Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Премногу тага но и гнев во нас ,затоа и посакуваме војна, еднаш да се реши се ,кога веќе тоа го испуштивме од раце 2001 год.Но како ,ние не сме вооружени ,со што ќе војуваме?Како?Ретко кој македонец има оружје дома!Плус имаат подршка од западњациве..Тешко дека ќе дојде до граѓанска војна иако секако мотив има.
Дали се огласи ДПА во врска со убиствата?
Дали се огласија мал милион невладини орг.?
Дали излезе некој албанец да протестира дека се неправедни овие обвинувања дека се они убијци?Молчат.Зошто?
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Нема потреба овде да дискутираме за убиството во Гостивар. Овде се дискутира за невини деца и невин човек кои ладнокрвно се убиени, а сеуште не сме ни блиску до сторителите.
Од кај знаеш дали се ладнокрвно убиени децата??? За сведокот морало, јбг, се нашол у погрешно време.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
А што правиме ако е ова дело на албанци?
А што правиме ако македонската влада има ветено нешто на коалицискиот партнер и не го направила, и тој сега потсетува на себе?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.657
Поени од реакции
8.115
Колку е само лошо пренесена веста и колку се извртени работите. На крај пишува дури и за откажаниот попис па и дека Албанци во Македонија биле една третина. Катастрофа. Имало и бетер од нашиве новинари.
Ако мислиш дека швабите лупаат напамет и дека немааат појма што се случува, само ќе ти кажам дека си во гооолема заблуда!
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
дечко може претерав со навредата но преку глава ми дојдоа вакви констатации.. 3 саати имам спиено поради оваа случка, неможам цел ден да се смирам, прееска на протести уште толку се изнервирав и сега ти најде мене да ми кажуваш кај требало да сум одел.
Девојка сум... :P
И не се секирај, простено ти е.. :)
Разбирам дека е тешко, и мене ми е тешко а не ги ни познавам малите ни пак човекот. Само сакам да кажам дека ништо нема да направиме ако почнеме и ние со убиства, протести ... а сеуште не се знае кој е убиецот.
Тежок е животот во војна, а верувај наредниот убиен човек од било која страна, баш тоа ќе доведе.
Епа нека ми извинат, ама јас не сакам да си ги праќам пријателите и роднините во војна, бидејќи нашите служби не знаат да си ја завршат работата. И поради пуста кожена фотеља допуштаат вакви работи да се случуваат. Ако треба некој да се одстрани или да се протестира против, би требало да се против тие кои дозволиле вакво нешто да се случи, а не ние меѓусебе да се испотепаме.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
a sto da ne ne e dojden be jas iskreno ne mozam da ziveam pod ovoj pritisok da gledam kako sekoj den mojata drzava me ugnetuva mene kako na edna strana cveta kriminal i nikoj ne smee da zucne a na druga trese detonator ne mozam da gledam kako sekoj den se po nesto im smeta deka sekoj den im treba im fali nesto a jas ako nesto recam ili napram za mene vazi detonator ili ne e vazno jas gi imam site prava i slobodi bez razlika sto eve drugi den e velivden a ajs nemam kinta vo mene
 
R

Rigel Kent

Гостин
Се сеќавате на палењето на знамиња во Косово и Албанија. Тоа беа "изолирани инциденти "....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ке зоврие...ке се повтори 2001.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Ако мислиш дека швабите лупаат напамет и дека немааат појма што се случува, само ќе ти кажам дека си во гооолема заблуда!
Каква врска има пописот со убиствава живти све? И тоа дека се запалени албански автобуси незнам од каде им е. И воопшто зошто морале да спомнуваат етнички состав на државата? И тоа дека една третина се аљбанци? На тоа мислев, а дека убијците се аљбанци јасно ни е на (скоро) сите.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Скоро 1 ден помина....Алал нека им е ова ако го прикријат, кон тој пат одат...не даваат ништо информации....ц ц ц
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
a sto da ne ne e dojden be jas iskreno ne mozam da ziveam pod ovoj pritisok da gledam kako sekoj den mojata drzava me ugnetuva mene kako na edna strana cveta kriminal i nikoj ne smee da zucne a na druga trese detonator ne mozam da gledam kako sekoj den se po nesto im smeta deka sekoj den im treba im fali nesto a jas ako nesto recam ili napram za mene vazi detonator ili ne e vazno jas gi imam site prava i slobodi bez razlika sto eve drugi den e velivden a ajs nemam kinta vo mene

Ако е за утеха...нека се најде мајчин да ти оспори дека си типичен чистокрвен Македонец..:cool:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
koga mu dadivme volku mnogu vlast ke ni pravat sto sakaat

vaka oni ke si pravat koga i da posakaat i nisto ne mu mozime nie
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Девојка сум... :P
И не се секирај, простено ти е.. :)
Разбирам дека е тешко, и мене ми е тешко а не ги ни познавам малите ни пак човекот. Само сакам да кажам дека ништо нема да направиме ако почнеме и ние со убиства, протести ... а сеуште не се знае кој е убиецот.
Тежок е животот во војна, а верувај наредниот убиен човек од било која страна, баш тоа ќе доведе.
Епа нека ми извинат, ама јас не сакам да си ги праќам пријателите и роднините во војна, бидејќи нашите служби не знаат да си ја завршат работата. И поради пуста кожена фотеља допуштаат вакви работи да се случуваат. Ако треба некој да се одстрани или да се протестира против, би требало да се против тие кои дозволиле вакво нешто да се случи, а не ние меѓусебе да се испотепаме.
podbro po tebe e da si sedime doma da cekame po spisok da ne kinat
vo USLOVI KOGA DRZAVATA E NESPOSOBNA STO MU OSTANUVA NA NARODOT SEM PRAVDA VO SVOI RACE !!!
isto bilo vo trusko isto e i sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom