Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Имам пријатели македонци од тетово, често разговараме за ситуацијата таму со албанците и секогаш ми кажувале, ако не се закачаш, нема да те закачаат.
Така да, тресеш глупости од ракав.
Те лжа или пак ти лжеш
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ako sakas da ja pomakedoncis Makedonija izrodi 7 deca zasto za sovesno i individualno razmisluvanje ne te biduva.
Nemam shtab, nemam partija. Sloboden sum kako gemidzija. A na tie kako tebe im se sitam na malenkosta.
Da ne rabotis pod shifrava samo za da buckas, da go delis ovoj dobrodushen (i preterano naiven) narod?
Па наивен е народот, затоа шо го доведоа до просјачки стап. Цреп еден. Му ветуваат секој ден подобро утро, мир, соживот. А он ќути, трае и трпи се. Сити се на мојата маленкост, слободно....ама утре качаците ко ќе ти го утепаат твоето чедо, брат, сестра немој да цмиздриш пошо ќе го поделиш народот и ќе го сјебеш "соживотот."
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Додека ти тупиш на форум за мојот национализам, брачата ја поделија Македонија со заплашување врз македонците и убивање. Јас во таква Македонија не сакам да живеам. Ми се смачи веќе од нивните барања. Преку се ми е од убедувањата на глаушите дека се е супер у државава и дека живееме у мир и хармонија. Јас не сакам мојот брат/сестра/народ без причина да биде убиен и никој да не го расчисти тој случај. Не сакам да се плашам да излезам надвор бидејќи некоја будала качачка ќе ме убие. Сакам да живеам во чиста Македонија. Ако ти не сакаш да живееш во таква, не ме терај да мислам како тебе со тоа што ќе ме цитираш и ќе ме убедуеш дека не сум у право.
Па земи исчисти ја.
Не тропај глупости на форум.
Земи пиштол/метла/мотика/нож и чисти ја Македонија, не замарај на Кајгана.
Мирна Македонија може да се постигне само ако се изгради огромен ринг заграден со 5-метарска жица, и внатре да се стават сите националисти албанци и сите националисти македонци, па нека се ‘чистат‘ меѓусебе.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Додека ти тупиш на форум за мојот национализам, брачата ја поделија Македонија со заплашување врз македонците и убивање. Јас во таква Македонија не сакам да живеам. Ми се смачи веќе од нивните барања. Преку се ми е од убедувањата на глаушите дека се е супер у државава и дека живееме у мир и хармонија. Јас не сакам мојот брат/сестра/народ без причина да биде убиен и никој да не го расчисти тој случај. Не сакам да се плашам да излезам надвор бидејќи некоја будала качачка ќе ме убие. Сакам да живеам во чиста Македонија. Ако ти не сакаш да живееш во таква, не ме терај да мислам како тебе со тоа што ќе ме цитираш и ќе ме убедуеш дека не сум у право.
Имаш план?Решение?Зашо и јас можам да се изнапцујам вака сочно,и пак ништо да не постигнам..
 
S

Sagan

Гостин
Викаше некој пред мене, дека ова било испровоцирано од Детонатор што идел накај запад. Нема врска. Не верувам дека криминалци и мафијаши да би убивале деца за да ја заплашат полицијата, за да не иде накај запад.

Ова е гарант дело на УЧКи !
Па учките од 2001 сега се мафија штитена од одна партија на власт. Според начинот на егзекуција, се работи за свирепи психопати со солиден стаж по војни и конфликти кои ова го правеле и порано.

Ти да не мислиш дека учките (од ана, она, како и да се викаат, сите се исти и со една кауза) си заминале од Македонија по 2001 година?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
Ако се вистинити шпекулациите за мотивот за убиствата, лична пресметка кај езерото со албанци, тогаш баш твоето размислување и размислувањето на Цитро доведе до смртта на тие млади момчиња.
Нон-стоп серете на форумот да ја земеме правдата во наши раце, епа овие момчиња решиле да ја земат правдата во свои раце наместо да викнат полиција кога биле вознемирувани, и завршиле со куршум во главата.

ПРЕСТАНЕТЕ! Нели гледате каде тој ваш идиотски национализам ве води?
Ганди, каде живееш ти? Во Индија? Секој ден гледам како ни се намалува нашево државиче, како Албанците стануваат мнозинство во Струга, Гостивар, Кичево, се шират во Куманово, Скопје, Охрид. Се ќе беше во ред ако стварно САКАА да живеат во иста држава со нас. Меѓутоа се што прават набедува на спротивното. А од слепци кои се колнат во соживотот и кои животно мото им е ''наведната глава сабја не сече'', како и од луѓе кои што не ги боли уво за ништо се додека не осетат на нивна кожа државава стигна до тука.

Децата не погинаа од нашиот национализам, зашто нашиот национализам го нема!! Го немаше кога се палеа цркви, го немаше кога се протестираше на Кале, го немаше ни со тепачките во автобуси. Децата погинаа затоа што сме гниди кои дозволуваат да бидат еб*ни во сопствената држава.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Ок, тогаш моја грешка.
Но, откога јас ги следам настаните во Македонија, не сум видела некому да му дадат доживотна казна. Ако се работи за повеќекратни убиства, се дава казна за секоја жртва поединечно. Барем така оди обично.
Го осудија последно, колку што паметам, еден Душко/Дуле што ја уби жената во Автокоманда... Убиството беше ѕверско, а откако ја убил, имал и сексуален однос со жртвата.
Пред тоа за кражби лежел затвор.....
На прашањето зошто ја убил, одговорот беше дека не можел да најде начин да живее во општеството и морал засекогаш да се врати во затвор.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Јас живеам во населбата и моментално е како мало градче на духови.. влезот е блокиран од револтираните граѓани и го подржувам тоа.Лично не ги знам децата но ги знам нивните другари и роднини,а чаршиски муабети има од сегде.

Големо сочуство до мојте радишанци. Жално.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
А овие сигурно се закачале :tapp: И тој 45 годишниот што застанал да види што се дешава и он се закачал.. И по автобуси сите што беа тепани се закачале. Абе гони се у ѓавола ми се гади да те читам веќе.
Ако е толку патриот Гwујо нека излезе од коалиција, нека почне некоја чистка, а не да амнестира терористи!
Колку што се тие криви, и нашите патриоти се криви зошто им дозволија!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имате ли глас на македонија24?? Има ли инфо на кој канал ќе има?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Нека почиваат во мир, многу ми е жал за децата, за нивните роднини.

Најмногу ми е криво што невини деца страдаат поради гарнитурава која што полека но сигурно ПАК ќе ни донесе војна. Ако се открие дека сторителите се Албанци, тогаш ќе има повторно сериозно нарушување на етничките односи.
Што се дешава во оваа држава и самите не сме свесни, одамна го допревме дното. Безразлика дали се Македонци или Албанци, Турци итн, сепак се работи за деца, деца кои што немаат никаква врска на матните игри на нашиве политичари, местачите на тендери и ванаби патриоти.
Се срамам што живеам во ваква држава.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Супер ти кажал.
Или е добар или лош знак.
Или е ден или е ноќ.
Многу паметен отецот.
Па еве изгледа е дека лош знак....ноќ ...како што викаш ти !! Само Господ знае зошто се случи ова, ние грешниците може само да нагаѓаме !!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Имам пријатели македонци од тетово, често разговараме за ситуацијата таму со албанците и секогаш ми кажувале, ако не се закачаш, нема да те закачаат.
Така да, тресеш глупости од ракав.
Секаде важи истото правило:Ако си ја бараш бељата ќе ја добиеш.
Ние Македонците сме толку мирни што секогаш ние ја добиваме бељата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom