Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.497
Поени од реакции
29.930

На местото на извршување на кривичното дело биле пронајдени лични карти на момчињата, што значи дека биле легитимирани, но по логиката на нештата, зашто полицајци би убиле деца (не значи дека некој друг не може да ги легитимира, но некако нема логика тоа).
Можеби убијците сакале да се осигураат дека се Македонци децата.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
у
Убијците професионалци а полицајциве аматери.
i уште не ми се верува дека има луѓе како пример овде во градов чаршиски муабети кои велат дека децата можеби биле убиени од нивни другари со кои се карале...или заради дрога.....
пффффффффф Вакво професионално убиство не е видено во последните години во Македонија и не знам како мже уште да веруваат дека децата се убиени заради дрога или долгови.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Така е макар што за 2 ноќи со воздухопловство може партал да се направат ама ај да не правиме глуп муабет.
И што да правиме Крејзи? Да седиме со скрстени раце? Не бива веќе, не гледаш ли, се е вештачко. Што да се прави? Во ќорсокак сме!
Не да седиме со скрстени раце, ама војна не е решение. Не ни се потребни уште мајки и татковци како се онесвестуваат пред ковчези...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ti dadov odgovor pred nekolku posta..(y)
Океј,ама едно не ми кажа-што ќе правите со тие од врвот што го нарачале убиството,па макар се официјални лица на влада?

Веќе не одам офтопик.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Ептен тешко да ги фатат курајбериве , сепак мислам дека некоја странска агенција има замешано прсти тука ... или па радикалните исламски ќелии што влегоа кај нас во последно време....овој стил на егзекуција е класичен за нив.
И што сакаат со тоа да постигнат? Нонсенс мислам,исламски некои си ќелии немаат друга работа па ајде ќе провоцираат војна во македонија...Муабет без врска...Ако имаат некои си зли намери они ќе трчнат во Англија,Франција,Данска и слично каде што им се отворени непријатели,нема да го губат времето во Македонија...

Странска агенција-Би се сложил...Јас повеќе би рекол дека имаат замешано прсти пред се нашите соседи(Гејците-оти и тоа како им одговара вакви настани),Косоварите и Бугарите..Ма да повеќе ми личи на глобално говно-Некој едноставно заради свои каузи сака да има војна во Македонија....
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да не знаете случајно министрите у владата да не направиле реконструкција...ни го снема премиерот па да прашам...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Едно е јасно и сигурно...а тоа е дека се ,целото убиство е извршено од професионалци...од луѓе кои убаво си ја знаеле работата,знаеле точно што прават....мое мислење е дека се убиени од поголема група на професионалци.
А и многу ми е сомнително тоа што се убиени од 18.30 до 19.00 часот.Тоа време сеуеште е ден..бела виделина....а местото е близу автопат....толку никој ништо не успеал да види???
Можете да замислите колку професионални биле убијците што не оставиле ниту една едина трага.
Никој нема да ти каже дали има или нема траги, сепак тоа е од интерес на истрагата. Никој од мвр нема да излезе на прес и да каже: знаеме кои се, знаеме со кои/какви возила биле присутни, каде се упатиле и слично. Сепак се работи за една чувстителна тема, во време кога знаеме дека етничкиот соживот е на најниско ниво и само се чека некоја искра за да се повторат инцидентите од пред некоја недела, а и (дај Боже) доколку се открие идентитетот нема да се соопшти, не барем додека не се имаат некакви прецизни информации. Не е ова csi па да се разреши за 2-3 дена, но искрено верувам дека ќе ги најдат и максимално казнат злосторниците.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Можеби убијците сакале да се осигураат дека се Македонци децата.
Мотивот е најголемата Х непозната во целиов случај. Биле повеќе души, што значи дека тешко е да се психопати. Да се работи за маскар, се тоа би било изрешетано наеднаш а не да ги легнат на земја.
Целава работа ми личи на егзекуција, како извршување смртна казна, стрелачки вод, не знам како поинаку да се толкува ова.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И што сакаат со тоа да постигнат? Нонсенс мислам,исламски некои си ќелии немаат друга работа па ајде ќе провоцираат војна во македонија...Муабет без врска...Ако имаат некои си зли намери они ќе трчнат во Англија,Франција,Данска и слично каде што им се отворени непријатели,нема да го губат времето во Македонија...

Странска агенција-Би се сложил...Јас повеќе би рекол дека имаат замешано прсти пред се нашите соседи(Гејците-оти и тоа како им одговара вакви настани),Косоварите и Бугарите..Ма да повеќе ми личи на глобално говно-Некој едноставно заради свои каузи сака да има војна во Македонија....
Бог да чува и брани!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Многу ми е смешно што гледам полиција во секоја уличка и во секое маало, и народов мисли дека тие полицајци ги бараат сторителите, а не разбираат дека тие всушност се ставени таму за да ги бранат Албанците во таа населба. Зад редови пак сме во нивна служба. Кај и да е и нашиов народ треба да се дигне за права да војува против државата :)
П. Не викам дека се ставени таму за да штитат од меѓуетнички конфликти зашто истите тие не спречуваат кога Албанците напаѓаат(пр. Кале).
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
И што сакаат со тоа да постигнат? Нонсенс мислам,исламски некои си ќелии немаат друга работа па ајде ќе провоцираат војна во македонија...Муабет без врска...Ако имаат некои си зли намери они ќе трчнат во Англија,Франција,Данска и слично каде што им се отворени непријатели,нема да го губат времето во Македонија...

Странска агенција-Би се сложил...Јас повеќе би рекол дека имаат замешано прсти пред се нашите соседи(Гејците-оти и тоа како им одговара вакви настани),Косоварите и Бугарите..Ма да повеќе ми личи на глобално говно-Некој едноставно заради свои каузи сака да има војна во Македонија....
Прашање за милион долари-дали знаеш на чија страна сме во војната против исламскиот екстремизам?

А што аир ќе видат бугарите и грците?Бугарија не сака нова закана кон нејзе која се нарекува Косово да се шири кон неа,Грција е во бедотија,уште ова им фали.Повеќе би сакале да не видат живи него да изгубиме па они да бидат мета на Албанија.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
За да убиеш недолжни деца ,невооружани не мора да си професионалец туку тешка ретардирана будала.
Овие се болни бандити, никакви професионалци,како заклучивте дека се професионалци?
Од каде знаете дека не оставиле докази?
А за жал пораката до нас е јасна ,терминот на убиството темпиран на најголемиот христијански празник,и сеуште кај некого постојат сомнежи за етничката припадност на убијците,премногу наивно!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мотивот е најголемата Х непозната во целиов случај. Биле повеќе души, што значи дека тешко е да се психопати. Да се работи за маскар, се тоа би било изрешетано наеднаш а не да ги легнат на земја.
Целава работа ми личи на егзекуција, како извршување смртна казна, стрелачки вод, не знам како поинаку да се толкува ова.
Мислам дека мотивот ќе биде и најголема пречка за расветлување на случајот. Зошто баш тие деца? Зошто баш тој ден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom