Skopje City Mall

Член од
10 декември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
2012 година, Скопје, нов трговски центар, овој пат по најнов концепт, модерен и практичен. Инвеститорот Fashion Group кај Канал во Скопје (до салата Партизан) гради трговски центар по Светски стандарди кој ќе се протега од Илинденска до Партизанска.

Еве го и визуелниот идентитет на City Mall Skopje.









 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Ако ова се реализира, браво! Редно е еден така огромен трговски да добиеме. Не можам да зборам од архитектонски аспект, затоа што и не сум архитект, ама од аспект на обичен граѓанин и љубител на трговски центри :)pipi:), ова личи прекрасно:)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Се убија градејќи трговски центри. Ќе не знае народов каде попрво да иде да пазарува богати.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Точно е дека имаме доволно трговски центри, ама не се на одмет. Се отвараат работни места, се искористува неискористен простор (а во Скопје има бајаги таков).... Иначе, каде би била точната локацијата на чудово?
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
убаво изгледа ама ќе биде кај кај помал од тој ера на саем што ќе биде...
ама овој па порано ќе го отворат...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.313
Поени од реакции
6.167
Убаво, нека се гради!
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
ајде уше 2-3 па до го пријавиме скопје у гинис за град со најмногу трговски -.-
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се убија градејќи трговски центри. Ќе не знае народов каде попрво да иде да пазарува богати.
А бе тоа да, ама од друга страна и доста луѓе можат да се вработат кога ќе видиш, така да тоа и не е така лошо. :)

Иначе ми се допаѓа тоа што го гледам ,ама додека не се отвори не коментирам, пошо Вероно го пупмаа, а мене не ми се свиѓа. 5 продавници има.

--- надополнето ---

Се убија градејќи трговски центри. Ќе не знае народов каде попрво да иде да пазарува богати.
А бе тоа да, ама од друга страна и доста луѓе можат да се вработат кога ќе видиш, така да тоа и не е така лошо. :)

Иначе ми се допаѓа тоа што го гледам ,ама додека не се отвори не коментирам, пошо Вероно го пупмаа, а мене не ми се свиѓа. 5 продавници има.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Од зградата гледам право во местово кај шо треба да се гради, ама со ова темпо досега како што оди тешко дека до кај 2015 би го завршиле. А не ме чуди и да имаат проблеми со документации, денационализации, бирократски глупости... почнаа лани да го копаат местото и сега е дупка длабока 5-6 метри преку целото место и кога ќе заврни дожд се претвора во езеро. А откако го ископаа така го оставија, ништо не чепнаа со месеци, од пролетоска веќе. Е сега, поставија некој кран пред некој ден, завчера и еден-два багери внесоа внатре, ама падна снегот и пак така се’ оставија. Не сум баш оптимист дека ќе го биди.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
На една од сликите, најдесно се гледа катна гаража на 5 нивоа. :)

Иначе ептен убаво изгледа дизајнерски. Внатрешноста, иако на 1 слика, изгледа како сите трговски понови кај нас. И според се, не ми изгледа дека малце продавници ке има, како кај Веро на пример.

Малце мислам дека е вишок трговски уште еден али ај, нека ви биде. Само ке се намалува бројката на посетителите во трговските и ке се пропадне, заради конкуренција и помала заработувачка. Но ај отом-потом...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
А бе тоа да, ама од друга страна и доста луѓе можат да се вработат кога ќе видиш, така да тоа и не е така лошо. :)

Иначе ми се допаѓа тоа што го гледам ,ама додека не се отвори не коментирам, пошо Вероно го пупмаа, а мене не ми се свиѓа. 5 продавници има.
Се во ред тоа, не ми беше мислата дека ова е лошо. Нека се гради, секогаш и секаде е убаво кога со гради.
Но некако мислам дека се чувствува презаситеност трговски центри, народов не може да си дозволи секој месец да пазарува низ тие брендирани продавници.
Како и да е, ова е само мое мислење, се надевам дека додека го изградат ќе се зголеми стандардот на граѓаните на РМ :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
На една од сликите, најдесно се гледа катна гаража на 5 нивоа. :)

.

Многу, ама многу сум скептична околу катните гаражи. 5 години уназад викаат еве овде ќе се гради катна гаража и увек на крај испаѓа нешто друго...:icon_lol:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Дали е ова заградениот простор до последна 19ка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom