Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Зад собраниие постоеше продавничка во која се продаваа ножеви Victorinox ...и тоа не само мултифункциски туку и за во кујна....последен пат кога поминав од таму видов дека е затворена....дали некој знае каде е префрлена и каде можат да се најдат ножеви Victorinox за во кујна
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Ако знае некој да ми даде број од тамбураши, ама да бидат квалитетни и што е можно повеќе песни да знаат за пеење и свирење. Под квалитетни исто подразбирам да бидат 3-4ца, да бидат со повеќе инструменти.
Цезар Шампиони
ШЕФ ЦЕЗАР
Телефон 075 929 256
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
24.904
Цезар Шампиони
ШЕФ ЦЕЗАР
Телефон 075 929 256
Чекај Цезар Шампиони се викаат тамбурашите, а ова ШЕФ ЦЕЗАР што е? Ќе може малце да ми објасниш, спор сум нешто денеска.. :D
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Чекај Цезар Шампиони се викаат тамбурашите, а ова ШЕФ ЦЕЗАР што е? Ќе може малце да ми објасниш, спор сум нешто денеска.. :D
Цезар шампиони е групата роми, а шеф цезар е шефот т.е главниот у циганското парти :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Кај се наоѓа поточно кафич(ќ)от Кашмир ? Знам дека негде во близина на 7ца ама малце подобри координати некој да ми даде ако сака :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Дали некој знае каде може да се купат кујнски ножеви VIctorinox во Скопје и дали продавницата Унија-Комерц сеуште постои и каде е дислоцирана?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ме интересира за нотарските канцеларии по градов..Дали има разлики во цената на нотарските услуги кај различни нотари...? И поконкретно - колку чини заверка на еден документ, од една страна, поточно изјава на физичко лице дека на друго физичко лице му уплаќа одедена сума на пари...?
-Ако не е за тука прашањево, преместете го, зашто не можев посоодветна тема да најдам...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776
Мегафон и колку пари е?
Во ГТЦ на 1 кат кога влагаш од плоштад веднаш десно имаш продавница за електроника и слично, таму последен пат видов мегафон, за цена не знам.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
Дали знае некој каде може да ја најдам книгата Говорот на Телото од Алан Пис. Имали македонски издане на издавачката куќа АРТ
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72



Дрвени столчиња за двор/тераса низ Скопје некаде?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Каде можам да најдам каиши во повеќе бои (конкретно ми треба жолт каиш)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776



Дрвени столчиња за двор/тераса низ Скопје некаде?
Во скоро сите продавници за мебел. Освен таму можеш да најдеш во Меркур Автокоманда, ХУБО маркет Карпош... Не ми текнува дали имаше вакви во Мр.Бриколаж кај ФОН.
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Дали знае некој каде може да ја најдам книгата Говорот на Телото од Алан Пис. Имали македонски издане на издавачката куќа АРТ
Побарај во египетска сонувалка, книжарница на улица македонија , мислам дека таму ја имам видено книгава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom