Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

20 септември 2008
12.728
9.837
Абе кратко и јасно..не растурија у напад..им дозволивме со јаки шутеви од 9 метра да не изрешетаат..блокот многу слабо функционираше!

katalonec5

Mes que un club
8 декември 2008
1.020
121
Неуспех било 5то место дај читајте се што пишете, преку ноќ не се стига до финале, тој пораз од Данска ни се врати после со ист број бодови беа три екипи ние бевме прва од тие и игравме за 5то место и Олимпијада.

wtf?
You will see. Најлошиот од сите наши. Кој прати кошарка знае, али за тоа на друга тема.

22 август 2009
2.387
1.036
незнам што беа криви судиите не беа лоши сами сме си криви толку ретардирани грешки на -1 место да даеме гол праиме престап праиме исклучување на 10 метра од гол неможеме 10 минути и више со играч повеќе место да напраиме разлика ние примаме 4,5 гола се на се незаслуживме да победиме да се надеваме дека утре против Шведска ако изиграме како што знаеме ќе ги тепаме

DimceY

Jimmy
20 ноември 2007
5.704
5.334
по усран Борко во живот не сум видел.. дечкото трема имаше како прв натпревар да му е !! фаќа ненормални удари прима дебилни голови... прво полувреме Мојсо распали, второ одлично беше покриен и за разлика од мистер КАПИТЕН не форсираше удари од никакви позиции... со живот гарантирам Мојсо да имаше малку повеќе во онаа главана негова, а не само уши ќе беше многу поголем ракометар од Кире... за Шундоски секој коментар џабе е :)

Syn

23 декември 2007
29.237
41.553
Добри беа судиите, нема што да им се замерува, ваква шанса од толку ситуации со играч повеќе не памтам кога имале, тоа у ракомет е јак ветер у грб за еден тим што не беше случај со нас, бољи беа кога немаа играч повеќе на терен што е недозволиво во вакви натпревари, тоа е причина број 1 зашто го загубија овој натпревар, нема смисла сега да се фрла со дрва и камења по судииве, остајте го Ников што бладаше и самиот беше свесен каде беше загубен овој натпревар.

dragonsky

Hate leads to suffering
25 декември 2010
42.906
84.308
И да завршиме за денеска: секогаш постои утре.А во овој случај тоа утре ни носи меч со Шведска. Истата Шведска што можевме многу лесно да ја победиме на ЕП,истата Шведска која што ја чекавме да ни помогне против Германија и Данска ама изгубија.
Така да време е да се одмаздиме.
А до тогаш....Vamos Brazil :D
--- надополнето: 6 април 2012 во 16:45 ---
Во главном беа добри. Ама сепак уште им ги памтам Данска и Словенија :) ( а богами и Загреб :) )

8 јуни 2011
2.498
2.779
Добро сега видоа дека белите дресови не ни се среќни ?! Ајде облакај црвените или жолтите ...

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
5 јуни 2007
8.951
5.508
На СП 2009 во Хрватска го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2009 во кошарка го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2011 во кошарка го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2012 во ракомет го изгубивме првиот натпревар... дај не носете заклучоци после еден одигран меч, требаше да го добиеме се разбира, мислам дека во моментов и поквалитетни сме од нив, ама ете загубивме... Но тоа не значи дека шансите се загубени, Бразил на некој ќе му ги помати сметките, така да се надевам нема да бидеме тие што ќе изгубат од нив. Унгарија изиграа очајно, ама ние бевме 10 пати поочајни... како што кажав, сега сме многу јаки, ама ако сакаме да играме на големи натпреварувања ќе мора да почнеме да играме преку крилата.

K.Warrior

Why So Serious?
25 јануари 2009
415
675
И покрај лошата игра имавме шанса на крај не само за реми туку и за победа...последните 6 голови ги дадовме по крилата и наместо со играч повеќе да му ја даде Мојсовски на Манасков,тој прави пробивање.Наместо да играме пресинг со играч повеќе на минута пред крај,им оставаме да си организираат цел напад.

Нема никаква дисциплина во тимот...да има авторитет тренерот ќе го седне Кире и ќе му укаже каква почетнички грешки прави,грешки што може да ги забележи лаик а не селектор.При 8-10 за нас и играч повеќе Лазаров упропасти 4 напади по ред и нема кој да му каже да не форсира.Од 8-10 стана 13-10.

Таман даде 2 голови ниско,при 2 за Унгарците на 4 минути до крај пак шутира право во голман.

Кире е вонсериски играч ама не е за вакви натпревари.И на Европското против Данска и Германија ги правеше истите работи...штом паднаа притисокот и очекувањата на наредните натпревари почна да игра како што треба и знае.Македонскиот Леброн Џејмс.

Да имавме дисциплина,тактика и да не правевме почетнички грешки,сега немаше ни да има потреба од квалификации за ОИ.Истите проблеми од почетокот на Европското се повторија и сега.

Имаме квалитет ама џабе е кога не знае да се искористи.

Кико Д.

ULTRAS - way of life
26 јануари 2010
11.435
9.676
Имаше неколку шанси кога играчи на Унгарија што беа чувани од двајца и пак дадоа гол....
Абе добро, топка е тешко се брани па и од 9 метри кога е шутната со преку 80 км на сат.

Goxyto

#FinoAllaFine
31 јануари 2010
2.589
2.534
Дали беше до мене не знам, али во второто полувреме како да не постоеше „фалангата“. :notworthy:

dragonsky

42.906
84.308
Сега ја најдов алката што недоставуваше за да победиме денеска:

Да како што може да забележите од сликите алката што недостасуваше денеска беа Перо и Владо :D

28 јули 2008
10.785
3.522
Маџарите си завршија голема работа, прво почнаа без Перез и Кривокапич, после ги додадоа во ротација имаа повеќе комбинации во напад, на толку исклучувања во нивната груба одбрана уште и ние додаовме чисти технички грешки и зицери во кои на вакви мечеви се ненадоместиливи. Поискуен тим се, нашите играа делумно и под грч.