Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Уште ли не го решивте случајот?Срамота!
--- надополнето: 13 април 2012 во 17:09 ---

Абе ајде
А како можи за евреите во франција шо ги истепаја да имаше тродневна жалост а кај нас ништо
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.759
Поени од реакции
9.924
Mnogu ja oteravte diskusijata vo ramkovni i politiki. Mladi deca krvnicki ubieni a vie edvaj docekavte sansa VMRO/SDSM da diskutirate. Da, znaeme deka od nasite politicari i vlijanija od nadvor patime i sme dojdeni do ova deredze. No sto koga za toa ke diskutirate namesto da se koncentrirate na slucajov i da vrsite pritisok za negovo resavanje a ne zataskuvanje? Sekogas e vaka, ke se ispokarate, ke ispcuete se zivo i ke zaboravite do naredniot slucaj.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Страв ми е само некоја Македонец денеска да не му ја издиши гумата од автомобилот на некој Албанец....бидејќи утре ќе протестираат и пред Пентагон ако треба.

Треба малку пореално да гледаме на работиве....не е само дај да не понесе хаосот.

Еве теоретски гледано,на пример излегува дека Албанец го сторил делото???

И??

Ќе треба сите светски медиуми да ги кренеме на нозе....цела ЕУ бирократија да ја бомбардираме со жалби и поплаки.

Година дена треба да им објаснуваме секој ден,дека мора да добијат укор "обесправените".

Бидејќи ако направиме лош потег,избрзаме,и го возвратиме ударот физички(а тоа чекаат одредени структури).....тогаш рачунајте дека никогаш повеќе нема да можеме да имаме поддршка од големите земји и ќе си останеме граѓани од втор ред.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Извадете ги партиските наочари и ПРЕСТАНЕТЕ ДА ШИРИТЕ ПОЛИТИЧКА ПРОПАГАНДА, аман веќе, ми се повраќа од тоа !!!
Не ширам никаква политичка пропаганда, истото го мислам и за тие кои претходно беа на власт.
Мене муабетот ми е дека ако не се казнат убијците, треба да се бара одговорност од одговорните институции, а не да се плука по пацифистите. Не знам за тебе, ама јас немам намера да се вратам во камено доба, си постои Министерство за внатрешни работи, нека ја среди ситуацијата. А ако пробаат да го заташкаат случајов, прва ќе протестирам, али не планирам да зеам шипка во раце и да тепам рандом Албанци што немаат никаква врска со убиството.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
ДЕМЕК ИМАЛО ТЕПАЧКА И БОДЕЊЕ СО НОЖЕВИ ВО 57 И АВТОБУСОТ БИЛ ОПКОЛЕН СО ПОЛИЦИЈА И ЛУГЕ ШТО ПРИСУТСТВУВАЛЕ ИМААТ ПИШУВАНО НА ГУРПАТА ВО ЧЕСТ НА УБИЕНИТЕ.(ПОВТОРУВАМ ОВА Е ЦИТАТ ШТО ПУШУВА НЕ Е МОЈА ПРИКАЗНА)
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НЕ Е ВИСТИНА ВО СПОРТИВНО КЕ БИДЕ МНОГУ ЛОШО
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дел од сликите што успеав да ги извлечам од некои поратли што известуваат за настанот, а и како што гледам сега на 24 вести состојбата во Радишани ескалирала во поголеми размери







 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Дали мислиш дека некој нормален би убил пет деца, заради девојка? и КАКО ТОА МОЖЕ ИСТОТО ДА БИДЕ ПРИЧИНА ЗА УБИСТВО?


doznaj ti deka sestra ti ide so Albanec pa ke vidime kako ke izreagiras moze deckoto go napradnal toj ovoj mu vozvratil 10000 pati pojako i se slucilo sto se slucilo
ova sekako e spekulacija no so niv da si nema covek rabota vo dvor da ne gi pustis a ne na sestra ti da i bide decko
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
многу долно човече си ти, сум те приметил дека откако се актуелни овие случки секогаш пробуваш да ги протнуваш ставовите на партијата.

албанскиот проблем, не е проблем од мандат на мандат, тоа е проблем од осамостујување навака, префлрање вина на партии е глупо. Сите се подеднакво виновни, а вие што во овие гомнарии пробувате да им го спасувате образот и да одработувате за нивните интереси сте стваро за жалење.
Да ми се фатиш ти за долново.

Слушај, не сум член на нити една парија, гласав до прошли избори, на наредни неам намера да гласам за никој. Значи ова за што ме имаш цитирано нема никаква логика со тоа што го збориш, тоа ти се факти, факт е дека и ќоро и сакато работи во администрација и од двете страни, факт е дека за територијалната поделба гласаше народот. Неможам да сфатам која ти е целта на муабетов...

Читај наназад, и на Бастерд му пишав и тебе ќе ти пишам да прочиташ убаво. Не ги кривам партиите, виновен е народот и точка. Додека си овца секој ќе те стриже. Во голема грешка си ако мислиш дека работам за партиски интереси, голема заблуда.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Страв ми е само некоја Македонец денеска да не му ја издиши гумата од автомобилот на некој Албанец....бидејќи утре ќе протестираат и пред Пентагон ако треба.

Треба малку пореално да гледаме на работиве....не е само дај да не понесе хаосот.

Еве теоретски гледано,на пример излегува дека Албанец го сторил делото???

И??

Ќе треба сите светски медиуми да ги кренеме на нозе....цела ЕУ бирократија да ја бомбардираме со жалби и поплаки.

Година дена треба да им објаснуваме секој ден,дека мора да добијат укор "обесправените".

Бидејќи ако направиме лош потег,избрзаме,и го возвратиме ударот физички(а тоа чекаат одредени структури).....тогаш рачунајте дека никогаш повеќе нема да можеме да имаме поддршка од големите земји.
Ако испадне дека е албанец или 5, сето тоа ќе се сведе на ниво на индивидуа пред големите земји, за нив 5 души се само број.

Така да некој повисоки структури кој можат да извлечат корист од ова (како да речеме проектот Голема Албанија) ова ќе го наречат искуристување ситуација за кревање на меѓуетнички тензии од страна на Македонците.

Колку и да е жално, така е.
Нема како да се реагира на ова, а ние да не бидеме загрозени.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
A kaj беа сите оние џандари и желки кога во Струга и Гостивар се демолираше се и свашта,у гз да си ги пикнат тие пендраците и да се самозадоволуваат,семката нивна им ја ебам.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Значи аман и овие новинариве, запнале дека им искршиле камера, па тоа го прават како вест бетер од убиството. ццц невиден ден
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што се случило во 57-ка пак сега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom