакам да се понашаат како да прднал некој на обиколница, сакам да видам став на државата, сакам да видам сигурност во нивните фаци, сакам да знам дека ќе ги најдат копилињата и ќе ги обесат за муда на плоштад. Е тоа сакам, нејќам концерти на Жељко и не одам вечерва во црква бидејќи ова е црн Велигден. Во црква не се оди со бес!
--- надополнето: 14 април 2012 во 21:39 ---
Каде се невладините организациии....и тие се "потчинети" или ќе пуштат глас...
И ова не го искоментирав цел ден. Кај се сега Најческа и компанија да се огласат, мрсули гадни!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom