Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Кого си шутирал ти бе ? Дај скенирај ја буквицата,да прочитаме што пишува во неа каде си бил 2001 година ( ако воопшто имаш буквица ) затемни име и презиме,дај покажи што јуначиште си и каде си бил тој период.
Ете да не речеш дека нешто не реално барам јас ке ја скенирам мојата и ке ја поставам јавно на форум,ке ги фотографирам и лузните што ги имам од таа 2001, и местата каде што се познаваат шрапнелите ( имаше прилика една личност од форумов да ги види и да ги допре ) Дај бе мажиште ти и таквите како тебе ставете да видиме кај сте биле 2001


jas mozam da ti kazam kade bev 2001 godina bev nadvor od mojot dom spiev vo kola so moeto semejstvo bidejki se plasevme da bideme doma deka pod prozor ni pominuvaa uckite!!!!! barem ti si imal oruzje podrska i si bi pospremen od nas toa sto si ranet i sto si doprinel za drzavata sekoja cest no toa sto drzavata ni e usrana sto ne ve pocituva toa e drug muaebet
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Kade rekov sekogash ne sme krivite? Shto mi menuvash sega mene toa shto jas sum go kazhal? Jas rekov deka za sve shto se sluchuva tuka "shitparite se krivi!!!!KRAJ!!! NEMA DRUGO!!!!!!".

Off topic: samo edna strana nema teoretski shansi da e kriva, treba 2 gomna da se krivi sekogash. Ama ova nema vrska so temata.
Кои 2 страни бре чоек?? кои 2 страни.. кажими зошто имаше 30 инциденти од албанци,а 1 од македонци?? кажими кои се тие 2 страни.. биди реален еднаш и признај што се случува.. како што го направија неколку луѓе тоа на форумов..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Утреденета мојот син ќе биде упукан и ваша ќерка силувана. Ова е крај, се прелеа чашата.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
правиот маж не се согледува како и колку луѓе убил и колку фамилии ожалостил. тоа заврши пред 500 години. само умствено заостанатите, простите и изродите во денешно време се базираат на тие особини!
Момче не е проблемот да се има револт, во мене го има премногу во моментов. Но не кон одредена популација во МК туку кон тие што го направиле тоа не дело.
Второ овде што се курчат големиве патриотишта не знаат ни што е В од Војна а овде се курчат и се чаталат ко да ја ослободиле Македонија.
а 95 % од нив земаа потврди од факултет за да не бидат регрутирани, нивните татковци земаа боледувања и ги носеа во општина,одеа на поседок по роднини во странство,или дремеа пред коперација и разработуваа воени стратегии.
Јас многу добро знам што е Војна и делот си го имам платено, не посакувам никогаш ама баш ни на сон да се повтори такво нешто. Војната не е ТВ не е ниту игрица па ајде се распукавне и толку.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Јас сакам мирно да се разреши целиот случај.За виновниците највисока можна казна т.е доживотен затвор. Ако не се откријат сторителите тогаш можна е ескалација на настаните.

Жал ми е што во пресрет на големиот христијански празник Велигден , семејствата на децата се завиени во црнина.
За жал тоа секаде е, не само кај нас.Така беше со бомбашкиот напад во Московското метро, со напади на цркви во Египет, и слични работи низ целиот свет, и се тоа на големи христијански празници, редовна практика која ја применуваат исламистите за каурите да немаат мирни празници.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Јас сакам мирно да се разреши целиот случај.За виновниците највисока можна казна т.е доживотен затвор. Ако не се откријат сторителите тогаш можна е ескалација на настаните.

Жал ми е што во пресрет на големиот христијански празник Велигден , семејствата на децата се завиени во црнина.
Зошто бе мирно тие да не ебаваат да не убиваат ние со мирно да им се смириме .Е нече мочи роџаче.
Стално е така .Сите проблеми ги прават во државава . им дадоа права ненормални фазла од ние шо ги имаме.
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Павел Поцев Шатев напиша: ↑

Имаш погрешни ставови на толку многу нивоа, што ми е тешко да ги одговорам со еден пост. Ќе пробам, како и да е.
Јас не сум задолжен никаде да се грижам за емоциите на алб. Ни сум задолжен да пренесувам пораки. Ни за човечка психологија. Кога алб. напаѓаат Македонци постојано, постојано, постојано, тоа се нарекува, по дефиниција, етничко чистење. А ако ти не го гледаш така, имаш проблеми од повисок ред (кои не можам да ти ги решам).

Момче, не знам колкаво си, не ти дава за право тука ти да испрашуваш некого. Јас барам тие што се бунат против државата да се третираат како што треба. Барање г. алб.? Затвор, па пробај повторно, ако си херој. Вака начекаа држава без закони, па се силат.

Јас не сум тој што организира паравоени формации да убиваат цивили (2001) да силуваат цивили (2001), да се потпишуваат на грбови на работници, да детонираат хотели со цивили, да убиваат во заседа.
Тие се сите алб. Познато е дека *СИТЕ* алб. ги слават за херои. По пат на здрава логика, не можам да имам високо мислење за било кој, чиј херој е воен злосторник.
Без поента ти е постов, како и да е.

Te razbiram potpolno. Gi zemam vo predvid site strani sto se odgovorni za opstata situacija. Sepak ne se soglasuvam deka SITE albanci se takvi. Koga rabotat predrasudite i stereotipite lugjeto stanuvaat del od grupa. Isto kako sto ima grupa "patrioti" i grupa "sorosoidi" i "predavnici" taka ima grupa "civilizirani, dobri i pravedni makedonci" i grupa "necivilizirani, diftari, nepismeni, ubijci albanci". Licen izbor e dali sakas da gi gledas lugjeto kako poedinci ili kako narod. Ako gledame taka, dali na osnova na poedinec makedonec koj e podlizurko, bez'rbetnik i picajzla ke kazes deka site makedonci se takvi? Site li se?

Vo drzavava zivee MNOGU neobrazuvan i nepismen narod. I tie sto mislat deka znaat nesto i se pravat pametni svoevremeno bile nad nivnite vrsnici i denes prodavaat muda za bubrezi i kreiraat politiki, predavaat vo sredni skoli i univerziteti itn itn. Narodot ne e spremen psihicki da zivee vo ovaa drzava. Ni decata ni postarite opsto gledano ne znaat da si objasnat (i ne naogjaat potreba od toa) kade ziveat, koi im se moznostite, na sto treba da se vnimava, i red drugi podrobnosti sto ja pravat celata slika. Obrazovniot sistem ne gi sprema decata za zivotot pred niv. Gi ostava goli i polupismeni i nesposobni.

Nema solomonovo reshenie i se e rezultat na prethodni akcii i reakcii. Ne znam ti kolkavo si, momce, ama jas imam odlicna slika za odnosot na drzavata kon albancite. Odnosot na MVR i raznite mali bezosetni diskriminacii sozdadoa mnogu lugje koi ja zamrazija drzavata i gi zamrazija makedoncite kako narod. Nie nemame poim sto znaci ova zosto tradicionalno se neshto sitnicime.

Znaes koja e generalniot izgovor t.e rezon za diskriminacijata sto postoese? Albancite se divo pleme, se grdi, zborat gaden jazik i nikoj ne sakase da deli, na primer, bazen, istovremeno so albanci. Koj e kriv? Pa nie makedoncite se delime na skopjani i provincijalci. Koga ke mi kaze taksist "celo skopje se napuni so seljaci od provincija" mi ide da mu spukam dve tri zaushki. Jasno ti e sega? Nie ne mozeme da se svarime edni so drugi a kamo li da imame razbiranje ili da gi prifatime albancite. Ne sme mozele togas....gi diskriminiravme. MVR paushalno gi priveduvase i tepashe. E denes e druga pesna. Ili ke naucis da go sakas TVOJOT narod, makedonskiot i popatno ke naucis da gi toleriras i da gi sfatis albancite ILI ke zivees vo strav (zatoa sto ima lugje sto shetaat i na bit pazar i vo charsija i ne im se slucuva nisto. i kucinjata i lugjeto mozat da namirisaat strav). A ako zivees vo strav ke begas od tie sto se plasis. Taka go ogranicuvas tvoeto pole na dvizenje i taka nesvesno sam ja delis drzavata.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
44
I albanec da bese ubiecot, vazhno e deka albancite ne go podrzuvat, i gi osuduvat takvi pisihicki boleni lica.... Pri sekoj slucaj se pcuete megusebe za gluposti aracinovo, serbija, indija u PM...
Socustvo do semejstvata od mene kako albanec, i koj bil ubiecot bi sakal da go fatat i na zatvor da go staat do kraj na zivot
 
R

Rigel Kent

Гостин
Зошто бе мирно тие да не ебаваат да не убиваат ние со мирно да им се смириме .Е нече мочи роџаче.
Стално е така .Сите проблеми ги прават во државава . им дадоа права ненормални фазла од ние шо ги имаме.
Затоа што одмаздата води кон уште поголемо зло и спирала на насилства и немири. Тие што го извршиле убиството да се осудат доживотно без право на помилување.
 

wqx

Член од
12 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
36
Kaтастрофа е ова што се случува , само психички нестабилна особа може ладнокрвно да застрела 4 деца од по 20 години ... доцна е да се бара виновникот сеа , никој неможе да ги врати:( , цел живот на глава ни се качуваат а ние мирни ке седиме !!! Дајте бе луѓе
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Нема мирна разврска, ќе се симнеме на нивното ниво и ќе ги сотреме, или ние или они. Па нека дојде и цело Косово и цела Албанија, ич не ги есапам кучињата. Еден наш за 20 нивни вреди семето да им го изнаебам дебилно.
Se kladam deka si plaslivec i samo tuka se jaces !

Uste ednas socustvo do semejstvata na zaginatite sto pobrzo da se fatat ubijcite i najstrogo da se kaznat koj i da se so eden zbor ne se luge
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
I albanec da bese ubiecot, vazhno e deka albancite ne go podrzuvat, i gi osuduvat takvi pisihicki boleni lica.... Pri sekoj slucaj se pcuete megusebe za gluposti aracinovo, serbija, indija u PM...
Socustvo do semejstvata od mene kako albanec, i koj bil ubiecot bi sakal da go fatat i na zatvor da go staat do kraj na zivot
ма немој молим те, можам да те замислам сега како си го перчиш и се ситиш и се смееш
 
R

Rigel Kent

Гостин
За жал тоа секаде е, не само кај нас.Така беше со бомбашкиот напад во Московското метро, со напади на цркви во Египет, и слични работи низ целиот свет, и се тоа на големи христијански празници, редовна практика која ја применуваат исламистите за каурите да немаат мирни празници.
И мене ми е многу индикативен тајмингот на ова грозоморно убиство.Ако е тоа целта , навистина е загрижувачки и фрустирачки што тоа го направиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom