Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Горд сум си на Баерн и секогаш сум бил тука не правам ич муабет ама преку таквото ми е од 1/2 финалиња и финалиња, сакам или да скокнам како што скокнав 2001 или подобро ич нека не ме лажат.

На крајот на денот никој не памти кој играл 1/2 или 1/4 финале - шампионот се памти, само тоа се брои.

А дека Германците ќе повлечат некој конци не верувам, премногу си држат до своето за тоа. А и не можат којзнае колку да влијаат - се сеќавате на суспензијата на Рибс пред 2 години за финалето? Епа ако можевме ќе успеевме тогаш - ама не можевме.

Да ама,реално гледано тоа и не беше толку грешна одлука....Ако се земе дека беше правилно црвен директен тогаш се знае правилото 2 натпревари суспензија,и они требаше од правилото да одстапат скроз.

Фората е да судијата е доволно трезен да не досудува пенали или црвено во ситуации кога нема потреба....Иначе се знае дека одкако ќе се досуди нема назад.....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
ќе биде екстра тешко со Реал,ја верувам во екипата,сме ги совладувале многу пати кога биле фаворизирани,верувам дека можеме и сега,денеска покажаа неверојатна дисциплина која ретко се гледа,зошто да не биде така и со Реал,иако не верувам во тоа ама ај...имам надеж
На времињата имавме 18тина играчи во поле кои беа на горе-доле исто ниво. Ги имавме Елбер, Серџо, Шол, Циклер, Јанкер, Санта Круз напред. Џери, Ефе, Харгривс, Сфорца во средина. Лиза, Вили и Тарнат, Брацо, Линке, Андерсон, Куфур позади... Имаше длабочина тој состав - сега првата постава фудбалски е два пати подобра ама пу пу да не даде Господ некој да фали.

Само Милер - Кроос може да се ротираат и Тимо - Густаво без да се изгуби на квалитет нешто посебно. Рафиња некако разочарува ама еве и него ќе го бројам во солидна резерва. И толку.

Тука е проблемот и болно е што нашиве го знаеа тој проблем веќе две години и не интервенираат:facepalm: .

Да ама,реално гледано тоа и не беше толку грешна одлука....Ако се земе дека беше правилно црвен директен тогаш се знае правилото 2 натпревари суспензија,и они требаше од правилото да одстапат скроз.

Фората е да судијата е доволно трезен да не досудува пенали или црвено во ситуации кога нема потреба....Иначе се знае дека одкако ќе се досуди нема назад.....
Тоа е тоа.

Само да не ни се случи некој кошмар ко Челзи со Овербо, а после ме заболе таквото ако Германија ја купи Шпанија и со сол ја потури...
 
M

MrzaRules

Гостин
е тоа заборавив да го кажам...во минатото кога го совладувавме реал дома гости имавме страшна екипа,ама па и реал имаа екипа за респект..така да моментално сме послаби со клупа од реал ништо фазла
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
се надевам нема да има некој циркуз у полуфинале односно да бидеме елиминирани поради некоја судиска одлука или такво нешо доколку тепаме да тепаме асално исто важи и за испагање али сумљиво ми е и самиот платини чим изјави највеќе му одговара финале Реал-Барса смешно е главен на уефа да изјави такво нешо порано никад немаше вакви фаворизирања на одредени тимови
 
M

Mario Gómez

Гостин
Фаворизирани се малку моментално Реал и Барса, а посебно Барса. Сосема е нормално, два најголеми тима, поголеми приходи од нас, за трансфери трошат 6 пати појше пари. Но времињата се менуваат, се се средува. Иде нашата ера. :) Јака школа, јаки спонзорски договори, наш стадион, се тоа води кон јак Баерн. Наредниве години(вклучувајќи ја и оваа) ќе им даеме на Реал и Барса a run for their lifes.:sneaky:
 
M

MrzaRules

Гостин
не го заборавајте фактот дека сеуште сме во игра на три фронта,имаме голема среќа шо сезонава играчите ни се здрави за разлика од лани...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Фаворизирани се малку моментално Реал и Барса, а посебно Барса. Сосема е нормално, два најголеми тима, поголеми приходи од нас, за трансфери трошат 6 пати појше пари. Но времињата се менуваат, се се средува. Иде нашата ера. :) Јака школа, јаки спонзорски договори, наш стадион, се тоа води кон јак Баерн. Наредниве години(вклучувајќи ја и оваа) ќе им даеме на Реал и Барса a run for their lifes.:sneaky:
Предолго чекаме на таа ебана титула во ЛШ ми се скурчи од чекање... Имаш златна генерација со Робен и Рибери, веројатно најдобриот тандем крила во свет, го имаш еден 2-3 најдобри крилни бекови во свет, имаш креатори на игра како Швајни и Кроос, имаш еден расположен Гомез напред и место да мрднеш со малото прсте за да го доизградиш тимот ти што правиш? - Ништо.

Не им даваш достојни замени и не го користиш потенцијалот на оваа генерација.

Дај Боже да грешам, сакам сезонава да е „таа“...
 
M

MrzaRules

Гостин
Сите сакаме сезонава да е "таа"..само екипата да не се замара со фактот дека финалето е во Минхен и дека мора по секоја цена да стасаме таму...нека се фокусираат на играта и двомечот со Реал,останатото ќе си дојде само
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.154
Поени од реакции
25.766
Citam Van Buyten pocnal da trca, a koga ke se prikluci na treninzite ne se znae. Boateng sigurno dobiva zolt karton na eden od dvata polufinalni natprevari protiv Real taka da ili ke bide suspendiran za revansot vo Madrid ili za finaleto vo Minhen. Zatoa ni treba fit Van Buyten da ne dojde red Tymo da igra kako centralen defanzivec.
 
G

_Ghost_

Гостин
Уште Аусбург, па почнува она вистинското сезонава.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Честито пласман и од мене.

Што викате, ние земаме титула Германија, вие во ЛШ па за купот ќе видиме ;)
Шала на страна, ќе биде тешко со Реал ама ако го поминете мислам во Алианц Арената дека ќе освоите.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Се вратил вБајтен на индивидуален тренинг. Не се знае кога ќе почне да тренира со екипата.

Не дека „сега се спасивме“ ама со оглед на тоа што Боа е пред суспензија добро ќе ни дојде алтернативата. Плус, иако гарант Лам ќе му оди на Роналдо сега имаме опција Боа десно а Лам лево (ептен ако затреба пошто глеам и Рафиња не му оди баш)...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom