Предлог за мал бизнис?

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
zainteresiran sum za otvaranje na pilana a voedno i izrabotka na mebel,investiijata e amerikanska,ama sega mi treba nekoj koj ke mi pomaga,strucno lice koe ke mi kaze se za toa,kade da ja izgradam nabavka na mashini,i site tie propratni raboti,za konsultaciiite ke bide nagraden

Ne se zaebavaj so pilana sledna granka koja ce bide pogodena od finansiska kriza e tokmu proizvodstvo na drva mebel itd ..Razmisli koj ce go kupi toa sto ce go proizvedes vo Skopje mozebi ama ako si vo nekoj drug grad treba da se razmislis dobro ??
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
zosto mislis deka drvoto kako proizvod ke bide na meta,jas pak mislam deka drvoto vo poslednive dva veka nikogas ne mu padnala cenata,tuku se odela nagore,investitorot e od amerika,kako dobar se pokazal tamu saka i vamu da otvori,licno mu ja pravel kujnata na m.jordan,pa sea se raspituva za tuka
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
zosto mislis deka drvoto kako proizvod ke bide na meta,jas pak mislam deka drvoto vo poslednive dva veka nikogas ne mu padnala cenata,tuku se odela nagore,investitorot e od amerika,kako dobar se pokazal tamu saka i vamu da otvori,licno mu ja pravel kujnata na m.jordan,pa sea se raspituva za tuka
Ќе имаш една голема пречка..ЈП Македонски шуми......т.е. ако не си нивен.
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
Абе идеја конкретно неможам да дадам, мои си се и јас некој ден сакам да ги искористам, ама можам да го научам како да стигне до идејата, ама и тоа се плаќа. Кажи му прво нека потроши 10.000евра по семинари, обуки и други начини на образование, па после нека почнува бизнис.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе идеја конкретно неможам да дадам, мои си се и јас некој ден сакам да ги искористам, ама можам да го научам како да стигне до идејата, ама и тоа се плаќа. Кажи му прво нека потроши 10.000евра по семинари, обуки и други начини на образование, па после нека почнува бизнис.
ova nikot sam si go odbra ili taka ti dojde... :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Бизнис се правел со 5000 евра!!!???

...а тоа да не е лихва?:)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Абе идеја конкретно неможам да дадам, мои си се и јас некој ден сакам да ги искористам, ама можам да го научам како да стигне до идејата, ама и тоа се плаќа. Кажи му прво нека потроши 10.000евра по семинари, обуки и други начини на образование, па после нека почнува бизнис.
Овцо, тој што може да потроши 10 000 Евра по семинари и не му треба идеја за бизнис :smir:.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
vo banka samo i na berza
Да баш како што ме тераше еден да ги ставам парите во Макстил пред 2 години скоро.

Тогаш акцијата беше 580-600 денари, па сеа (не знам точно колку е моментално) едвај 100 денари.

СЕГА се купуваат акции бидејќи наскоро ќе рипнат. Ама ајде де најди пари!
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Нека се пресели од Македонија во прекуокеанските западни земји.Најсигурна инвестиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom