Предлог за мал бизнис?

Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
http://www.fxlider.com/mk/ еве што најдов на интернетов онлајн берза ама не знам да не е нешто лажно ми е страв па да ми соберат 100 евра инаку би пробал
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
ne e lazno se registriras i ce ti se javi nekoj batka,broker ne znam so katara e i ce ti objasni
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
моњљ


Ова е од Централен регистар на Македонија, иначе ова е за ДОО, неможев да најдам каде пишува минимална, али од сликата можеш да сватиш дека е минимално 5 000 евра за ДОО...
Јас реков дека и за ДООЕЛ е 5 000 евра исто како и за ДОО...
Кај ТП немаш минимална главнина од едноставна причина што ТП одговара НЕОГРАНИЧЕНО со целиот свој имот...
Го полагав ова пред 2 недели така да сум доволно упатен во ова...
--- надополнето: 26 декември 2011 во 21:01 ---
може ли една помош како да напишам изјава по член 18 од законот за трговски друшта (за основ за бришење на ТП)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Стовариште за огревно дрво ако имаш добро пристапно место (како јас на пример :icon_lol:), тие пари се доволни за обрт, како што ќе поскапува струјата парното дрвата има сами да си одат, дури во ваква зима ќе молат луѓе за кубик повеќе :icon_lol:.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Пробај со пчеларство набави си неколку сандука со пчели еве еден сандук со пчели ти иде 100е , ке си земеш едно 20-30 сандуци другите пари ке ги чуваш за репро материјали и непредвидени трошоци, ако ги работиш со лјубов и знаенње парите ти се вракат за една до две години плус ке прошириш семејство со нови роеви, не мора ни фирма ни данок , само место каде ке ги чуваш пред се треба далеку од градска средина , Произведената роба никогаш не се расипува а и добро иде
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
131
Поени од реакции
28
Ne se zaebavaj so pilana sledna granka koja ce bide pogodena od finansiska kriza e tokmu proizvodstvo na drva mebel itd ..Razmisli koj ce go kupi toa sto ce go proizvedes vo Skopje mozebi ama ako si vo nekoj drug grad treba da se razmislis dobro ??
најубо отвори си пилана..ама и камион да си купиш..па да земаш на тендери трупци дрва огрев со пиланата ќе ги прајш греди штици и слично и ќе тераш бизнис ЧД
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
http://www.fxlider.com/mk/

Некој да не има искуство со овие?????
Moјот батучед од Србија работи со ова...во плус е некои 150 евра и е безбедно...но треба да знаете како да тргувате и сл...јас не знам и некако многу ми изгледа тешко...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Пробај со пчеларство набави си неколку сандука со пчели еве еден сандук со пчели ти иде 100е , ке си земеш едно 20-30 сандуци другите пари ке ги чуваш за репро материјали и непредвидени трошоци, ако ги работиш со лјубов и знаенње парите ти се вракат за една до две години плус ке прошириш семејство со нови роеви, не мора ни фирма ни данок , само место каде ке ги чуваш пред се треба далеку од градска средина , Произведената роба никогаш не се расипува а и добро иде
ama pcelarstvoto e cel zanaet , treva epten razbiranje vo toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom