UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Почнаа децата од Фан Клуб Милан да го споредуваат натпреваров со тој на Челзи против Барса?
Деца, не сте виделе вие што е неправда се додека не ви се досудени три чисти пенали и вашиот најдобар напаѓач кој знае сам да реши утакмица во време кога твојот тим има резултат кој го води понатаму не го добие најглупавиот втор жолт картон во историјата на фудбалот.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да беше како што треба би им честитал на фановите(не фанчињата)на Барселона,ама вака сори..Како прво првиот пенал беше,ама оној вториот и баба ми се смееше,кога секој судија свирнува пред да се изведе корнер и смирува,овој едвај чекаше малце тензија!Второ пенал над Ибрахимович ни случајно немаше само ако би ги смениле местата со Меси тогаш би се судел..Раката од Робињо,Иниеста и остали што сакаа да изнудат црвен картон дај нека им каже некој дека поминаа и дека нема возвратен дуел,фала...И на крај COMON CHELSEA!!Кармата кад тад ќе удри!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Како така неможе ? Интер не играше дефанзивно ?

и ако е најдобра тогаш зошто не се први во ЛаЛига ?


Титула да не видите да даде господ!!

Inter igrase perfekten natprevar vo Milano , ednostavno ja demolirase Barca .Sega Pep imase poinakov koncept protiv Milan i toa uspea.
Inter pobedi vo Guiseppe Meazza a vie igravte 0:0
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Браво свака час за играта на барса тоа никој не може да им го оспори имаат игра доведена до перфекција
ама зошто мора при секој поголем притисок судијете да стапуваат на сцена и да ги спасуаат и не мора на
секој фауле да се вртат на терен како риби на суво ок глумата е составен дел у фудбалот ама ова е премногу
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај разгледајте по нетов и видете што мислат експерти за вториот пенал. И немој да ми кењате дека не било заслужено, Ибрахимовиќ и Робињо не се видоа цела утакмица. Најдобар играч на Милан - Абате.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Незнам дали некој тим предизвикал волку многу контроверзии колку што има предизвикано Барселона.

Све убаво има кажано Мурињо, секоја реченица му е на место.


А целата таа контроверзоност, еве како ја опишува еден од најдобрите напаѓачи.

se uste se smeam koga ke go poglednam videoto kako drogba skoka kako nekoj majmun okolu ovrebo :D
:pos:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Кое подлизување бре човеку ? тоа е вистински фан, макар и да не го мисли искрено.


Сега сфаќам како им е навивачиве на Реал,Челзи,Арсенал .

Пред 4-5 години поништен чист гол на Шевченко, сега историјата се повторува - судијата во главна улога.




имав симпатии и ја респектирав Барса, али после утакмицава веќе нема да ги гледам со истите очи!

Нема да ви честитам оти не заслуживте и се надевам нема да ја освоите ЦЛ!
милан го имаше поседот,ја имаше топката,створи безброј шанси - и тогаш судијата свирна 2 пенали за барселона......да не гледавме различен пренос ?!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не реално можеби и не требаше да се свири пенал во таа ситуација ама Миланезиве како ја прават ситуацијава драматична небаре како со Челзи е работата стигната..Барселоа во второто потполно доминираше и уште 5 шанси за гол произведи..можеби немаше да биди исто ако на полувреем беше 1-1 но и на Сан Сиро имаше чист пенал за Барселона ама тоа никој не го коментира бидејќи на некој не му одговара тоа што Барселона е во 1/2 па ајде ќе ги хејтаме немаме друга работа!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Pa podlizuvanje e zatoa sto se fativte za eden penal koj sepak go imase , no mozese sudijata da progleda niz prsti.Posle prviot natprevar koga ne bese doduden penal sega sudijata bese povnimatelen.

Ne moze so defanziva da se parira na edna vakva kompaktna ekipa kako Barca.

Zosto mislis deka site ja mrazat Barsa?

Zatoa sto e NAJDOBRA!

Nekogas go mrazea i Milan vo 90-te , sega ja mrazat Barca , sfakam ne e lesno da imas protivnik kako Barca i sudiite koj ne ti dava ni malce nadez deka ke uspees , toa frustriracki potpolno jasno.
Поправено :P
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Со оглед на тежината на овај натпревар, мислам можеше да не го досуди вториот пенал (инаку се знае дека за онакво влечење на дрес дека е пенал).
По сериозно влечење за дрес беше ситуацијата Месбах-Пујол на првиот натпревар...

И со и без пенал Барса ќе тепаше и ќе обезбедеше пласман... то е то
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Да бидеме објективни колку е можно во ситуацијава, престрого беше досуден вториот пенал иако имаше влечење. Критериумот на судијата е what the fuck само он знаеше што судеше. Амброзини имаше 13 фаули, Мексес еден направи жут му даде. Од која ли вукојебина УЕФА делегира судии да судат на вакви тешки натпревари. Слабо изигра Милан иако очекував на почетокот да притистнат и да одат на брз гол. Дечки дајте ве молам продајте го Пато купете си некој кој ќе ви користи додека сеуште држи цена. Пеп ме разочара многу со Куенка и неговото форсирање.

П.С Овој лудиов кај го виде Реал вечерва :pos:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Не реално можеби и не требаше да се свири пенал во таа ситуација ама Миланезиве како ја прават ситуацијава драматична небаре како со Челзи е работата стигната..Барселоа во второто потполно доминираше и уште 5 шанси за гол произведи..можеби немаше да биди исто ако на полувреем беше 1-1 но и на Сан Сиро имаше чист пенал за Барселона ама тоа никој не го коментира бидејќи на некој не му одговара тоа што Барселона е во 1/2 па ајде ќе ги хејтаме немаме друга работа!
Џони нема збор дека Барселона е поквалитетен, посовршен и поубиточен тим од Милан, небаре се виде и на утакмицава колку само беа подоминантни. Но искрено премногу смешно досуден 2ор пенал за Барса ( не спорам дека Милан ќе извлечеше позитивен резултат, но ти текнува никогаш незнаеш ). Во многу незгодно време го досудува тој 2ор пенал и се иде низ брдо ... Немаше потреба да се свири таков пенал иако имаше основ и елементи али ептен голема утакмица е и влог али тоа е така проценил судијата не ни погреши, беше пенал али можеше да прогледа низ прсти ипак ни пред 10 минути не поминаа откако го досуди првиот. Барса ќе успееше и без тој пенал да постигне + 1 или 2 гола и ќе продолжеше понатаму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom