Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
До кога бе? До кога??? И зашто? Деца еј, деца млади. Ни криви ни дужни. И што постигнале со ова, бел ден да не видат!
Дај боже да ги најдат животните што го сториле ова и цел живот „посебен“ третман да добиваат во затвор!
Каков бес и немоќ осеќам...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
A Oтецот баш ми кажа ...или е добар или лош знак црвената боја на иконите во Св.Димитрија !! ...
Супер ти кажал.
Или е добар или лош знак.
Или е ден или е ноќ.
Многу паметен отецот.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ти бе од Тетово си,од Тетово каде од 2001 наваму прават масовно чистење на све што е македонско и толку дебилни ставови да имаш треба стварно да си талент.
Еј ај не оди оф топик, кое масовно чистење го имало во Тетово? Еве јас сум роден и живеам, освен неколку тепачки во автобус со албанци друго не сум имал проблеми. А дека има меѓуетничко нетрпение од некои усвитени глави, има!

И дај престанете да давате сценарија кога уште никој не знае што точно се случило, кој ги убил и со какви мотиви!
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Сочуство до семајствата...нема зборови што ќе ја ублажат болката...ЛЕСНА ИМ ЗЕМЈА!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ти бе од Тетово си,од Тетово каде од 2001 наваму прават масовно чистење на све што е македонско и толку дебилни ставови да имаш треба стварно да си талент.
Имам пријатели македонци од тетово, често разговараме за ситуацијата таму со албанците и секогаш ми кажувале, ако не се закачаш, нема да те закачаат.
Така да, тресеш глупости од ракав.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Ako sakas da ja pomakedoncis Makedonija izrodi 7 deca zasto za sovesno i individualno razmisluvanje ne te biduva.
Nemam shtab, nemam partija. Sloboden sum kako gemidzija. A na tie kako tebe im se sitam na malenkosta.
Da ne rabotis pod shifrava samo za da buckas, da go delis ovoj dobrodushen (i preterano naiven) narod?[/quote]

Не,сака да го обедини а не да го дели,како и секој Македонец кој ја чувствува како своја оваа земја. Ја незнам што треба да се направи за да се обединиме барем еднаш и да се одбраниме,па стока да бевме повеќе ќе сватевме него македонци.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ако се вистинити шпекулациите за мотивот за убиствата, лична пресметка кај езерото со албанци, тогаш баш твоето размислување и размислувањето на Цитро доведе до смртта на тие млади момчиња.
Нон-стоп серете на форумот да ја земеме правдата во наши раце, епа овие момчиња решиле да ја земат правдата во свои раце наместо да викнат полиција кога биле вознемирувани, и завршиле со куршум во главата.

ПРЕСТАНЕТЕ! Нели гледате каде тој ваш идиотски национализам ве води?
Додека ти тупиш на форум за мојот национализам, брачата ја поделија Македонија со заплашување врз македонците и убивање. Јас во таква Македонија не сакам да живеам. Ми се смачи веќе од нивните барања. Преку се ми е од убедувањата на глаучите дека се е супер у државава и дека живееме у мир и хармонија. Јас не сакам мојот брат/сестра/народ без причина да биде убиен и никој да не го расчисти тој случај. Не сакам да се плашам да излезам надвор бидејќи некоја будала качачка ќе ме убие. Сакам да живеам во чиста Македонија. Ако ти не сакаш да живееш во таква, не ме терај да мислам како тебе со тоа што ќе ме цитираш и ќе ме убедуеш дека не сум у право.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Ako sakas da ja pomakedoncis Makedonija izrodi 7 deca zasto za sovesno i individualno razmisluvanje ne te biduva.
Nemam shtab, nemam partija. Sloboden sum kako gemidzija. A na tie kako tebe im se sitam na malenkosta.
Da ne rabotis pod shifrava samo za da buckas, da go delis ovoj dobrodushen (i preterano naiven) narod?
Слободен како Гемиџија!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.019
Поени од реакции
631
Сега ги видов сликите од дечките, страшно!., штета за нивната младост :(
 
H

HITCH

Гостин
Добро, а не треба(ше) досега да излезе некоја служба/орган или што и да е, за да прогласат 3дневна жалост во Македонија ? Ако ништо друго, барем на некој начин да им оддадеме почит на починатите момчиња :(
Абе требаше..., ама Гоцка уште ги нема подготвено прашањата за новинарите и не одлучила што да носи за на прес. :tapp:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Имам пријатели македонци од тетово, често разговараме за ситуацијата таму со албанците и секогаш ми кажувале, ако не се закачаш, нема да те закачаат.
Така да, тресеш глупости од ракав.
А овие сигурно се закачале :tapp: И тој 45 годишниот што застанал да види што се дешава и он се закачал.. И по автобуси сите што беа тепани се закачале. Абе гони се у ѓавола ми се гади да те читам веќе.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
- алал да тие ,така треба
1941- беше СНФ-СЗН и дојде

сега треба СЗЦ-СЗН и ќе дојде
Можеш да ги објасниш кратенките,се имаат подзаборавено.Одамна беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom