Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.154
Поени од реакции
25.767
Sportskiot direktor na Gladbach demantira deka transferot na Dante vo Bayern e dogovoren, toj veli deka Dante seuste razmisluva za toa kade da prodolzi.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Jerome Boateng, Toni Kroos, Luiz Gustavo und Thomas Müller wären bei einer weiteren Verwarnung im sich abzeichnenden Halbfinal-Hinspiel gegen Real Madrid gesperrt.

Кои се на картон пред суспензија. Кроос не би го ризикувал, па ни Боатенг. Мада треба да ни е јасно како ден дека барем двајца од овие четворица ќе паузираат еден натпревар од, се надевам следните три после Марсеј, во ЛШ
 
R

Roten 96

Гостин
Јас Крос не би го ризикувал навистина..како што гледа составот ке биде ист како и во Марсеј..а мислам дека требе Крос да сеид на клупа па стај го Алаба и Густаво у средина а Рафиња десен бек Лам нека се врати као лев...Крос навистина не би го ризикувал ај за Милер и Боатенг не знам...Милер нека пазит па нека излезе второто... А за Густаво може и Тимо д абиде адекватна замена...додека за Боа не знам..али најмногу не сакам Крос да го изгубиме па и Милер до некаде сите четворица задуелот со Реал инаку не верувам дека може Масеј нешо да ни напраи вечерва...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Tymoshchuk - Müller, Kroos, Ribéry - Olic

Bank: Butt, Rafinha, Contento, Robben, Pranjic, Petersen, Gomez

добро бе овој Хајнкес стварно е смотан ми ги одмара Робен и Гомез кој не се во никаква опасност од жолти картони а ми ги игра сите што имаат 1 или 2 жолти Лам,Алаба,Боатенг,Густаво,Милер,Крос
и башка средина Тимо,Густаво по тапа средина тешко
 
M

MrzaRules

Гостин
Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Tymoshchuk - Müller, Kroos, Ribéry - Olic

Bank: Butt, Rafinha, Contento, Robben, Pranjic, Petersen, Gomez

добро бе овој Хајнкес стварно е смотан ми ги одмара Робен и Гомез кој не се во никаква опасност од жолти картони а ми ги игра сите што имаат 1 или 2 жолти Лам,Алаба,Боатенг,Густаво,Милер,Крос
и башка средина Тимо,Густаво по тапа средина тешко
како само те демантираат играчиве чудо некое (y)Инаку одлична игра после првото полувреме,одличен потег на Хејнкес шо го повлече Милер од игра,во второ да ги повлече Боатенг и Крос и свршена работа.Колку добро изгледа и вака играта,за пофалба е феноменалната дисциплина и чиста игра..
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
како само те демантираат играчиве чудо некое (y)Инаку одлична игра после првото полувреме,одличен потег на Хејнкес шо го повлече Милер од игра,во второ да ги повлече Боатенг и Крос и свршена работа.Колку добро изгледа и вака играта,за пофалба е феноменалната дисциплина и чиста игра..
да да ќути добро испадна на крај само Алаба доби жолт сеа и он со два жолти 5 души со по два и на тоа Рибери и Лам со по еден
 
M

Mario Gómez

Гостин
да да ќути добро испадна на крај само Алаба доби жолт сеа и он со два жолти 5 души со по два и на тоа Рибери и Лам со по еден
И Бадштубер и Швајни што им се избришаа картоните сега се на 2 картони пред суспензија... Пошто втората суспензија е на два картона.

Рутинска утакмица денес, Рибери и Лам страшно и паметно, Крос исто беше добар... Олиќ онака. Се надевам дека повредата на Милер не е сериозна и ќе биде спремен за Дортмунд и Реал.
 
M

MrzaRules

Гостин
Честито нека е,рутинска победа и потврда на пласманот во 1/2 финале,со страшна дисциплина во играта и одлична тактика.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не ја гледав,пошто ја имам гледано веќе таа утакмица :D Јасно ми беше што ќе биде....Перфектна утакмица за нас,без картони,со ротација,перфектно!!!

Реал Мадрид а???

Единствена работа е што не сакам на Платини да му се оствари желбата за шпанско финале,и тоа треба да ја мотивира екипата да му го спопикаат на тој француски лузер!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ми се темни од помислата да ги гледам ѓупциве во финале на АА :facepalm:

Премногу сме оптоварено со картони, ќе знае како да го искористи тоа Мурињо а немаме резерви. Алаба, Густаво и Боа пијат жолт 100% - првиов е неискусен и ќе има некоја ситуациј како Рафаел пред 2 години на Олд Трафорд со Рибери кога доби црвен а другиве двајца ќе ги местат, ќе паѓаат, ќе ги стега срце во радуис од 10 метри кога ќе се доближат дрн дрн...

Не знам шо да кажам, надежта последна умира ама реално немам некои очекувања големи. Може и да ги надиграме и пречки и зицери и акции и пенали да изработиме ама сите планети (и сите судиски одлуки :cautious: ) се местат за ѓупско финале (n)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Што е фората со картоните ја стварно не разбирам....????

Како се бројат сега,измешани у пм е...Порано фино си беше...

Иначе чекајте бе,нареден за Барса е Челзи....Свашта може да биде..Кој им гарантира дека ќе стигнат до финале,иако со вакво судење,ова е ФАКИНГ ДИСГРЕЈС...Многу се разочарав од фудбалот вечерва....

Боатенг е проблем ако испие жут,за Алаба и Густаво не е страшно имаме замени....Незнам Ван Бајтен до кај е,ама нема да се опорави вероватно....Можеше колку толку да помогне!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боатенг, Густаво, Алаба, Милер и Кроос се на картон до суспензија а Швајни, Лам и Рибери на два до суспензија ако не се лажам.

Инаку дека ова беше срамота вечерва - беше. Два пенали да добиеш вакви во 1/4 финале е :facepalm: Затоа ми падна моралов ненормално, мислам дека ама баш се ќе направат гадовиве за садеѓупско финале.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе нека седат мирни,нека повлечат конци Румениге и компаниј,па има политиката влијание...Нека повлече Германија некои миљијарди од ЕУ па ќе видиме какво судење ќе има после...Мислам дека германците нема да ги чепкаат и ако тоа е чиста фантазија,да се надеваме на најдобро!

Ич да не им се сеќирате,самата помисла на германија им ствара страв,такада колку што ние треба да се плашиме,толку треба и они!!!

Горд сум на оваа екипа што постигна до сега!!
 
M

MrzaRules

Гостин
ќе биде екстра тешко со Реал,ја верувам во екипата,сме ги совладувале многу пати кога биле фаворизирани,верувам дека можеме и сега,денеска покажаа неверојатна дисциплина која ретко се гледа,зошто да не биде така и со Реал,иако не верувам во тоа ама ај...имам надеж
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Горд сум си на Баерн и секогаш сум бил тука не правам ич муабет ама преку таквото ми е од 1/2 финалиња и финалиња, сакам или да скокнам како што скокнав 2001 или подобро ич нека не ме лажат.

На крајот на денот никој не памти кој играл 1/2 или 1/4 финале - шампионот се памти, само тоа се брои.

А дека Германците ќе повлечат некој конци не верувам, премногу си држат до своето за тоа. А и не можат којзнае колку да влијаат - се сеќавате на суспензијата на Рибс пред 2 години за финалето? Епа ако можевме ќе успеевме тогаш - ама не можевме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom