Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Види си го аватарот...........
Абе ок, знам дека ќе биде тешко, ама кој очекуваше еве дека денес Мистер Престап ќе распали? Спорт е се е можно, затоа викам да почекаме иако знам дека ќе биде тешко :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Како клучен моемнт го издвојувам промашувањето нас кире на минус еден разлика за унгарците, шутна преку двајца играчи а на крило сам беше златко. Откако кире почна да му асистира на златко дававме голови. и втор момент е неискуството на мансков кој се залета на минус еден разлика и имаше контакт со одбранбен играч што судиите го досудија. и трет мое,нт со играч повеќе наумче прави пробивање а го има мансков сам на крило, и капак на се во лседниот натпревар со играч помалку унгарците ни даваат гол. епа волку грешки ова е е премногу и не може да се оствари победа, а и како што кажав митков не влезе во второ и филип лазаров и се виде дека не се за во репрезентација.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
То е то. И судиите заебаја малку работа во второто ама и сами се тепавме. Двајца поќе ние примаме 2 гола од контри :tapp:

Ајде утре ги тепаме жолтите и на крајот со Бразил и ете сме во Лондон :)

П.с. Барем Миркуловски да ја погодеше таа последната да ја фатев на ливче...
Какви судиии бе друже. Не гледаше изгледа натпревар. Мојсовски З. од 4 гола три му беа престап. Пробивање на Миркуловски не свираа. 16 мин играа со играч помалку ејјј. Какви судии. Ова е прв натпревар на Македонија каде судиите ни помогнаа. Две три одлуки против нас друго се за нас... Не ме зезај
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.738
Поени од реакции
9.864
Јебига,незнаевме на крај да искористиме шанса, премногу технички грешки, многу примени гола со играч/и повеќе, нерешителен Киро денес многу, исфорсира неколку шута безврска, Борко просечен, исто и другите ..едино браќава Мојсовски се за пофалба,посебно џуниор ме изненади (y)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Сами се победивме, никој не ни е крив, со играч помалку ни дадоа 10 гола. А и Шундо никако не можам да го разберам, чекаше на 20 сек до крај да побара тајмаут.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Па на крај капак, со играч помалку ни се одбранија и во следниот напад ни дадоа гол :facepalm: офффллелеее пропуштивме голема шанса и јас со кој ум трчав да ја уплатам 2-ка место 1 па ако тепавме уште поубо ќе беше отколку фатено ливче ама тоа е кога самите сме си криви. Не изигравме ни пола од она што го игравме на ЕП. Кире место да смени нишан се амо горе шутира, се му фати голмано. Крилата ај и така и така си дојдоа до просекот, Мојсо одличен, одбраната многу слаба, голманот во второто :facepalm:, а за играњето со играч повеќе да не зборувам....

Згора на се ќе треба да бркаме не само победа против Шведска туку и разлика, пошто Унгарија утре победува со Бразил и си обезбедува пласман па в недела ќе го дрви курот против Шведска, ахххх што ти значи да си тепаш првата....ах.......:tapp:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
Абе ок, знам дека ќе биде тешко, ама кој очекуваше еве дека денес Мистер Престап ќе распали? Спорт е се е можно, затоа викам да почекаме иако знам дека ќе биде тешко :)
Мистер престап распали бидејќи овие беа сконцентрирани на Кире и на Мојсо, барем во второ полувреме беше така. Во прво постигна 6 гола Мојсо, ама во второ речиси и да го немаше.
Тактика.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Борко денес беше статива посебно во второ. И срамота е за судии да се збори бе гледајте статистика, колку исклучувањата имаа Маџарите да се потсеќаме на голот со четири играчи што ни го дадоа??
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.499
Поени од реакции
69.117
Јебига,незнаевме на крај да искористиме шанса, премногу технички грешки, многу примени гола со играч/и повеќе, нерешителен Киро денес многу, исфорсира неколку шута безврска, Борко просечен, исто и другите ..едино браќава Мојсовски се за пофалба,посебно џуниор ме изненади (y)
Џуниор е Наумче иначе :icon_mrgr:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
Судијата ја претера реално, а дали треба да очекуваме нешто утре против домаќинот. Дупло полошо ќе судат за нас, ама сепак сме Македонци, без разлика против кого и каде играме.
druze kakvi sudii ni se krivi! aj da bideme realni ednas..pola utakmnica ungarcite so igrac pomalku. 13 tehnicki greski. selektor drvo. so igraci kako filip lazarov i uste nekolku koi se samo na broj ne se igra na olimpijada.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Друже оваа Унгарија е преслаба за Шведска...
Ние изигравме маестрално КАТАСТРОФАЛЕН меч!
Не функционираше ништо.
Немавме ни одбрана, ни голман ни напад.
Унгарија не победи со 41 годишен меч, без неколку клучни играчи :)

Бар Миркуловски да погодеше, на крај и тоа ќе беше важно во случај да ја тепаме Шведска, а Ѓведска да ја тепа Унгарија па во кругот да имавме подобра гол разлика...
Ako ja pobedime Svedska , togas ke se nadevame Ungarija ili Svedska da pobedat so pogolema gol razlika vo megjusebniot duel. Se razbira toa e mozno samo ako ja pobedime Svedska. Inaku imam nekoe pretcuvstvo deka Brazil ne treba da se otpisuva predvreme.
Ete sto znaci toa sto ni go smenija rasporedot i namesto vo 3 kolo da igrame so Ungarija sega igravme vo prvo kolo.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
и да, од месечината се гледа, дека е подруго кога се игра со крило, па дури и со Златко Мојсовски...

а судиите се криви да, криви се што досудија 14 минути исклучувања, а ние не знаеме да играме со играч повеќе... :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Каде беше Борко денеска ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom