Колку сакате да сте сами?

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Најголем дел од времето сум сам по дома, и 70% од тој период мрзам да сум сам... Меѓутоа има денови кога сакам да се исклучам од цел свет и да заборавам на се...Тогаш сакам да сум сам...
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
Многу сакам да сум сама ... секогаш кога сум сама можам да правам што сакам и никој да не ми ја попречува работата ... но се разбира има и ткави моменти кога си сам и незнаеш што да правиш и очајно ти треба некој ...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Генерално сум доста социјална личност, па уживам да сум меѓу луѓе, да општам, да разговарам, да се дешава нешто.:) Претерани гужви ми беа толерантни во подетските години, сега сакам одмерено доброодбрано друштво и така ми е најубаво.
Има моменти кога сакам и да сум сама, ама тие се некако пострашни од првиве. :) Самотија ме плаши. Повремено, за да размислам, да донесам одлука, да мечтаам или едноставно да пијам кафе на тераса, ми прија, ама само повремено.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Не ми паѓа тешко да сум сама ,особено после доаѓањето на внуците,во принцип секогаш си наоѓам нешто да се занимавам ,сакам друштво но не пребучно.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Obozavam da sum sama bidejki toa ne se slucuva cesto.Pretezno poradi obvrski, poradi drustvo i se dr sum megu luge no cesto sakam da sum sama, da se sredam malce, da uzivam vo mirot...Vo posledno vreme se poveke mi e potrebno toa, bidejki koga imam problemi(kakvi i da se) sum sama bidejki so toa si davam vreme na samata sebe za da se sredam i psihicki i fizicki...Toa e-znaci sakam da sum sama no ne postojano
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.371
Некогаш кога сум многу изнервиран нејкам никој да ме замара и сакам да сум сам на некое мирно место во природа кај што само по некоја птица ќе слушнеш ... така најмногу се смирувам и си ги средувам мислите...
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
воопшто не сакам да сум сам затоа и се дружам со сите независно од генерациска разлика а и човек да сака да биде сам не може и во пуста планина да избега и таму ке најде некој како него кој е за дружење
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Сакам некогаш да сум сам ми фали тоа и многу поубаво се релаксирам со музика на пример, сакам да сум со луѓе комуникативен сум но понекогаш сакам да поминам некое време сам и тоа го правам зошто мислам дека помага кај психата на човекот:helou:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Сакал нејкел јас многу ретко сум сам.
Се некој се мота кај мене по дома....кој за ова кој за она,знајни,незнајни понекогаш кај мене се вртат ликови кои и сам незнам како стигнале до мене
Понекогаш е потребно да си сам за да се потсредиш.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
воопшто не сакам да сум сам затоа и се дружам со сите независно од генерациска разлика а и човек да сака да биде сам не може и во пуста планина да избега и таму ке најде некој како него кој е за дружење
Se slozuvam so tebe, no ima lujge koi ne se komunikativni i sekoj den go vrvi sam po doma imam takvi licnosti sretnato mislis deka tie se bolni?
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Ич. Нормално дека има периоди кај што сакам само да сум сам. Од чиста причина, да се посветам малце на себеси. Тоа не прави никого социопат или слична нус појава. :nesvest:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Многу сакам да сум сам...Иам периоди кога не сакам никого да видам и сите ми се одбивни колку и да ми мислат добро...А доста од времето сум сам така да не ме замараат моите по дома за некои безвезарии ....После факс , пред факс, навечер , сам опстојувам...Интеракција иам само на факс, за време на оброци и за искачања...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Забораив да го цитирам лет3 ама еден ретко добар пост од него... (тоа со куќичката) А иначе сам сакам да бидам само коа сакам да го издркам или коа треба колдхедед да размислам за нешо... иначе сакам дасе дружам ама нонстоп сум сам по дома пред РС само... се социјализирам со вас и со СЅ и conquer играчите и то... ама не е така интересно (да не ме сватите погрешно интересни сте ми х)) затоа у секоја прилика искачам со другарите или ги викам кај мене :) дури и најобично играње игрица е поинтересно ако има кој да збори позади тебе и заедно да ги споделите тие СЅ фрагови или наоѓањето на супер ајтем :) А секоаш е подобро да искочам на едно пиво со момците (и цурите) него дома пред РС :) И онака неам ни брат ни сестра (старците не се рачунаат нив само за ручек ги приметуем и коа ми викаат дека треба да учам) па така да скитам нонстоп коа можам :) На кој му треба друштво слободно нека пише :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom