Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Да не чекаме Господ да им врати, туку да бидеме Македонци и да вратиме на сличен начин. До коа ќе се вадиме на соживот и мир у куќа? Па кој ќе ни го напраи мирот, ако не ние самите. Они утепале 5 наши, ние вечер 100 нивни куќи ќе потпалиме. Да видиш ко ќе им се возврати дали друг пат ќе напраат такво нешо. Ако на душман не покажеш заби, ќе те работи секогаш.
Фала богу,едно женско на место.. не ко другите прњ,мрњ. Посебно оваа Везилка која очи копа ако кажеш нешто против качаците, хуманитарци прави од нив.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има имано неколку доживотни казни досега.

Еве една:
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/13560-Dozivoten-zatvor-za-bratoubiec

Инаку во 15.30 има пред конференција.
У средата имав предавање за ова кај Камбовски. Докажи му него ок?
Реков претходно дека сум грешка, очигледно погрешно сум разбрала. :)
Како и да е, толку се ретки доживотните казни, што исто како да ги нема. Не е само на хартија човек да има правила и закони, а истите ретко да се применуваат.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
A Oтецот баш ми кажа ...или е добар или лош знак црвената боја на иконите во Св.Димитрија !! ...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Го решивте случајот?
Ме интересира кого ќе изнесете пред лицето на правдата?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Shto cekas? Imash dunda da gi soberesh drugarkite i da trgnete da palite kukji? Sto ke reshi toa? Ke ja podelis drzavata i narodot i USTE POVEJE NEVINI MAKEDONCI KE STRADAAT OD SEGA. Konceptot za sozivot ne e zamisla i odlika na ubavo odnesuvanje, toa e POTREBA, nesrekjo! Delime drzava. NE sme edinstvena zemja kade sto rabotite se spletkani. Dzabe ti zboram, sigurno odvaj imas 3 dena skolo vo glavata.

Dosta buckash idi odnesi se vo bestraga.
Подобро ќе живеам у вистински мирна Македонија, а не да се мислам кој од која страна ќе ме стрела....поради соживот. Сигурно шефот твој партиски има поише школо па те тера да сереш по форум за соживот.
Гони се у штаб, полтрону еден неписмен.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Очигледно ти имаш помалце и живееш у соживот фиктивен.
Ако се вистинити шпекулациите за мотивот за убиствата, лична пресметка кај езерото со албанци, тогаш баш твоето размислување и размислувањето на Цитро доведе до смртта на тие млади момчиња.
Нон-стоп серете на форумот да ја земеме правдата во наши раце, епа овие момчиња решиле да ја земат правдата во свои раце наместо да викнат полиција кога биле вознемирувани, и завршиле со куршум во главата.

ПРЕСТАНЕТЕ! Нели гледате каде тој ваш идиотски национализам ве води?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Идиотско размислување, 26-27 години имаш, не 13.
Ти бе од Тетово си,од Тетово каде од 2001 наваму прават масовно чистење на све што е македонско и толку дебилни ставови да имаш треба стварно да си талент.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Слушам нешто у 57ца накај 14:00 имало пак инцидент цел карпош со џандари?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Што пишуваше на Алсат-м, не отвара веќе?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
ООООО МАКЕДОНИЈО, СВЕСТИ СЕ... ја не знам што уште треба да се деси за вие да сфатите дека сме убивани и за вие да увидите кој нас не убива???

Како не ви е срам да ги поврзувате децата со дрога и мафијашки работи? Можда и ние у Тетово бевме цел град мафијаши кога се случи 2001???

Пу јазк...срам да ви е
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.462
Поени од реакции
4.970
Се молат Албанците да не коментираат на темава !!!! Додека не се докаже дека ова не е нивно дело не смеат да имаат пристап тука и да ми се праат паметни со нивните размислувања.
Иако се докажува дека за ова грозен чин се виновни албанци (не албанците), тоа не ти дава право да се обидуваш и јас да се чувствувам одговорен за тоа, но да, сите ние што живееме во оваа држава имаме дел од одговорноста, затоа што знаеме само да плукаме, ништо друго
сторителите треба да се казнат максимално според законот без разлика што се....
Жално е за овие млади луѓе, животот им било напред, нека им е лесна земја.......
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Подобро ќе живеам у вистински мирна Македонија, а не да се мислам кој од која страна ќе ме стрела....поради соживот. Сигурно шефот твој партиски има поише школо па те тера да сереш по форум за соживот.
Гони се у штаб, полтрону еден неписмен.
Ako sakas da ja pomakedoncis Makedonija izrodi 7 deca zasto za sovesno i individualno razmisluvanje ne te biduva.
Nemam shtab, nemam partija. Sloboden sum kako gemidzija. A na tie kako tebe im se sitam na malenkosta.
Da ne rabotis pod shifrava samo za da buckas, da go delis ovoj dobrodushen (i preterano naiven) narod?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom