Skopje City Mall

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
А бе луѓе како ќе го викаме Трговскиов центар нема ваљда Скоупје Сити Моол. Кај се чекаш? Пред Сити Моол. Толку селски звучи. А да се преведе е Градски Трговски Центар а има веќе еден ГТЦ. Да им се серам во името. Мамето нивно помодарско.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Cineplexx киното ќе имало Real 3D... најверојатно мислат на брендот RealD 3D?
И 9-10 сали е премногу, подобро нека направат помал број на кино сали, но поголеми и со поголем број на седишта. По епик филинг е така.
 
Член од
16 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
2200 нови вработени

2200 x 200 евра ( нека бидат 200 евра просек)

2200 x 200 = 440 000 евра месечно

440 000 x 12 месеци = 5 280 000 евра годишно.


Над 5 милиони евра ќе прими обичниот народ плата. Одлично, нека се гради.
Земи 200 евра плата и помини го месецот.На крај види колку ќе ти останат и што ќе можеш да купиш со тие пари на распродажба во Зара. ОК?
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Незнам што се буните сите, редно беше да се направи еден ваков светски и модерен трговски, и мило ми е што се гради во најубавата населба, на место каде што имаше дивина. Сите што коментирате како има многу трговски центри, колку ќе се трошело, а први ќе бидете што ќе идете кога ќе го отворат и ќе се грабате у Зара за облеки.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Едвај чекам! Конечно нешто светски што Македонија нема да заостанува со другите Балкански земји :) Башка и за киното, тих тих, мераци.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Земи 200 евра плата и помини го месецот.На крај види колку ќе ти останат и што ќе можеш да купиш со тие пари на распродажба во Зара. ОК?
Мила МилицЕ,

каде у мојот пост гледаш дека 200 евра се доволни да го поминеш месецот? Ако еден член у семејството работи и сеа се вработи уште еден у Скопје Сити Мол, тоа значи дека во домашниот буџет ќе им се слеат УШТЕ 200 евра. Дај не ми скокај одма. Сум работел и за 6 и за 12 иљади денари. Од појдовна точка нула, коа си НЕВРАБОТЕН, 12 иљади ќе те скрпат некако. И контра на тебе ја можам да ти дадам доста примери каде луѓе го поминуваат месецот и со помалку пари. Темата не е за тоа.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
I don't see Starbucks logo :(, а рекоа ќе отворат.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Колку да се фалиме дека имаме, за да не трчаме ко невидени у старбакс коа сме у странство :)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
83
Поени од реакции
22
Земи 200 евра плата и помини го месецот.На крај види колку ќе ти останат и што ќе можеш да купиш со тие пари на распродажба во Зара. ОК?
Dobro, ne go hejtaj tipot za toa shto kaza deka 200 evra vo prosek kje zemaat lugjeto. Ne e on kriv za toa. A i nema da zemaat 200 eur, kje zemaat dosta povekje. Proektot e super, i navistina ogromni pari kje se vrtat okolu toa mesto. Bashka, lugjeto shto ziveat nakaj Karpos i Gjorce nema da mora da se macat sekoj petok i sabota do centar za se i sesto. Sturbucks ftw!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Се изгазив од смеење негде по интернетов од коментарите.Фалело H&M, Calvin Klein, FootLocker, D&G, KFC, Sergio Tacchini, Tissot, белгиско чоколадо и не знам ти шо друго, од овие многу биле второкласни фирми :pos: А поголем дел од истите тие гарант 20 минути пред да ја видат сликава кукале за лошиот стандард, ама би дале и цела плата да купат 'марка'...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Ја отворив една тема која гласеше: Koлку купувате македонски прозиводи и дали купувате македонски производи и внимавате да бидат македонски.. имаше 5-6 поста се на се, па види колку сме заинтересирани за својот пазар
- не ти се укључил Дардани-ја, моментално бил заватен
инаку ќе си направел 30 страници за ден-два гарант....
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Што ќе ни се подобро здравство и образование,имаме тон архитетски проекти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom