(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
ај и јас малку за Роналдо :smir:
отсекогаш сум зборел дека не верувам многу на медиуми туку верувам само на слика поточно играч+дрес а моментално работите стојат Роналдо+Манчестер и кога ќе го видам во дрес на друг клуб тогаш пишете тука
Само едно да кажам во историјата на Фергусон сите што биле топ играчи под негова капа откако го напуштиле никој не бил во топ форма без разлика дали Ферги го избркал или бил приморан да го продаде. Но ова може да видиме дека важи скоро за сите играчи онаму каде што биле ѕвезди кога заминале во друг клуб воопшто не биле истите. Па ако сака Роанлдо да му се заебе кариерата нека оди во Реал и така сите што отидоа таму последниве години се повредија и никако да ги излечат
Јас лично првпат ми беше жал за играч што замина беше Бекам си мислев тогаш леле што ќе се прави кој ќе игра сега пола голови тогаш што ги даваа беа негови асистенции така и сега пола голови се на Роналдо. Но тогаш запамтив изјава на Ферги дека никогаш не треба да се жали по играч бидејќи тие доаѓаат и си одат без разлика на каков начин но само клубот останува и дека секогаш ќе се најде нов играч околу кого ќе се врти играта. Ферги тогаш го потенцираше примерот со Марк Хјуз, Кантона, Палистер, Брус и тие си заминаа па клубот и понатака продолжи да освојува титули. А јас ке кажам си отиде и Бекам, и Руд и Манчестер повторно освојува титули. Кога Кин си замина рече дека Манчестер ќе ги зафати криза како Ливерпул и јас тогаш така помислив но не е така освоија двапати Премиер лига и се на врвот на Европа.
Ставот на Фергусон е дека откако ќе си замине играч не треба да се бара ист играч во оној кој треба да дојде како замена секој има свој стил на игра според кој треба да се адаптира
Поздрав и доста со шпекулации а за туѓите фанови нека не мислат дека нервираат некого ако постојано се пишува тука
Се е кажано! Браво
едит: Сеа ги видов шеширите за ЛШ за наредната сезона, Манчестер е во првиот шешир! Би сакал да се паднеме во група со Баерн (кој е во вториот шешир) и Јувентус (ако ги помине групите и е во третиот шешир) да им покажеме кој е кој!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Znaci mora ovde so vas da spodelam deka najklosarski klub vo svetot e Raul Zadrid!
A be da ne bese kraljot najgolemi klosari ke bea. Najkatastrofalna finansiska politika vodat i posle koga ke nemaat ni gazot so sto da si go izbrisat, ke mu se javat na kraljot aman prodaj edna niva da si gi isplatime dolgovite.
Ne mozat vo evropa da napravat nisto poslednive godini i aj sega plati ke nudime, ova ke pravime, ona ke pravime.
Ubavo rece SAF, Barsa e 100 pati pogospodski tim od Raul Zadrid. Toa tie nikogas nema da bidat.
Najgolemi uspesi postignuvaa vo vremeto na diktatorot Franko i ke mi se prcat sega ovdeka.
Seuste mi e svez primerot koga kraljot sam si kupi sportski kompleks za 1 miljarda dolari i parite i kompleksot im gi dade na madridskite klosari(demek da ne e apla rabotata).
Spanija mozese da bide isklucena od Euro 2008 poradi mesanjeto na kraljot vo fudbalskata federacija. I air baras ti od tamu, dabetar od nas se.
Ponekogas si go postavuvam prasanjeto sto bi bilo dokolku angliskata kralica se vmesala vo fudbalot na vremeto kako ovaj madridskiot kral, ili pak papata da finansirase nekoj italijanski klub. nemase kopucite da se prvi vo nisto, mozam da garantiram so glava.
Ne zaludno anglisko e prvenstvo so najgolem broj osvojuvaci na tituli i ekipi koi vo momentov igraat i vo poniski devizii a bile i evropski sampioni! A vo spanija raul zadrid gi ima titulite i nekoja Barsa, kolku da ne e apla prvenstvoto!
Mene ako me prasuvate iskreno, edna atomska i da go snema toj klub. Ako ronald o odi tamu, ke go pozfravime so edna srpska pesna koja odese vaka"Srecan ti put u nepovrat zelim".
Sto bi rekol eden drugar, dodeka ima telinja kako Raul Zadrid, ke nema zima za drugite klubovi!
GLORY GLORY MAN UNITED
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Znaci mora ovde so vas da spodelam deka najklosarski klub vo svetot e Raul Zadrid!
A be da ne bese kraljot najgolemi klosari ke bea. Najkatastrofalna finansiska politika vodat i posle koga ke nemaat ni gazot so sto da si go izbrisat, ke mu se javat na kraljot aman prodaj edna niva da si gi isplatime dolgovite.
Ne mozat vo evropa da napravat nisto poslednive godini i aj sega plati ke nudime, ova ke pravime, ona ke pravime.
Ubavo rece SAF, Barsa e 100 pati pogospodski tim od Raul Zadrid. Toa tie nikogas nema da bidat.
Najgolemi uspesi postignuvaa vo vremeto na diktatorot Franko i ke mi se prcat sega ovdeka.
Seuste mi e svez primerot koga kraljot sam si kupi sportski kompleks za 1 miljarda dolari i parite i kompleksot im gi dade na madridskite klosari(demek da ne e apla rabotata).
Spanija mozese da bide isklucena od Euro 2008 poradi mesanjeto na kraljot vo fudbalskata federacija. I air baras ti od tamu, dabetar od nas se.
Ponekogas si go postavuvam prasanjeto sto bi bilo dokolku angliskata kralica se vmesala vo fudbalot na vremeto kako ovaj madridskiot kral, ili pak papata da finansirase nekoj italijanski klub. nemase kopucite da se prvi vo nisto, mozam da garantiram so glava.
Ne zaludno anglisko e prvenstvo so najgolem broj osvojuvaci na tituli i ekipi koi vo momentov igraat i vo poniski devizii a bile i evropski sampioni! A vo spanija raul zadrid gi ima titulite i nekoja Barsa, kolku da ne e apla prvenstvoto!
Mene ako me prasuvate iskreno, edna atomska i da go snema toj klub. Ako ronald o odi tamu, ke go pozfravime so edna srpska pesna koja odese vaka"Srecan ti put u nepovrat zelim".
Sto bi rekol eden drugar, dodeka ima telinja kako Raul Zadrid, ke nema zima za drugite klubovi!
GLORY GLORY MAN UNITED
Не се нервирај Чомбе.
Уживај таму, гледај си го нашиот Јунајтед.

И кога пишуваш толку, пиши на кирилица, се изморив читајќи :)
Поздрав
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Се е кажано! Браво
едит: Сеа ги видов шеширите за ЛШ за наредната сезона, Манчестер е во првиот шешир! Би сакал да се паднеме во група со Баерн (кој е во вториот шешир) и Јувентус (ако ги помине групите и е во третиот шешир) да им покажеме кој е кој!
ЛЕЛЕ КОЛКУ ГИ САКАМ ТИЕ ЈУВЕНТУС. :zlo::zlo::zlo:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Znaci mora ovde so vas da spodelam deka najklosarski klub vo svetot e Raul Zadrid!
A be da ne bese kraljot najgolemi klosari ke bea. Najkatastrofalna finansiska politika vodat i posle koga ke nemaat ni gazot so sto da si go izbrisat, ke mu se javat na kraljot aman prodaj edna niva da si gi isplatime dolgovite.
Ne mozat vo evropa da napravat nisto poslednive godini i aj sega plati ke nudime, ova ke pravime, ona ke pravime.
Ubavo rece SAF, Barsa e 100 pati pogospodski tim od Raul Zadrid. Toa tie nikogas nema da bidat.
Najgolemi uspesi postignuvaa vo vremeto na diktatorot Franko i ke mi se prcat sega ovdeka.
Seuste mi e svez primerot koga kraljot sam si kupi sportski kompleks za 1 miljarda dolari i parite i kompleksot im gi dade na madridskite klosari(demek da ne e apla rabotata).
Spanija mozese da bide isklucena od Euro 2008 poradi mesanjeto na kraljot vo fudbalskata federacija. I air baras ti od tamu, dabetar od nas se.
Ponekogas si go postavuvam prasanjeto sto bi bilo dokolku angliskata kralica se vmesala vo fudbalot na vremeto kako ovaj madridskiot kral, ili pak papata da finansirase nekoj italijanski klub. nemase kopucite da se prvi vo nisto, mozam da garantiram so glava.
Ne zaludno anglisko e prvenstvo so najgolem broj osvojuvaci na tituli i ekipi koi vo momentov igraat i vo poniski devizii a bile i evropski sampioni! A vo spanija raul zadrid gi ima titulite i nekoja Barsa, kolku da ne e apla prvenstvoto!
Mene ako me prasuvate iskreno, edna atomska i da go snema toj klub. Ako ronald o odi tamu, ke go pozfravime so edna srpska pesna koja odese vaka"Srecan ti put u nepovrat zelim".
Sto bi rekol eden drugar, dodeka ima telinja kako Raul Zadrid, ke nema zima za drugite klubovi!
GLORY GLORY MAN UNITED
Најаки сме шо да праиме, затоа сите сакаат у Реал. Прашање на време е кога ќе дое Роналдо.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Најаки сме шо да праиме, затоа сите сакаат у Реал. Прашање на време е кога ќе дое Роналдо.
Извини а кој се тие сите? Во голема заблуда си ако мислиш дека сите сакаат да играат за реал. И реал бил најдобар ама кога усте се играло аматерски фудбал во 50-ти години. А кај е последниве 10 год?:raz::raz::raz::raz:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Најаки сме шо да праиме, затоа сите сакаат у Реал. Прашање на време е кога ќе дое Роналдо.
Да да за се е прашање на време!Роналдо нема никогаш да дојде,плус и за Кака така се дигаше прав минатото лето па гледам добро му стои 22 во Реал!Бог да чува се овие од Реал Мадрид!:tapp:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Извини а кој се тие сите? Во голема заблуда си ако мислиш дека сите сакаат да играат за реал. И реал бил најдобар ама кога усте се играло аматерски фудбал во 50-ти години. А кај е последниве 10 год?:raz::raz::raz::raz:
Па нигде ги нема, али пак сите сакаат да играат во Реал.
Да да за се е прашање на време!Роналдо нема никогаш да дојде,плус и за Кака така се дигаше прав минатото лето па гледам добро му стои 22 во Реал!Бог да чува се овие од Реал Мадрид!:tapp:
Ако Роналдо сака да дојде, Манчестер не може да го спречи. Може да се бори за поише пари, ништо друго. Кака не рече дека сака да си оди од Милан, така да Реал ништо не можеше да направи.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А Роналдо мислиш рече.Тоа е сето напомпана работа од весници.Рано му е за заминувње.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Тој ништо не рече.Засега останува, не оди во Реал.А и да замине баш ми е гајле, ќе се најди некој таков, а кај вас како и сите други што дојдоа од Манчестер-ќе пропадне.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Тој ништо не рече.Засега останува, не оди во Реал.А и да замине баш ми е гајле, ќе се најди некој таков, а кај вас како и сите други што дојдоа од Манчестер-ќе пропадне.
:lol:
Стварно Руд и Хајнце везе немаат. Бекам исто.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ц ц ц...за гревота сте.Бекам во Реал играше исто како што играше во Манчестер? Ај провери клипчиња нешто гледај Бекам што прави во 1995-2003 па ќе видиш што правеше, во Реал едвај по 3-4 асистенции и еден гол никаков ќе даеше.Хајнце не е ништо посебно во Реал, а ван Нистелрој има некои подобри резултати, ама никогаш не дал толку убави голови и не бил во форма како што беше во Манчестер.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
А рече дека сака да остане ?

види го добро клипот и увери се сам.а кога рекол дека ќе оди во Реал??само весниците пишуваат секојдневни глупости за да им го мати умот на луѓето.


а бе викаш дека Роналдо мора секој ден да излегува и да кажува дека ќе остане во Мен Ју


и ова видео,ова е една од многуте изјави дека РОНАЛДО останува во Мен Ју

 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ова со Роналдо веснициве си играат играчки само за публицитет и за читаност. Роналдо даде изјави дека останува и тоа повеќе од една. Сега да дека рече би сакал да игра за Реал ама во ИДНИНА, но глупине новинари тоа го толкуваат како за сега. Ама ај ќе видимде што ќе се случи. Еве и мајка му сега пак смени мислење и дала изјава дека нејзиниот син ќе остане во Манчестер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom