Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Новиот напаѓач на Јувентус
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Боле ли сине? ;)
Да ме боли елиминација од куп ? Се заебаваш или да ?
Од дамна се имам изјаснето дека купот за мене е натпреварување што нема никакво значење па ако немаш нешто да кажеш за мојот последен пост подобро ќути си.Јас зборувам за нешто што е вистина ти ми ставаш клипови од К15 што е многу лош и детски потег.Ако незнаеш да вратиш на зборот со збор тогаш клипови/слики иди постирај во ЧДА.
 
С

сашенко

Гостин
Кој стигна да збори за детски потези на форумов :pos:
--- надополнето: 20 март 2012 во 23:47 ---
Кој стигна да збори за детски потези на форумов :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.754
Да ме боли елиминација од куп ? Се заебаваш или да ?
Од дамна се имам изјаснето дека купот за мене е натпреварување што нема никакво значење па ако немаш нешто да кажеш за мојот последен пост подобро ќути си.Јас зборувам за нешто што е вистина ти ми ставаш клипови од К15 што е многу лош и детски потег.Ако незнаеш да вратиш на зборот со збор тогаш клипови/слики иди постирај во ЧДА.
ххх друже од авион се гледа дека ти е криво што изгубивте или втората варијанта е што сакаш да го омаловажуваш триумфот на Јуве во двата дуела против вас .. доказ за тоа е што никој не те праша, а ти сам почна да си се правдаш во твојот прв пост зошто твојот Милан бил елиминиран ..
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кој стигна да збори за детски потези на форумов :pos:
--- надополнето: 20 март 2012 во 23:47 ---
Кој стигна да збори за детски потези на форумов :pos:
Типично за тебе...Година дена се обидуваш на некој да му наметнеш нешто што го нема кажано/направено и кога ќе ти го укопаат со се јајца се криеш и јадеш бурек кај вас во фан клуб.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Де бре, знаеме дека серија а го допира дното, ама немојте и купот да го спомнувате тука. Бар сеуште до тоа дереџе не е стигната лигата :icon_lol:

Иако ако со вакви натпревари се продолжи во купот ќе му се крене популарноста, а и квалитетот. Фали Рома сезонава(во полуфинале).
 
С

сашенко

Гостин
Денес кој и да тепаше и да идеше даље ке беше заслужено.Имаа шанси и на двете страни, фер судена беше утакмицата и можда и тоа е причината поради која и нема многу да пишуваат тука сега :pos: (пола дечки тука се активираат коа има нешто сумњиво иначе добар маубет незнаат да направат).Али се на се интересно полуфинале, само може требаше да падне уште некој гол пошто имаше шанси стварно.Честито финале и се надевам Наполи ке биде противникот таму ;)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ххх друже од авион се гледа дека ти е криво што изгубивте или втората варијанта е што сакаш да го омаловажуваш триумфот на Јуве во двата дуела против вас .. доказ за тоа е што никој не те праша, а ти сам почна да си се правдаш во твојот прв пост зошто твојот Милан бил елиминиран ..
Види кај нас во фан клуб што пишав уште пред да почне утакмицата и ако уште мислиш дека може да ми биде криво за куп пораз тогаш ќе се обидам да ти нацртам.
За никој пораз не барам и нејќам да барам оправдувања,а со оној пост само сакав да им укажам на некој затуаци личности дека овој Јувентус може да се мери со 2 тим на Милан.Нема никакво правдање туку укажување на некој апла очигледни работи што одредени личности нејќат да ги видат.
Триумф како триумф неможеш да го омаловажуваш.Победија во првата утакмица на Сан Сиро и нигде го немам тоа негирано,а во тој пост убаво кажав дека немам намера да го омаловажувам Јуве само се обидов да му укажам на некои работи на Сајбер и зошто за мене глупо звучи тоа ‘‘и они да не победат еднаш‘‘.
 
С

сашенко

Гостин
Типично за тебе...Година дена се обидуваш на некој да му наметнеш нешто што го нема кажано/направено и кога ќе ти го укопаат со се јајца се криеш и јадеш бурек кај вас во фан клуб.
Јас? Момче иди фрли се во Вардар, маубетот две недели ви го правев тука и никаде ве немаш сега најде мене да ми продаваш бурек тука :pos: кај беше тогаш бе мило кога барав ја цитати од вас и кога пишував ко луд за ова а?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јас? Момче иди фрли се во Вардар, маубетот две недели ви го правев тука и никаде ве немаш сега најде мене да ми продаваш бурек тука :pos:
Истите муабети сакаш да ги вртиш ама нека ти биде јасно дека тоа кај мене не ти проаѓа.Ова фрли се у Вардар и слични сељачки работи иди да им ги кажуваш на мајка ти и татко ти.
 
С

сашенко

Гостин
Истите муабети сакаш да ги вртиш ама нека ти биде јасно дека тоа кај мене не ти проаѓа.Ова фрли се у Вардар и слични сељачки работи иди да им ги кажуваш на мајка ти и татко ти.
Епа прочитај се бе лепи, види шо пишуеш.Ја ко шо знам ви здосадив на фан клуб таму на сите од што барав цитати за маубетите шо ги вртевте демек ние сме ги збореле.И никој не ми врати ништо на тоа, само пцовки добив по приватни пораки :confused: И ја сеа можам се да прифатам ама после такво досаѓање од моја страна и вадење ваши цитати да ми кажеш мене дека ја сум се криел и сум наметнувал нешто е стварно да се фрлиш у вардар извини за речников вака али смешно мајке ми :pos:
--- надополнето: 21 март 2012 во 00:05 ---
Кажи било што ама немој да лажеш до волку срамота е више.Па се умрев пишувајки се за истото и се види шо праиш.Човек да се разочара овде од вас, ко со 5то оделечниња да правам маубет :tapp:
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Милан сезонава ја игра со 15 повредени играчи нон-стоп.Онаа утакмица на Сан Сиро каде што ве извади Таљавенто ја игравме со пола 2 тим,на оваа утакмица игравме во гости со Макси,Шарави,Пипо,Сидорф,Мунтари,Месбах/Антонини,Амелија,Емануелсон и вие бевте тимот што воглавно се бранеше со 11 позади.Небитно ова туку муабетот ми беше дека овој Јувентус моментално му е конкуренција на еден ‘‘крпен‘‘ Милан,а од оној вистинскиот Милан сте многу далеку.
Оваа сезона Касано,Боатенг,Пато,Аквилани,Фламини,Неста имаат по 10ина утакмици одиграно но и тие утакмици не им се целосни.Кога овие играчи би ги немале повредите уз Ибра,Силва,Мексес,Робињо,Ночерино,Абате би биле прејак тим за било кој во Италија па и Европа.Немам никаква намера да го омаловажувам Јуве како тим но моментално сте ни некакава конкуренција само заради големите проблеми што ги имаме со повредите и глупо е кога некој се лупа у груди демек едвај не победија,а ние играме со пола 2 тим цела сезона.
Јувентус сезонава игра со 20 играчи дадени на заем по други клубови...
http://en.wikipedia.org/wiki/Juventus_F.C.#Current_squad

така да ова оправдување ви паѓа у вода
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Ништо од Триплетата на Милан... остануваат овие кои што се на сликата единствени екипи кои ја освоиле Тројната титула (y)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom