Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.653
Поени од реакции
70.675
Како си толку сигурен? Ако имаш информации повели во полиција и дади изјава. Ако немаш седи си на форум и тролај си, со што ќе ја зголемеш тензијата меѓу двете етнички заедници. Браво! ;)
Види како известува полицијата?
Нека не се ствараат меѓуетнички тензиии. Ка мајката, зошто би се стварале ако не се убијците Албанци?
Им фуфи да кажат пошто знаат дека ова е веќе крајната точка, дека во центар ќе биде кланиц вечерва. Нема бегање, ако кажат дека се Албанци вечерва нема да има мир низ градов. Ако ништо друго жителите од околниве села во Кисела Вода може да се збогуиваат со цивилизацијата ;) И ние знаеме да бидеме јаки таму каде што сме повеќе.
Да имаа и мали сознанија дека се Македонци ОДМА ЌЕ КАЖЕА.

А и начинот на кој се известува...

Убиени риболовци! :facepalm:

Кога е меѓуетнички случај кога Албанец тепа или во овој алучај убива македонци се кријат вакви работи.
Во спортивно ќе излезеа вести
АЛБАНЦИ УБИЕНИ ОД ГРУПА МАКЕДОНЦИ, немаше ништо друго да биде важно, комотно ќе си ги наведневме главите и ќечеквме едно 8927308273 одмазди за да се оправда убиството.

Се плашам дека зад ова стои нешто поголемо.
Како што кажавте се работи за професионалци, на прв ден велигден, во близина на косов, и во време кога се најави раздвижување на Косовската граница ;)

Не сме глупи!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ете јас ти расветлив незнам дали прочита. Move on.
Прочитав, ти верувам, но треба полицијата да го расветли тоа, тоа им е задача. Не верувам дека ќе го оплескаат сега, премногу ќе биде тоа и за нив.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
200% сум сигурен , децата имале срчка предходниот ден со албанци кај езерото, и следниот ден дали отишле со намера да се тепаат или само да си ловат риба.. и ги утепале.
Братми ми го кажа ова затоа што викале негов најдобар другар да оди со нив среќа имал работа со таткому :S
Па што седиш на форум, иди во полиција. Мислам дека можеш да дадеш изјава во полициската станица на Гази Баба. Секоја информација е добредојдена. Или тебе повеќе ти одговара да повикуваш на тепање и на протести? А дали ќе се разреши случајот, за да можат семејствата на убиените да добијат завршеток, баш ти е гајле..
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
site teorii za slucajno ubistvo se bez vrska i ne drzat voda,vratete film nazad samo poslednava godina sto se ne se desi trgnuvajci od palenje manastiri pa do tepackite po drzavava...nekoj svesno i so plan raboti na destabilizacija na drzvava ..... mislam deka stranskite agenturi i te kako se vmesani vo site ovie nemili nastani
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Па што седиш на форум, иди во полиција. Мислам дека можеш да дадеш изјава во полициската станица на Гази Баба. Секоја информација е добредојдена. Или тебе повеќе ти одговара да повикуваш на тепање и на протести? А дали ќе се разреши случајот, за да можат семејствата на убиените да добијат завршеток, баш ти е гајле..
ај не ми јади од к***т од кај знаеш дека полицијата не е известена ? нели гледаш дека знаат дека се албанци само нејќат да направат граѓанска војна.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
АПЕЛ ОД МЕНЕ ДО СИТЕ:



Дали крвна одмазда врз 5 невини души, во очи Велигден, е доволна да им убиеме ние уште 10 „нивни“, исто толку невини? Па они да ни вратат со уште смрт кај нас? САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА? И пред да избрзате да одговорите, разгледајте по дома, избројте до 10, помислете на маче, куче, брат, сестра, мајка, татко, комшија, другар, другарка, чичкото што продава семки навечер во град...
Па одговорете ДАЛИ САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА. Оти во војна се’ на што имате помислено, секого на кој сте помислиле, може да биде МРТОВ, УБИЕН, СИЛУВАН, ОСАКАТЕН, како последица на вашата желба и страст и афект да сакате ВОЈНА! А вие не сакате војна, никој не сака војна - сакате само одмазда, а во превод - сакате правда. А правдата ќе стигне и има кој да ја дели, само не создавајте повеќе работа за правдата, Ве молам, сите што живееме заедно во Македонија! НАЈПОНИЗНО ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ВРАЌАТЕ НА УДАРОТ СО УДАР, ОТИ ЌЕ НЕМА КРАЈ. Се’ додека и на самите вас/нас не ни дојде крајот... Ако сакате да ви дојде крајот, сакајте смрт на друг, сакајте војна!
Сочувство до семејствата на убиените деца и човекот...
Да размислувале повеќе луѓе како што ве молам да размислите, тие деца, синови, дедовци, татковци - немаше да бидат мртви. Размислете во мир, размислете во мудрост, бидете мудри...
Мирот е скапоцена работа.
Останете во мир...
Благодарам.
ne e taka i ova so go pisuvas napisigo vo izrael ke vidis sto ke ti odgovorat dokolku eden izraelski vojnik zagine
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
ај не ми јади од курот од кај знаеш дека полицијата не е известена ? нели гледаш дека знаат дека се албанци само нејќат да направат граѓанска војна.
Ај малце смири се.. Нема потреба од навреди.. Дискутираме овде. За разлика од тебе додека полицијата не даде изјава дека се Албанци, јас не претпоставувам. Секој е невин се додека не се докаже спротивното.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
АПЕЛ ОД МЕНЕ ДО СИТЕ:



Дали крвна одмазда врз 5 невини души, во очи Велигден, е доволна да им убиеме ние уште 10 „нивни“, исто толку невини? Па они да ни вратат со уште смрт кај нас? САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА? И пред да избрзате да одговорите, разгледајте по дома, избројте до 10, помислете на маче, куче, брат, сестра, мајка, татко, комшија, другар, другарка, чичкото што продава семки навечер во град...
Па одговорете ДАЛИ САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА. Оти во војна се’ на што имате помислено, секого на кој сте помислиле, може да биде МРТОВ, УБИЕН, СИЛУВАН, ОСАКАТЕН, како последица на вашата желба и страст и афект да сакате ВОЈНА! А вие не сакате војна, никој не сака војна - сакате само одмазда, а во превод - сакате правда. А правдата ќе стигне и има кој да ја дели, само не создавајте повеќе работа за правдата, Ве молам, сите што живееме заедно во Македонија! НАЈПОНИЗНО ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ВРАЌАТЕ НА УДАРОТ СО УДАР, ОТИ ЌЕ НЕМА КРАЈ. Се’ додека и на самите вас/нас не ни дојде крајот... Ако сакате да ви дојде крајот, сакајте смрт на друг, сакајте војна!
Сочувство до семејствата на убиените деца и човекот...
Да размислувале повеќе луѓе како што ве молам да размислите, тие деца, синови, дедовци, татковци - немаше да бидат мртви. Размислете во мир, размислете во мудрост, бидете мудри...
Мирот е скапоцена работа.
Останете во мир...
Благодарам.
Не ти поминува повеќе ова кај Македонците, доста беше од вакви глупости читање од 2001 па наваму, не тролај многу, ја изедоја државата веќе.....беше ова некогаш за читање, сега не е....
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ubijcite veke se vo kosovo bez razlika dali ti si pretpostavuval ili ne
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
АПЕЛ ОД МЕНЕ ДО СИТЕ:


Дали крвна одмазда врз 5 невини души, во очи Велигден, е доволна да им убиеме ние уште 10 „нивни“, исто толку невини? Па они да ни вратат со уште смрт кај нас? САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА? И пред да избрзате да одговорите, разгледајте по дома, избројте до 10, помислете на маче, куче, брат, сестра, мајка, татко, комшија, другар, другарка, чичкото што продава семки навечер во град...
Па одговорете ДАЛИ САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА. Оти во војна се’ на што имате помислено, секого на кој сте помислиле, може да биде МРТОВ, УБИЕН, СИЛУВАН, ОСАКАТЕН, како последица на вашата желба и страст и афект да сакате ВОЈНА! А вие не сакате војна, никој не сака војна - сакате само одмазда, а во превод - сакате правда. А правдата ќе стигне и има кој да ја дели, само не создавајте повеќе работа за правдата, Ве молам, сите што живееме заедно во Македонија! НАЈПОНИЗНО ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ВРАЌАТЕ НА УДАРОТ СО УДАР, ОТИ ЌЕ НЕМА КРАЈ. Се’ додека и на самите вас/нас не ни дојде крајот... Ако сакате да ви дојде крајот, сакајте смрт на друг, сакајте војна!
Сочувство до семејствата на убиените деца и човекот...
Да размислувале повеќе луѓе како што ве молам да размислите, тие деца, синови, дедовци, татковци - немаше да бидат мртви. Размислете во мир, размислете во мудрост, бидете мудри...
Мирот е скапоцена работа.
Останете во мир...
Благодарам.
Најголемата шега што сум ја видел во темава.

А за војна,сакал нејќел ќе ја има.Доста лоши работи се случуваат во оваа година која ете ни половина не поминала,народот го трпи сево ова и собира премногу негативна енергија која на крај мора да се искали.Во таков момент забораваш на се добро што имаш оти ете,што ќе ти е добро кога и во мир тоа добро ќе го изгубиш оти ќе се најде некој што ќе ти го одземе?

Не верувам дека ќе ги најдат убијците,тие што го сториле ова веќе си се во Косово(ако некој ми каже спротивно од ова-убијците не се глупи,нема да седат во МК како МВР трага по нив) и само ќе си чекаат додека не помине време.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
396
Поени од реакции
212
Во Гостивар се знаеше кој кого уби, имаше сведоци и убиецот сам се пријави во полиција. Овде не се знае. Сакаш да ми кажеш дека си 100% сигурен дека убиците се Албанци?
Nessa Alcarin за оваа во гостивар велиш дека се знаеше кој кого уби и сведоци имало а исто така ја знаеш и причината за што ги уби полицаецот албанците некој така да посегне по животот на моето дете исто би реагирал и јас е сега прашањето е некој од нашите македонци вака да се заканува на тебе и твоето дете пред зградата во која живееш и посегнуват по животот на твоето дете што би направил ти двајца те држат да те тепат исто и твоето дете го тепат кажи ми што би направил ти чекам одговор
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ne e taka i ova so go pisuvas napisigo vo izrael ke vidis sto ke ti odgovorat dokolku eden izraelski vojnik zagine
Друже, дали знаеш дека за еден изгубен израелски живот, мора курбан за 2-3 дена да отидат минимум 100 арапски животи !
Чисто како за информација .... :нинџ:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom